Προς το περιεχόμενο

Xiaomi redmi note 5 4/64 199€ απο cosmote [TEΛΟΣ]


iaiwannis2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

33 λεπτά πριν, kaliakman είπε

Με 30 ευρώ διαφορά ούτε καλή κάρτα sd 32 δεν παίρνεις που λέει ο λόγος.. Δεν αξίζει πιστεύω το 32..

δεν είναι μόνο η διαφορά χωρητικότητας! το 64αρι έχει και 1GB παραπάνω ram..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekans είπε

δεν είναι μόνο η διαφορά χωρητικότητας! το 64αρι έχει και 1GB παραπάνω ram..

Το ξέρω απλά πολλοί σου λένε έλα μωρέ σιγά την διαφορά τώρα οπότε με τον χώρο το καταλαβαίνουν καλύτερα. Δεν τίθεται θέμα σε κάθε περίπτωση κατ εμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αναλογα την χρηση που κανει ο καθενας. ΑΝ καποιος το εχει για παιχνιδομηχανη λογικο ειναι να θελει 4Gb ram.

Για απλη χρηση τα 3Gb ram  εχουν οριζοντα 2-3 χρονων. Αν τοτε τα 3Gb ram δε φτανουν, λεμε μπραβο στο κινητο που εβγαλε 3 ετη και παμε για το επομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, alkis13 είπε

ειναι αναλογα την χρηση που κανει ο καθενας. ΑΝ καποιος το εχει για παιχνιδομηχανη λογικο ειναι να θελει 4Gb ram.

Για απλη χρηση τα 3Gb ram  εχουν οριζοντα 2-3 χρονων. Αν τοτε τα 3Gb ram δε φτανουν, λεμε μπραβο στο κινητο που εβγαλε 3 ετη και παμε για το επομενο.

Βασικα ουτε με το gaming εχει σχεση. Το θεμα ειναι ποσες εφαρμογες θες να τρέχουν ταυτοχρονα. Και μην ξεχναμε οτι συνεχως γινονται πιο βαριες οι εφαρμογές.

Επιπλεον πριν συγκρινουμε τις αργες sd με την γρηγορη εσωτερικη μνημη, θυμηθειτε οτι υπαρχει μεγάλη διαφορά στη ταχυτητα. Οπότε το κοστος μιας class 10 δεν αρκει για να καλυψει την διαφορα. 

Κατα τα άλλα ο καθενας επιλεγει αναλογα με τις απαιτησεις του και τη τσέπη του. ;) Προσωπικα για 30 ευρω θα προτιμούσα την 4/64 έκδοση. Αλλα για το πατερα μου ενα rn5 που παρηγγειλα απο Κινα, διάλεξα ενα 3/32 αφου το τωρινο του ειναι ενα lumia 730 με 1/8.

Επεξ/σία από Antretng
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Antretng είπε

Βασικα ουτε ...... ;) Προσωπικα για 30 ευρω θα προτιμούσα την 4/64 έκδοση.

Και μετά θα θέλεις την 5/128 έκδοση και πάει λέγοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimigar είπε

Και μετά θα θέλεις την 5/128 έκδοση και πάει λέγοντας...

Αν ειναι με 30 ευρω διαφορα, φυσικά!!! Αν και μάλλον εννοεις 6/128 αφου γενικα δεν υπάρχει 5αρα ram στα κινητά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στα 43 παίζω παιχνίδια και ο Γιος μου παίζει οπότε δεν ισχύει για όλους ότι δεν παίζουν. Επίσης τα 64 γεμίζουν για πλάκα αν βγάζεις βίντεο και φώτο τα παιδιά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και το 3 γιγα μια χαρα δουλεύει 

Ναυαρχίδα δεν είναι άλλα είναι αξιοπρεπέστατο και σίγουρα πιο καλό από το 5plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...