Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μάλλον έτσι είναι όπως λες απλά δυσκολεύομαι να φανταστώ να "διατάζουν" την From πια με τέτοιο όνομα που έχει χτίσει.

Θα σου δωσω ενα παραδειγμα. Το Dark Souls 2 εβγαλε 3 dlc οσα και το dark souls 3.

Το Bloodborne αρχικα ηταν να βγαλουν 2 dlc αλλα λογω sony και exclusive τα ενωσαν σε 1.

Τωρα λοιπον που το Sekiro ειναι multiplatform(σαν τα dark souls),και αν εχει μεγαλη αποδοχη δεν θα μου εκανε εντυπωση αν εβγαζαν κανενα season pass στα καπακια.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν το σύστημα μάχης είναι σαν το Nioh με τη δομή του κόσμου παρόμοια με του bloodbonre (και όχι ξεχωριστά levels όπως το Nioh) τότε θα έχουμε πιστευω ένα απο τα πιο επικά souls-genre παιχνίδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η στιγμη που βλεπεις το trailer, σου εχει φτασει μεχρι τα αυτια, νομιζεις οτι ειναι το καινουριο Tenchu απο From......αλλα......εμφανιζεται ενα Activi$ion και κλεινεις αυτοματα το video. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ξενέρωσα που δεν είναι Tenchu αλλα looks ok, πάλι καλά να λες που θα έχουμε μετά από τόσα χρονια όχι ένα αλλα δυο ninja games με potential. Τώρα περί Activision δεν σε νοιάζει όσο αφορά το gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά θα έχει την δυσκολία των souls. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι τόσο δύσκολο να το παίξουμε και εμείς που δεν έχουμε αυτή την υπομονή?

Επεξ/σία από darksider13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To όνομα της Activision ως εκδότη και εμένα με ψιλοαγχώνει εδώ που τα λέμε αλλά επειδή μιλάμε για FROM θέλω να πιστεύω ότι δεν θα νοθεύσουν την καθαρότητα της με πούστικες τακτικές. 

Επί του παιχνιδιού πάντως έχω να πω ότι μόνο σε αυτό το setting θα μπορούσε να υπάρξει αυτή η εξέλιξη με την προσθήκη του γάτζου. Ανοιχτά περιβάλλοντα χωρίς πολλά πολλά props τριγύρω για να σε εμποδίζουν και έτσι αλλάζεις αυτόματα το σύστημα animation για τη μάχη και την εξερεύνηση. Το καλύτερο σημείο που δείχνει σε όλο του το μεγαλείο το παραπάνω είναι το σκηνικό με τον ιππέα φυσικά. Πραγματικά όταν το είδα πρώτη φορά μου έπεσε το σαγόνι. 

Ετσι λοιπόν θα έχουμε ένα στυλ ιμι-tencu, ιμι-soulsborne, ιμι-Nioh και θεωρώ ότι το πάντρεμα θα είναι πέρα για πέρα επιτυχημένο γιατί υπάρχει ο Miyazaki. Οι φήμες περί fixed χαρακτήρα εμένα προσωπικά δεν με χαλάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω πως όχι, μπορείς να παίξεις ποσα αλλα single player παιχνίδια εναλλακτικά αν δεν έχεις υπομονή, για αυτό το λογο λατρεύουμε τα παιχνίδια της from αν τα κανουν και noob friendly ε δεν μενει τιποτα πλεον... :P 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Ετσι λοιπόν θα έχουμε ένα στυλ ιμι-tencu, ιμι-soulsborne, ιμι-Nioh και θεωρώ ότι το πάντρεμα θα είναι πέρα για πέρα επιτυχημένο γιατί υπάρχει ο Miyazaki. Οι φήμες περί fixed χαρακτήρα εμένα προσωπικά δεν με χαλάνε.

 

1 ώρα πριν, ADHD είπε

Ελπίζω πως όχι, μπορείς να παίξεις ποσα αλλα single player παιχνίδια εναλλακτικά αν δεν έχεις υπομονή, για αυτό το λογο λατρεύουμε τα παιχνίδια της from αν τα κανουν και noob friendly ε δεν μενει τιποτα πλεον... :P 

Και εμενα δεν με χαλάει ο χαρακτήρας και καλύτερα να σου πω γιατί συνήθως they fuckin suck και το creation είναι αρκετά μούφα. Αλλα γιατί όλοι μοιάζουν λίγο με Geralt?! :D Τώρα όσο αφορά το gameplay δεν θέλω να δω να πεθαίνεις από κακό level design ή από κακό object placement, να πεθαίνεις δικαια ναι όχι να κολλας σε μια πετρα. Επίσης περιμένω πιο deep combat mechanics φάση Nioh γιατί του DS απλά κούρασε όταν μπορείς να βγάλεις όλο το game με R1 μονο. Παρόλα αυτά πιστεύω το Ghost of Tsushima θα είναι καλύτερο "ninja" game. Επίσης άμα προσέξεις την στολή του παίζει να μην αλλάζεις σε όλο το game, ούτε σπαθί ούτε armor και αυτό φαίνεται από το sheath του katana, ίσως να αλλάζεις katana αλλα armor χλωμό το κόβω.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά δείχνει έπος,έδειξαν ακριβώς όσο έπρεπε να δείξουν για να καταλάβουμε περι τίνος πρόκειται,πιστεύω πως θα είναι έτσι όπως,θα έπρεπε να είναι, απο την From Software ! gameplay Και μάχες που θα τα σπάνε και φοβερή ατμόσφαιρα εποχής φεουδαρχικής ιαπωνίας με την μυθολογία τους και με όλα τα συμπράγκαλα !

Αν πάρω Xbox Χ ως τότε,θα το πάρω εκεί,αλλιώς στο PC πάντος η αγορά είναι Must για όσους έχουν παίξει souls παιχνίδια :ph34r:

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω απλα η Activision να μυριστηκε σιγουρη επιτυχια σε περιπτωση που αφηνε την From να κανει την δουλεια της οπως επρεπε και απλα να κανουν αυτα που πρεπει χωρις να χωθουν στο development του παιχνιδιου.Πιστευω και ο Miyazaki δεν ειναι χαζος να λερωσει χωρις λογο το ονομα της εταιρειας που αυτη τη στιγμη ειναι πολυ ψηλα στην κοινη γνωμη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, darksider13 είπε

Θα είναι καθαρά action adventure game δεν θα έχει rpg στοιχεία . Αυτό είναι θετικό νομίζω.

Στις 11/6/2018 στις 2:10 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Επίσης άμα προσέξεις την στολή του παίζει να μην αλλάζεις σε όλο το game, ούτε σπαθί ούτε armor και αυτό φαίνεται από το sheath του katana, ίσως να αλλάζεις katana αλλα armor χλωμό το κόβω.

Called it! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ισχυουν αυτα που λεει για το gameplay,,,,,πραγματικα κριμα απο την μια, και απο την αλλη καλυτερα γιατι θα με εβλεπα να καιγομουν ξανα οπως παλια. 😂

https://www.reddit.com/r/Sekiro/comments/8q9w38/sekiro_shadows_die_twice_faq/

Επεξ/σία από zeke
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...