Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Psycho_Warhead said:

Sekiro: Shadows Die Twice Official PC System Requirements

MINIMUM:

    • OS: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows 10 64-bit
    • Processor: Intel Core i3-2100 | AMD FX-6300
    • Memory: 4 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA GeForce GTX 760 | AMD Radeon HD 7950
    • DirectX: Version 11
    • Network: Broadband Internet connection
    • Storage: 25 GB available space
    • Sound Card: DirectX 11 Compatible

RECOMMENDED:

    • OS: Windows 7 64-bit | Windows 8 64-bit | Windows 10 64-bit
    • Processor: Intel Core i5-2500K | AMD Ryzen 5 1400
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA GeForce GTX 970 | AMD Radeon RX 570
    • DirectX: Version 11
    • Network: Broadband Internet connection
    • Storage: 25 GB available space
    • Sound Card: DirectX 11 Compatible

Πολύ περίεργα requirements. Θα περίμενα να είναι τουλάχιστον 1060 στα recommended.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, Aruil είπε

Πολύ περίεργα requirements. Θα περίμενα να είναι τουλάχιστον 1060 στα recommended.

Από ποτε δίνουμε σημασία στα reqs?! Έτσι κι αλλιώς τα graphs του μοιάζουν με DS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Από ποτε δίνουμε σημασία στα reqs?! Έτσι κι αλλιώς τα graphs του μοιάζουν με DS3.

Και εγώ αυτό σκέφτηκα γιατί τα ίδια έχει και το DS3 νομίζω. Προσωπικά χαίρομαι γιατί δείχνει ότι θα μπορώ να το παίξω αξιοπρεπώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ωραίο το gameplay αλλά η μηχανή της from έχει αρχίσει να ακολουθάει το δρόμο της μηχανής της bethesda. Ελπίζω να μη μπουν με την ίδια μηχανή στο PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, shadowlike said:

ναι ωραίο το gameplay αλλά η μηχανή της from έχει αρχίσει να ακολουθάει το δρόμο της μηχανής της bethesda. Ελπίζω να μη μπουν με την ίδια μηχανή στο PS5.

Κοίτα, για τα δικά μου γούστα και προτεραιότητες δεν με νοιάζει να μπούνε και στο PS6 με αυτή τη μηχανή. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι όσο να ναι τραβάνε πολύ κόσμο τα γραφικά και αν μείνει πίσω παίζει να μειωθούν οι πωλήσεις. Η μηχανή της Bethesda είναι special περίπτωση. Το μικρότερο της πρόβλημα είανι τα dated γραφικά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, shadowlike είπε

ναι ωραίο το gameplay αλλά η μηχανή της from έχει αρχίσει να ακολουθάει το δρόμο της μηχανής της bethesda. Ελπίζω να μη μπουν με την ίδια μηχανή στο PS5.

Το αποτέλεσμα μετράει. Βλέπω πολύ καλύτερες μηχανές με 100 φορές χειρότερα αποτελέσματα και ούτε με ενδιαφέρει να μάθω για ποιο λόγο και τι και πως συμβαίνει αυτό. Φυσικά και ξέρω γιατί συμβαίνει απλά το "παλιά μηχανή" δεν μου λέει απολύτως τίποτα. 

Αυτό που βλέπω μπροστά μου θα δείχνει και θα παίζει πολύ πολύ καλύτερα από τις άλλες πιο δυνατές "μηχανές". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, shadowlike said:

θα το θέσω αλλιώς ..απλά φανταστείτε ένα souls παιχνίδι με decima engine :)

Σε έναν ιδανικό κόσμο όπου τα studio έχουν απεριόριστα resources θα μπορούσε να γίνει. Αλλά στην τελική κάπου πρέπει να επικεντρωθείς. Δεν είναι τυχαίο ότι τα παιχνίδια με φανταστικά visuals συνήθως έχουν ρηχό gameplay. Τα πάντα είναι εργατοώρες. Το που θα τις διαθέσεις αλλάζει και το αποτέλεσμα που θα πάρεις. Γιαυτό λέω, προτιμώ να έχω γαμάτο gameplay με απλώς καλά γραφικά, από γαμάτα γραφικά με έτσι κι έτσι gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
7 λεπτά πριν, ilos είπε

Update μιας και ο καιρός πλησιάζει, να ενημερώσω ότι η κουτάτη για pc περιέχει ΜΟΝΟ code (steam ή battle.net?) και όχι δισκάκι.

καλυτερα κωδικο παρα δισκακι βαλε βγαλε ολη μερα λες και ειμαστε στο 2000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτεται κανεις να το κάνει pre-order steam μόνο και μόνο μην το αρπάξει κανα epic store τελευταία στιγμή και την πάθουμε σαν το metro?? :P Για bnet δεν το βλέπω πιο πολύ στο multiplayer δίνουν βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ADHD είπε

Σκέφτεται κανεις να το κάνει pre-order steam μόνο και μόνο μην το αρπάξει κανα epic store τελευταία στιγμή και την πάθουμε σαν το metro?? :P

Εγώ πάντως αυτό ακριβώς σκέφτηκα και έκανα ήδη pre-order.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, firepc είπε

καλυτερα κωδικο παρα δισκακι βαλε βγαλε ολη μερα λες και ειμαστε στο 2000

CD/DVD protection έχει να μπει τουλάχιστον 4-5 χρόνια σε pc game που το θυμήθηκες. 😁

Τα περισσότερα pc cases δεν έχουν καν 5.25 θύρες πλέον, με λίγα λόγια το DVD τη σήμερον ημέρα είναι κάτι σαν το floppy όταν βγήκε το CD.

Παρόλα αυτά είναι χρήσιμο γιατί δεν έχουν όλοι την τύχη να έχουν VDSL και χρειάζεται να έχουν απασχολημένη τη γραμμή για μέρες με αυτά τα μεγέθη που παίζουν πλέον για να κατεβάσουν ένα παιχνίδι. Εξάλλου πάλι 60ρι θα σκάσεις που θα σκάσεις οπότε γιατί να μην έχεις και ένα hard backup.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...