Προς το περιεχόμενο

Dying Light 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 615
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Εγώ το είχα αγορασμένο από πριν (την απλή έκδοση) και βλέπω τώρα με αναβάθμισε στην Reloaded και βλέπω και το DLC, το Blood Ties. Σου δίνει δηλαδή τζάμπα το DLC; Ή απλά επειδή είναι free weekend;

Λογικα λογο free weekend θεωρω. Και εμενα μου το εδωσε τωρα. Να το εδωσαν free τελειως? Ισως δεν ξερω.

16 λεπτά πριν, firepc είπε

Προλαβαίνουμε τερματισμό? :o

Με τιποτα βεβαια λεει για 95 ωρες για 100% οποτε θελει το χρονο του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Λογικα λογο free weekend θεωρω. Και εμενα μου το εδωσε τωρα. Να το εδωσαν free τελειως? Ισως δεν ξερω.

Με τιποτα βεβαια λεει για 95 ωρες για 100% οποτε θελει το χρονο του. 

ενα 60αρι ωρες μου πηρε εμενα για να το τελειωσω, κανοντας και ΠΟΛΛΑ side quests. 100% για πλατινες κτλ δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Εγώ το είχα αγορασμένο από πριν (την απλή έκδοση) και βλέπω τώρα με αναβάθμισε στην Reloaded και βλέπω και το DLC, το Blood Ties. Σου δίνει δηλαδή τζάμπα το DLC; Ή απλά επειδή είναι free weekend;

image.png.95caa4ea12a4a3829343ecc18a0bba80.png

image.png.fc9c472b913ccb30906525955b01ddf5.png

πάντως μόνο του δε πουλιέται πλέον γιατί περιλαμβάνεται πια στην reloaded έκδοση.

Οπότε από κει το χεις πχια!

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ κριμα για το παιχνιδι , σουταρανε τον main writer για ψευτικες κατηγοριες , θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο με τετοιο support που εχει 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από μια πρώτη όψη στο free weekend πολύ meh μου φαίνεται οπτικά.

Τα γρασίδια μέτρια, τα meshes μέτρια, τα textures μέτρια... Αν δεν είχε RT θα ήταν πολύ αδιάφορος τίτλος οπτικά.

Και το benchmark ίσως να μην είναι τόσο αντιπροσωπευτικό του performance. Στο prologue στο δάσος με 4070 1440p highest preset dlss quality (99% usage) είδα και 55fps, ενώ στο benchmark έλεγε 88 average 69 minimum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, just getting started είπε

Πάντως από μια πρώτη όψη στο free weekend πολύ meh μου φαίνεται οπτικά.

Τα γρασίδια μέτρια, τα meshes μέτρια, τα textures μέτρια... Αν δεν είχε RT θα ήταν πολύ αδιάφορος τίτλος οπτικά.

Και το benchmark ίσως να μην είναι τόσο αντιπροσωπευτικό του performance. Στο prologue στο δάσος με 4070 1440p highest preset dlss quality (99% usage) είδα και 55fps, ενώ στο benchmark έλεγε 88 average 69 minimum.

ναι το RT κάνει όλη τη δουλειά. Το δάσος είναι το πιο βαρύ σημείο. Μετά στην πόλη είναι πιο ελαφρύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχει να κάνει με το free weekend. Έκανα ένα τσεκ πριν λίγο και στον steam λογαριασμό μου εμφανίζεται πλέον η reloaded edition. 

Συνεπώς την έδωσαν σε όλους όσοι είχαν αγοράσει το παιχνίδι.

 

Επεξ/σία από Zus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Zus είπε

Δεν έχει να κάνει με το free weekend. Έκανα ένα τσεκ πριν λίγο και στον steam λογαριασμό μου εμφανίζεται πλέον η reloaded edition. 

Συνεπώς την έδωσαν σε όλους όσοι είχαν αγοράσει το παιχνίδι.

 

Το free weekend πάντως τελειώνει στις 8 το απόγευμα της Δευτέρας, άρα ακόμα τρέχει. Και εμένα στο steam πλέον λέει Reloaded Edition στο Library, αλλά ας τελειώσει πρώτα το free να δούμε για σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να περιμένουμε, είναι fact:

Αναφορά σε κείμενο

The new Reloaded Edition offers the ultimate zombie experience both to those who dabbled with Dying Light in the past and the newcomers alike. It includes all previous updates along with the most recent Firearms Update, plus Bloody Ties DLC. The current owners of Standard Edition will get upgraded for free.

https://dyinglightgame.com/news/dying-light-2-stay-human-reloaded-edition/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ έπαιξα 5-6 ώρες στο free weekend, meh μου φάνηκε, ούτε το στόρυ ούτε οι χαρακτήρες με καναν να θέλω να συνεχίσω. οκ το parkour και το combat και το traversal έχει πολλές καλές στιγμές αλλά μέχρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

last update /σειρα εχει mod DLSS +FG

ryzen 7600x /6700xt

1440p fsr2 quality

image.jpeg

1440p fsr2 quality +RT

image.jpeg.057d4d234b1c21e571384b366d7c68ff.jpeg

1440p fsr2 quality +RT High Quality

image.jpeg

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω το παιχνίδι τις τελευταίες 2 εβδομάδες με τον παραδοσιακό τρόπο (πολλοί εδώ μέσα το λένε από το θείο-ποιος είναι ο θείος δεν έχω καταλάβει). Το παιχνίδι είναι πολύ καλό και τουλάχιστον 1 επίπεδο (και λίγο λέω) καλύτερο από το πρώτο το οποίο το καταευχαριστήθηκα. Έχουν προσθέσει πολλά νέα πράγματα (πχ κατανομή πόρων σε ομάδες, επιλογή που διαμορφώνει διαφορετικά τον περιβάλλοντα χώρο της πόλης) σε σχέση με το 1ο παιχνίδι. Τα side quests είναι πολύ πιο ενδιαφέροντα πάλι σε σχέση με το 1ο. Εχει πιο πολλές επιλογές στους διαλόγους της κεντρικής ιστορίας-δεν ξέρω βέβαια αν οι επιλογές τους είναι καθοριστικές στην έκβαση του τέλους του παιχνιδιού καθώς δεν το έχω τελειώσει ακόμη αλλά θα το ψαξω στο youtube σίγουρα αφού το τελειώσω. Η κεντρική ιστορία είναι πολύ ωραία με ενδιαφέροντες χαρακτήρες,ίντριγκες, δολοπλοκίες κλπ.

Εχω δει κάποια βιντεάκια παλιότερα στο youtube που το θεωρούσαν κατώτερο από το 1ο, ότι δεν είχε καλά physics όταν χτυπούσες τα ζόμπι (νομίζω τα έχουν αλλάξει αυτά σε σχέση με την αρχική έκδοση του παιχνιδιού) και διάφορα άλλα αρνητικά σχόλια. Σίγουρα θα μπορούσε να είναι καλύτερο (όπως άλλωστε όλα τα παιχνίδια) αλλά το παιχνίδι κατα την άποψη μου είναι πολύ καλό. Είμαι γύρω στις 60 ώρες (στο 1ο ή 2ο επίπεδο δυσκολίας,δε θυμάμαι ποιο έχω επιλέξει) και συνεχίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο πρώτο με χαλούσε πολύ που η πόλη ήταν στην ουσία σαν καταυλισμός με παράγκες, δεν έμοιαζε με κανονική πόλη που επήλθε η αποκάλυψη. Ενώ στο 2ο το περιβάλλον είναι πολύ πιο immersive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...