Προς το περιεχόμενο

Xbox @ E3 2018: Halo Infinite, Gears 5, Forza Horizon 4, Cypberpunk 2077 και γεύση από το μέλλον


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kexas22 είπε

Το death standing δεν είναι νέα ιδέα? Το god of war που σάρωσε και δέχτηκε συγχαρητήρια από τον υπεύθυνο της Microsoft? Βγάλε τις παροπιδες και δες την πραγματικότητα η Microsoft με αυτά που ανακοίνωσε χθες θα κάνει κάτι σε 2 χρόνια, ο σκοπός ήταν να τα κάνει τώρα που έχει την δυνατότερη κονσόλα, τώρα θέλουν οι χρήστες παιχνίδια, όχι το σεμεδακι στην κονσόλα. 

Έλα τώρα εσείς στο τέλος θα μας πείτε ότι έχει και αποκλειστικούς τίτλους η Microsoft? Κάθε χρόνο ανακατασκευαζει τα ίδια franchise. Το ότι έχει πιάσει πάτο με την καλύτερη κονσόλα όλων των εποχών, μάλλον τυχαίο είναι. 

Πάτο δεν έχει πιάσει. Το ότι είναι μετά την Sony δεν σημαίνει ότι έχει πιάσει πάτο. Γιατί νομίζεις ότι γίνεται όλο αυτό; Ξέρεις πόσα φέρνει το gaming division της Microsoft σε έσοδα; Το xbox μαζί με τις  συνδρομές και τα παιχνίδια φέρνει πάνω από 20%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Γελαω που μερικοί πιστεύατε οτι θα μπορούσε ή μπορεί να βγει τιτλος επιπέδου God of War για το xbox one έτσι στα ξαφνικά, 2 χρόνια πριν το τέλος της γενιάς. Η Microsoft ουσιαστικά αφήνει το One και κοιτάει το μέλλον και πολύ καλά κανει. Με τα studio που πήρε και με αυτά που έχει μπορούμε να μιλήσουμε για το απόλυτο comeback της MS στην επόμενη γενιά.

Ακριβώς αυτό λέω αλλά δεν το καταλαβαίνουν κάποιοι, ότι ανακοίνωσε πάει για την επόμενη γενιά αυτήν την γενιά την έχασε. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kexas22 είπε

Ακριβώς αυτό λέω αλλά δεν το καταλαβαίνουν κάποιοι, ότι ανακοίνωσε πάει για την επόμενη γενιά αυτήν την γενιά την έχασε. 

κάτσε να δούμε και πώς θα εννοεί η ms τις γενιές γιατί μάλλον τα λένε κάπως περίεργα, περιμένω να μπερδευτούν μελλοντικά οι καταναλωτές χειρότερα από ότι είχαν με τα wii και wii u 

μόνο και μόνο από τα άκυρα ονόματα που δίνει.. άσε που αν δεν τις ξεκαθαρίσουν και βγάλουν επόμενο μηχάνημα από το Χ και βγει ένα παιχνίδι που να παίζει σε αυτό και το Χ και όχι το απλό one θα γίνει της κακομοίρας .. θα χάσει η μάνα το παιδί 

 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Πάτο δεν έχει πιάσει. Το ότι είναι μετά την Sony δεν σημαίνει ότι έχει πιάσει πάτο. Γιατί νομίζεις ότι γίνεται όλο αυτό; Ξέρεις πόσα φέρνει το gaming division της Microsoft σε έσοδα; Το xbox μαζί με τις  συνδρομές και τα παιχνίδια φέρνει πάνω από 20%...

Εντάξει με τον πάτο δεν εννοώ ότι δεν κάνει τίποτα αλλά το χάσμα είναι μεγάλο με την σονυ. Και ότι είναι δεύτερη στους 3 δεν λέει κάτι. Εγώ αυτό που λέω είναι ότι έπρεπε σε αυτήν τιν έκθεση να παρουσιάσει παιχνίδια που θα βγουν φέτος και όχι σε 1,5 - 2 χρόνια γιατί το έχασε το παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, kexas22 είπε

Το death standing δεν είναι νέα ιδέα? Το god of war που σάρωσε και δέχτηκε συγχαρητήρια από τον υπεύθυνο της Microsoft? Βγάλε τις παροπιδες και δες την πραγματικότητα η Microsoft με αυτά που ανακοίνωσε χθες θα κάνει κάτι σε 2 χρόνια, ο σκοπός ήταν να τα κάνει τώρα που έχει την δυνατότερη κονσόλα, τώρα θέλουν οι χρήστες παιχνίδια, όχι το σεμεδακι στην κονσόλα. 

Έλα τώρα εσείς στο τέλος θα μας πείτε ότι έχει και αποκλειστικούς τίτλους η Microsoft? Κάθε χρόνο ανακατασκευαζει τα ίδια franchise. Το ότι έχει πιάσει πάτο με την καλύτερη κονσόλα όλων των εποχών, μάλλον τυχαίο είναι. 

 

Ξαναδιάβασε τι έγραψα. Εγραψα καθαρά πως ΕΚΤΟΣ απο το Death Stranding. Που ξαναλέω. Δεν προσπαθώ να κρίνω ενα παιχνιδι που δεν εχω δει. Αλλα επειδή ειμαι 35 και εχω προλάβει σχεδον ολα τα παιχνιδια του Kojima θα το ξαναπω. Αν ήθελα να δω ταινια θα πήγαινα σινεμα. Παιχνιδι που ειναι 15 ωρες βιντεο και 2 ωρες gameplay δεν το θεωρω παιχνιδι. Αλλά και πάλι η γνωμη μου ειναι εντελώς υποκειμενικη. Εγω δεν ειπα οτι το God of War ειναι κακο παιχνιδι. Αλλά παραμένει sequel. Και δεν μπορειτε να κραζετε την MS οτι βγαζει sequels οταν ΟΛΑ τα παιχνιδια της Sony ειναι sequel. Που ειναι οι νεες ιδεες της Sony και κατηγορειτε την Microsoft; Στο sequel του Last of us; Στο sequel του Χ,Ψ,Ζ τιτλου; ΟΛΕΣ οι εταιρειεσ sequel βγαζουν γιατρι το gaming πεθαινει. Οταν το 100ο sequel του CoD βγάζει ενα δις, καμια εταιρεια δεν θα επενδυσει σε νεες ιδεες. Η μαλλον ελαχιστες θα το κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, kexas22 είπε

Ακριβώς αυτό λέω αλλά δεν το καταλαβαίνουν κάποιοι, ότι ανακοίνωσε πάει για την επόμενη γενιά αυτήν την γενιά την έχασε. 

Μα όπως είπα ήδη, σίγουρα τα 5 studio θα ετοίμαζαν παιχνίδια. Δεν θα ξεκινήσουν τώρα. Οπότε σύντομα θα δούμε και άλλα.

Και δεν υπάρχουν πια γενιές. Ξεχάστε τα αυτά. Ούτε στο ps, ούτε στο xbox. Δεν υπάρχει λόγος για νέες αρχιτεκτονικές και λειτουργικά, ούτε για χτίσιμο βιβλιοθηκών με παιχνίδια από την αρχή.

Αυτό που θα βλέπεις είναι μία συνέχεια. Δηλαδή θα βγει το ps5, που θα παίζει όλα τα παιχνίδια του ps4/pro και θα έχει το ίδιο λειτουργικό και αρχιτεκτονική. Απλά θα είναι πιο δυνατό. Επίσης όταν βγει το νέο xbox, το ίδιο ακριβώς. Πιο δυνατό από το X, με ίδιο λειτουργικό, αρχιτεκτονική.

Γίνανε pc πια οι κονσόλες και θα βλέπουμε upgrades, συμβατότητα προς τα πίσω, νέα παιχνίδια που θα παίζουν και στις προηγούμενες κονσόλες κτλ

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

Ξαναδιάβασε τι έγραψα. Εγραψα καθαρά πως ΕΚΤΟΣ απο το Death Stranding. Που ξαναλέω. Δεν προσπαθώ να κρίνω ενα παιχνιδι που δεν εχω δει. Αλλα επειδή ειμαι 35 και εχω προλάβει σχεδον ολα τα παιχνιδια του Kojima θα το ξαναπω. Αν ήθελα να δω ταινια θα πήγαινα σινεμα. Παιχνιδι που ειναι 15 ωρες βιντεο και 2 ωρες gameplay δεν το θεωρω παιχνιδι. Αλλά και πάλι η γνωμη μου ειναι εντελώς υποκειμενικη. Εγω δεν ειπα οτι το God of War ειναι κακο παιχνιδι. Αλλά παραμένει sequel. Και δεν μπορειτε να κραζετε την MS οτι βγαζει sequels οταν ΟΛΑ τα παιχνιδια της Sony ειναι sequel. Που ειναι οι νεες ιδεες της Sony και κατηγορειτε την Microsoft; Στο sequel του Last of us; Στο sequel του Χ,Ψ,Ζ τιτλου; ΟΛΕΣ οι εταιρειεσ sequel βγαζουν γιατρι το gaming πεθαινει. Οταν το 100ο sequel του CoD βγάζει ενα δις, καμια εταιρεια δεν θα επενδυσει σε νεες ιδεες. Η μαλλον ελαχιστες θα το κανουν

φυσικά και έχει sequels η sony, αλλά έχει και κάποιες τελείως νέες ips γενικά στο ps4

 

και δεν είναι μόνο η ποσότητα αλλά και η ποιότητα

 

δηλαδή θα θεωρούσες αντίστοιχου βάρος το zero dawn ας πούμε με τα cuphead και sea of thieves? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

Ξαναδιάβασε τι έγραψα. Εγραψα καθαρά πως ΕΚΤΟΣ απο το Death Stranding. Που ξαναλέω. Δεν προσπαθώ να κρίνω ενα παιχνιδι που δεν εχω δει. Αλλα επειδή ειμαι 35 και εχω προλάβει σχεδον ολα τα παιχνιδια του Kojima θα το ξαναπω. Αν ήθελα να δω ταινια θα πήγαινα σινεμα. Παιχνιδι που ειναι 15 ωρες βιντεο και 2 ωρες gameplay δεν το θεωρω παιχνιδι. Αλλά και πάλι η γνωμη μου ειναι εντελώς υποκειμενικη. Εγω δεν ειπα οτι το God of War ειναι κακο παιχνιδι. Αλλά παραμένει sequel. Και δεν μπορειτε να κραζετε την MS οτι βγαζει sequels οταν ΟΛΑ τα παιχνιδια της Sony ειναι sequel. Που ειναι οι νεες ιδεες της Sony και κατηγορειτε την Microsoft; Στο sequel του Last of us; Στο sequel του Χ,Ψ,Ζ τιτλου; ΟΛΕΣ οι εταιρειεσ sequel βγαζουν γιατρι το gaming πεθαινει. Οταν το 100ο sequel του CoD βγάζει ενα δις, καμια εταιρεια δεν θα επενδυσει σε νεες ιδεες. Η μαλλον ελαχιστες θα το κανουν

Καταρχήν το God of war δεν έχει καμία σχέση με τα προηγούμενα είναι μια εντελώς φρέσκια ιδέα με παλιό όνομα δεν μοιάζει σε τίποτα στα παλιά. Εκεί η Sony το διακινδυνευσε και έφτιαξε το τέλειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

 

Και δεν υπάρχουν πια γενιές. Ξεχάστε τα αυτά. Ούτε στο ps, ούτε στο xbox. Δεν υπάρχει λόγος για νέες αρχιτεκτονικές και λειτουργικά, ούτε για χτίσιμο βιβλιοθηκών με παιχνίδια από την αρχή.

 

πιστεύω ότι η sony θα διατηρήσει τις γενιές (απλά με bc αυτή τη φορά, τουλάχιστον για τα παιχνίδια του ps4) , γιατί αυτό θέλει ο κόσμος και το ξέρει και δεν θα ρισκάρει να εκνευρίσει

 

η ms θέλει ΠΛΕΟΝ να ικανοποιήσει τον κόσμο σε αντίθεση με παλιότερα και αυτό είναι φοβερά θετικό, απλά φαίνεται κάπως χαμένη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Μα όπως είπα ήδη, σίγουρα τα 5 studio θα ετοίμαζαν παιχνίδια. Δεν θα ξεκινήσουν τώρα. Οπότε σύντομα θα δούμε και άλλα.

Και δεν υπάρχουν πια γενιές. Ξεχάστε τα αυτά. Ούτε στο ps, ούτε στο xbox. Δεν υπάρχει λόγος για νέες αρχιτεκτονικές και λειτουργικά, ούτε για χτίσιμο βιβλιοθηκών με παιχνίδια από την αρχή.

Αυτό που θα βλέπεις είναι μία συνέχεια. Δηλαδή θα βγει το ps5, που θα παίζει όλα τα παιχνίδια του ps4/pro και θα έχει το ίδιο λειτουργικό και αρχιτεκτονική. Απλά θα είναι πιο δυνατό. Επίσης όταν βγει το νέο xbox, το ίδιο ακριβώς. Πιο δυνατό από το X, με ίδιο λειτουργικό, αρχιτεκτονική.

Γίνανε pc πια οι κονσόλες και θα βλέπουμε upgrades, συμβατότητα προς τα πίσω, νέα παιχνίδια που θα παίζουν και στις προηγούμενες κονσόλες κτλ

Δεν αντιλέγω σε όλα αυτά, το ξέραμε ότι κάποια στιγμή έτσι θα γινόταν. Το θέμα είναι ότι τελικά ο κόσμος δεν επιλέγει πλευρά για το hardware αλλά για το software (παιχνίδια) και εκεί η σονυ δυστυχώς η ευτυχώς είναι πολύ μπροστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

πιστεύω ότι η sony θα διατηρήσει τις γενιές (απλά με bc αυτή τη φορά, τουλάχιστον για τα παιχνίδια του ps4) , γιατί αυτό θέλει ο κόσμος και το ξέρει και δεν θα ρισκάρει να εκνευρίσει

η ms θέλει ΠΛΕΟΝ να ικανοποιήσει τον κόσμο σε αντίθεση με παλιότερα και αυτό είναι φοβερά θετικό, απλά φαίνεται κάπως χαμένη 

Πώς το εννοείς ότι θα διατηρήσεις τις γενιές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kexas22 είπε

Δεν αντιλέγω σε όλα αυτά, το ξέραμε ότι κάποια στιγμή έτσι θα γινόταν. Το θέμα είναι ότι τελικά ο κόσμος δεν επιλέγει πλευρά για το hardware αλλά για το software (παιχνίδια) και εκεί η σονυ δυστυχώς η ευτυχώς είναι πολύ μπροστά. 

Θαύματα δεν γίνονται. Αγόρασε 5 studio δικά της για της βγάλουν νέες αποκλειστικότητες, ανακοίνωσε δικές της συνέχειες που φαίνονται πολύ καλές σαν υλοποίηση, έβαλε και ιαπωνική στο xbox, ανακοίνωσε και κάποια άλλα νέα games, είπε και για streaming σε κάθε είδους συσκευή, τι άλλο να κάνει; Θέλουν και χρόνο κάποια πράγματα, και ο χρόνος δεν αγοράζεται εύκολα.

Ξαναλέω ότι τα 5 studio αυτά σίγουρα ετοίμαζαν παιχνίδια, δεν θα ξεκινήσουν τωρα. Θα τα προλάβει το xbox πριν βγει το νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Και όχι μόνο αυτό αλλά και κάποιες άλλες αποκλειστικές κυκλοφορίες/επιτυχίες του ps4, είναι έτσι...

Τα ps4 games παίζονται άνετα στα village.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...