Προς το περιεχόμενο

Xbox @ E3 2018: Halo Infinite, Gears 5, Forza Horizon 4, Cypberpunk 2077 και γεύση από το μέλλον


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, twidel είπε

Άκυρες συγκρίσεις..  χαλαρά xbox η pc.  Τρελη backwards compatible βάση που οσο παει θα αναβαθμίζεται για X, ενω οι αλλες εταιρίες σου χρεώνουν για ενα hd remaster 50ρικο..  Επίσης οταν βγει το επόμενο xbox προφανώς θα τρέχει τα άπαντα backwards οπότε θα έχεις ήδη ενα κάρο παιχνίδια. αυτό που ουσιαστικά σκότωσε τις γενιες κονσολών είναι ότι καλύτερο μπορούσε να κάνει και θα αποδώσει μελλοντικά πάρα πολύ. Αν έχεις παιδί (και όχι μονο) το game pass ειναι απίστευτο διοτι έχεις καθαρίσει με 100ε το χρόνο. τωρα για god of war και uncharted αν θέλω να τα παίξω νοικιαζω ενα ps4 για ενα σκ και τα παίζω. Τα digital games του xbox ειναι τζάμπα αν τα αγοράσεις με game cards αλλων χωρών (εντελώς νόμιμο) οπότε απορω πραγματικά τι συγκρίνουμε τωρα...  Πολύ την ταισαμε τη Sony.. φτάνει. Ασε που αν εχεις 4k tv η θολούρα πάει συννεφο με το μουφα 4κ. xbox one x μόνο.. τα υπόλοιπα είναι απλα μετριότητες και fanboyλίκια που φυσικα πληρώνονται πολυ ακριβά. Να μου λείπει...

 Άρα πάμε για φουλ ενοικίαση των πάντων. Γουάου, τέλειο ακούγεται το μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
8 hours ago, Retromaniac said:

Α σορρυ μπερδεύτηκα, νόμιζα ότι όλα τα στολίδια που μας στολιζες τόση ώρα ήταν κριτική. Τελικά ήταν βρισιδι. Αλλα ναι δίκιο έχεις, όχι κριτική μονο βρίσιμο.

αλλα αφού είσαι τοσο μάγκα και λες στα τέτοια σου το προφιλ, για πες μας λοιπόν ποιος ήσουν πριν; Η τελικά δειλιαζεις να το πεις;

Κάθεσαι τώρα κι εσυ και ασχολείσαι με τον playstationmaster που την είδε ...hacker από τα lidl. 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χλιαρη η E3 της sony παντως.

Τιποτα καινουριο,νομιζω τα ειχαμε δει ολα.

Το μονο που μου εκανε εντυπωση ειναι το Resi2 remake που θα βγει κ σε xbox/pc.

Αν και υπηρχαν φημες και για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, uesugi1989 είπε

Τι σχέση έχει εάν ένα παιχνίδι είναι αποκλειστικότητα με την ποιότητα του παιχνιδιού? Τα studio και οι developers που οραματίζονται και υλοποιούν το παιχνίδι δεν έχουν δουλειά με τους γραβατωμένους στα κεντρικά της SONY και MS. Το ξαναλέω, η αποκλειστικότητα κάθε είδους μόνο βλάπτει τον τελικό καταναλωτή. Που σε ωφέλησε εσένα ( ως παράδειγμα εσένα, δεν αναφέρομαι προσωπικά )  δηλαδή αν σαν κάτοχος του ps4 δε μπορείς να παίξεις το HALO η σαν κάτοχος xbox δε μπορείς να παίξεις το GOW?

Συμφωνώ.οι αποκλειστικοτητες μόνο κακό κάνουν.οποιος θέλει να παίξει τα πάντα παίρνει και τις τρεις κονσόλες.ειναι ακριβό άθλημα το gaming αλλά το αγαπάμε.

Επίσης να πούμε και το εξής στους φίλους της Sony της Nintendo κλπ.εμεις που γουστάρουμε περισσότερο τις κονσόλες της Microsoft δεν σημαίνει ότι δεν έχουμε κονσόλες άλλων εταιρειών ή ότι σώνει και καλά θέλουμε να κλείσουν όλες οι άλλες εταιρείες και να παίζει μόνη της η Microsoft.για χαλαρώστε λίγο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 ώρες πριν, Hatsos είπε

Με αυτή την λογική ότι δεν είναι φρέσκια ιδέα το GoW κανένα παιχνίδι στον κόσμο δεν είναι φρέσκια ιδέα. Όλα τα παιχνίδια έχουν ιδέες από άλλα παιχνίδια, μας δουλεύεις? 

Ρε φίλε κατάλαβε τι γράφω. Δεν ψάχνω απο την Sony ή την κάθε Sony να επαναπροσδιορίσει το gaming. Απευθυνομαι αποκλειστικά στα τυφλωμένα fan boys που προσπαθούν να μας πείσουν οπι τα παιχνιδια της Sony ειναι ενα δώρο στην ανθρωπότητα και πως αν δεν υπηρχε η Sony δεν θα υπηρχε gaming οταν κανει αυτο ακριβώς που κανουν και οι αλλοι απλα σε αυτη τη γενια το κανει καλυτερα. Οπως πχ στην προηγουμενη γενια το εκανε καλυτερα η Microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο το Cyberpunk θα αγόραζα με πάθος και βέβαια θα κυκλοφορήσει για PS4. 

Καλή προσπάθεια Μάϊκροσόφτ.  Και του χρόνου με χαρά.

Επεξ/σία από whoever81
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Ξαναδιάβασε τι έγραψα. Εγραψα καθαρά πως ΕΚΤΟΣ απο το Death Stranding. Που ξαναλέω. Δεν προσπαθώ να κρίνω ενα παιχνιδι που δεν εχω δει. Αλλα επειδή ειμαι 35 και εχω προλάβει σχεδον ολα τα παιχνιδια του Kojima θα το ξαναπω. Αν ήθελα να δω ταινια θα πήγαινα σινεμα. Παιχνιδι που ειναι 15 ωρες βιντεο και 2 ωρες gameplay δεν το θεωρω παιχνιδι. Αλλά και πάλι η γνωμη μου ειναι εντελώς υποκειμενικη. Εγω δεν ειπα οτι το God of War ειναι κακο παιχνιδι. Αλλά παραμένει sequel. Και δεν μπορειτε να κραζετε την MS οτι βγαζει sequels οταν ΟΛΑ τα παιχνιδια της Sony ειναι sequel. Που ειναι οι νεες ιδεες της Sony και κατηγορειτε την Microsoft; Στο sequel του Last of us; Στο sequel του Χ,Ψ,Ζ τιτλου; ΟΛΕΣ οι εταιρειεσ sequel βγαζουν γιατρι το gaming πεθαινει. Οταν το 100ο sequel του CoD βγάζει ενα δις, καμια εταιρεια δεν θα επενδυσει σε νεες ιδεες. Η μαλλον ελαχιστες θα το κανουν

Δεν σου απάντησα γιατί περίμενα την παρουσίαση τις Sony τώρα πραγματικά τα πιστεύεις αυτά που λες? Μου λες ότι η παρουσίαση της Microsoft ήταν αυτό που περίμενε ο κόσμος. Μην συγκρίνεις ανομία πράγματα. Και εσύ μπορεί να είσαι 35 εγώ είμαι 42. 

6 ώρες πριν, jowl_tnt είπε

Χλιαρη η E3 της sony παντως.

Τιποτα καινουριο,νομιζω τα ειχαμε δει ολα.

Το μονο που μου εκανε εντυπωση ειναι το Resi2 remake που θα βγει κ σε xbox/pc.

Αν και υπηρχαν φημες και για αυτο.

Εσύ μάλλον μπερδεύτηκες και αντί για youtube έβαλες antenna και έβλεπες το Fazilet και νομίζες ότι έβλεπες παρουσίαση τις Sony. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
14 ώρες πριν, jmirko15 είπε

 Άρα πάμε για φουλ ενοικίαση των πάντων. Γουάου, τέλειο ακούγεται το μέλλον.

Αν η υπηρεσία της MS γινει μελλοντικά κάτι σαν Netflix για παιχνιδια που ειναι το κακο; Σκεψου τις ταινιες. Καποτε εδινες 2 ευρω για την καθε ταινια που νοικιαζες. Τώρα δινεις 10 το μηνα και εχεις απεριοριστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BorrowedTime είπε

Αν η υπηρεσία της MS γινει μελλοντικά κάτι σαν Netflix για παιχνιδια που ειναι το κακο; Σκεψου τις ταινιες. Καποτε εδινες 2 ευρω για την καθε ταινια που νοικιαζες. Τώρα δινεις 10 το μηνα και εχεις απεριοριστες

Λες και το παιχνίδι είναι μπιμπελό να μας στολίζει το σαλόνι. Δίνεις 10 ευρώ το μήνα (έχουν βγει προσφορές με 5 για ένα χρόνο), τερματιζεις 2-3 και πας για αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@BorrowedTime

 

έχει ήδη τέτοια υπηρεσία η ms, πράγμα και θετικό και αρνητικό

 

η σύγκριση όμως ενός παιχνιδιού με μια ταινία ή σειρά όσο λογική και να φαίνεται, δεν είναι το ίδιο

 

με ένα παιχνίδι που μπορείς να ασχοληθείς δεκάδες ή εκατοντάδες ώρες που ανάλογα και το χρόνο σου αυτό μπορεί να σημαίνει μήνες ή χρόνια θες να ξέρεις ότι είναι δικό σου, όχι δικό σου με συνδρομή

 

βέβαια όποιον τον βολεύει αυτή η φάση καλό είναι να υπάρχει, αλλά δεν πιστεύω ότι θα γίνει πολύ εύκολα το στάνταρ 

 

έστω και ψηφιακά που στην πραγματικότητα δεν έχεις τίποτα, θες να ξέρεις ότι είναι δικό σου και το να έχεις στο νου σου ότι πρέπει να πληρώνεις άλλη μια συνδρομή για να έχεις πρόσβαση είναι λίγο σάπιο.. κάποιο διάστημα μπορεί να μην έχεις όρεξη να παίξεις και κάποιο άλλο να έχεις, κυνηγώντας όμως και κάποια προσφορά το μηνιάτικο θα πέφτεί βρέξει χιονίσει.. 

δεν γίνεται να είναι έτσι όλη σου η βιβλιοθήκη 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Λες και το παιχνίδι είναι μπιμπελό να μας στολίζει το σαλόνι. Δίνεις 10 ευρώ το μήνα (έχουν βγει προσφορές με 5 για ένα χρόνο), τερματιζεις 2-3 και πας για αλλά...

Εντάξει σε αυτό έχω μια ένσταση.προσωπικά γουσταρω τα παιχνίδια να στολίζουν το ράφι μου αλλά είναι γούστα αυτά.και οι συνδρομητικες gaming υπηρεσίες.μια χαρά είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

@BorrowedTime

έχει ήδη τέτοια υπηρεσία η ms, πράγμα και θετικό και αρνητικό

η σύγκριση όμως ενός παιχνιδιού με μια ταινία ή σειρά όσο λογική και να φαίνεται, δεν είναι το ίδιο

με ένα παιχνίδι που μπορείς να ασχοληθείς δεκάδες ή εκατοντάδες ώρες που ανάλογα και το χρόνο σου αυτό μπορεί να σημαίνει μήνες ή χρόνια θες να ξέρεις ότι είναι δικό σου, όχι δικό σου με συνδρομή

βέβαια όποιον τον βολεύει αυτή η φάση καλό είναι να υπάρχει, αλλά δεν πιστεύω ότι θα γίνει πολύ εύκολα το στάνταρ 

έστω και ψηφιακά που στην πραγματικότητα δεν έχεις τίποτα, θες να ξέρεις ότι είναι δικό σου 

Αν μιλάμε για τέτοιο παιχνίδι που παίζεις μήνες όπως έπαιζα εγώ το diablo πχ. τότε το αγοράζεις όπως θα έκανες και χωρίς την συνδρομητική. Και τι κόβεις για όσο καιρό πιστεύεις ότι θα ασχοληθείς με το άλλο. Εγώ το βρίσκω win win πάντως....

3 λεπτά πριν, x.ristos1980 είπε

Εντάξει σε αυτό έχω μια ένσταση.προσωπικά γουσταρω τα παιχνίδια να στολίζουν το ράφι μου αλλά είναι γούστα αυτά.και οι συνδρομητικες gaming υπηρεσίες.μια χαρά είναι 

Ε καλά παίρνεις και άδεια κουτιά και κολας εκτυπωμένο χαρτί με το παιχνίδι. :P

Καλα αστειεύομαι. Κοίτα, με τους συλλέκτες και την μανία τους δεν έχω κάποιο επιχείρημα γιατί και εγώ είχα φάει κοληματα με διάφορες ανούσιες συλλογές. Οπότε πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Αν μιλάμε για τέτοιο παιχνίδι που παίζεις μήνες όπως έπαιζα εγώ το diablo πχ. τότε το αγοράζεις όπως θα έκανες και χωρίς την συνδρομητική. Και τι κόβεις για όσο καιρό πιστεύεις ότι θα ασχοληθείς με το άλλο. Εγώ το βρίσκω win win πάντως....

ναι είμαι αρκετά θετικός στο να υπάρχει αυτή η δυνατότητα δεν λέω όχι, απλά δε μπορεί να μου βγει από το μυαλό ότι όλοι σε θέλουν σε κάποιου τύπου συνδρομή

 

είναι το ανάλογο με το όταν έχεις καρτοκινητό, όπου σε παίρνουν τηλέφωνο και σου τάζουν τον ουρανό με τα άστρα αρκεί να έχεις συμβόλαιο, ώστε να έχουν μια σταθερή ροή χρημάτων όποια και αν είναι αυτή, εσύ όμως μπορεί να σκέφτεσαι ότι αν αύριο μεθαύριο δεν έχω να φάω δεν γίνεται να έχω άλλη μια δέσμευση άλλον έναν λογαριασμό.. χέσε το τηλέφωνο

 

κάτι αντίστοιχο.. βέβαια δεν είναι ανάλογης σοβαρότητας το τηλέφωνο με τα παιχνίδια ή το netflix, πχ ναι netflix θα έκοβα πρώτο πρώτο πρώτο

 

απλά κάθε λογαριασμός που έχεις κάθε μήνα είναι ένα ψυχολογικό βάρος, ενώ το μου περισσέψαν λεφτά , αγοράζω ένα παιχνίδι είναι πιο σωστό ή τουλάχιστον έτσι σε κάνει να νιώθεις πιστεύω.. το πήρες είναι δικό σου για πάντα, τέλος αυτή η ιστορία πάμε παρακάτω.. 

 

δε σου περισσεύουν λεφτά; παίζεις από αυτά που ήδη έχεις.. όχι ξαφνικά να μένεις χωρίς τίποτα.. μην κοιτάς που είναι μικρό το ποσό

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...