Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Μακιαβέλλι είπε

Το έγραψα και πιο πίσω. Εμένα το Ατλαντίς με κούρασε λιγο, αλλά αξίζει και μόνο για να δεις την φάση. 

Ναι το διαβασα και ελπιζω τουλαχιστον καποιο απο τα επεισοδια να ειναι ανταξιο της σειρας ωστε να κλεισει οπως πρεπει το ολο ταξιδι του odyssey. Το first blade ηταν εξαιρετικο με το ολο lore τις συνδεσεις και το συναισθημα που προσφερε. Απο τις λιγες εικονες που εχω δει για το atlantis πιστευω οτι ο κοσμος εμφανισιακα θα μου αφησει αριστες εντυπωσεις κατι που εγινε και στο origins. Τωρα απο story δεν εχω διαβασει τιποτα οποτε ολα θα ειναι πρωτογνωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, alfaeffe είπε

Το Elysium ειναι πολυ ομ ομορφο μερος, και το εκτιμας κυριως μολις πας στο αμεσως επομενο επισοδειο στον κατω κοσμο!

Κατι αντιστοιχο με το origins που οι 2 κοσμοι ειναι εξαιρετικα ομορφοι ο ενας με τα καραβια που προχωρανε πανω στο σταρι ο αλλος με το νερο και τον πανεμορφο ηλιο και στον κοσμο με τα κορακια και την ηρεμο ως πιο ασχημο. Ο κοσμος που ηταν ο Τουταγχαμών ηταν τιμιος με τα μπλε-μωβ νουφαρα που εχει απλα ηταν βραδυ. Το Elysium δεν το χορταινεις δεν εχω δει καθολου τους αλλους 2 κοσμους. Με τον κατω κοσμο λογικα οπως γραφεις θα απογοητευτω στην ομορφια του και ελπιζω ο τριτος να με αποζημιωσει και να κλεισει οσο καλυτερα γινεται αυτο το ταξιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά στα γρήγορα. Δεν εχω ασχοληθει με το παιχνίδι θα μου το δώσει σε λιγες μέρες φίλος να λιώσω. Τι κάνω με dlc και extra περιεχόμενο; κατεβάζω κάτι απο το store? Και αν ναι, πότε το κάνω; οταν ολοκληρώσω το main game ή απο την αρχή; 

Επεξ/σία από spiritclay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκινάει τόσο ωραία με το Elysium το DLC και τρως μετά τέτοια πικρία με τον επόμενο κόσμο, που σου παίρνει χρόνο να συνέλθεις. Πιστεύω οι αποστολές που περιέχει σε αποζημιώνουν, αλλά νοσταλγείς συνέχεια το Elysium όταν περιπλανιέσαι στο δεύτερο κόσμο. 

Επεξ/σία από stavros750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2020 στις 11:22 ΜΜ, spiritclay είπε

Παιδιά στα γρήγορα. Δεν εχω ασχοληθει με το παιχνίδι θα μου το δώσει σε λιγες μέρες φίλος να λιώσω. Τι κάνω με dlc και extra περιεχόμενο; κατεβάζω κάτι απο το store? Και αν ναι, πότε το κάνω; οταν ολοκληρώσω το main game ή απο την αρχή; 

Στα γρήγορα...κάνε πρώτα μία αναζήτηση στο φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/06/2020 at 20:51, Arkin said:

 Με τον κατω κοσμο λογικα οπως γραφεις θα απογοητευτω στην ομορφια του και ελπιζω ο τριτος να με αποζημιωσει και να κλεισει οσο καλυτερα γινεται αυτο το ταξιδι.

Δεν απογοητεύει καθόλου o Kάτω Κόσμος. Απλά, γίνεται και λογικά, πιό σκοτεινός. Δεν παύει όμως ο φωτισμός να είναι εκπληκτικός άλλη μία φορά. Mε τα ηφαίστειά του και την αλλαγή καιρού με τις θύελλες, δίνει μιά εικόνα όπως οι περισσότεροι έχουν γιά τον Αδη

2020053071929.jpg.1a3882c7404e376547e7a9c60d481488.jpg

Spoiler

2080742496_Kato1.jpg.b4b1a1805a71474e61e39f6c8d52ed26.jpg

Spoiler

2020054041617.jpg.87a390d9451abad1b5f1380091cc273d.jpg

Spoiler

2020055031258.jpg.727c442e3ebd76af5f0e4a5a6bbaa9ce.jpg

Και το σημείο με τον Χάροντα και την βάρκα του...όλα τα λεφτά

Assassins-Creed-Odyssey-The-Fate-of-Atlantis-DLC-2-Charon-Gaming-Cypher.jpg.20f9a9a5f093114bd4ce49eab761c9ee.jpg

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας τελειώσει το main game+legacy of the first blade, βρίσκομαι στο τέλος του fields of Elysium (1ο επεισόδιο του Fate of Atlantis).

Το παιχνίδι είναι απίστευτα μονότονο, έχω δε την εντύπωση πως οι devs, αρκούντως σαδιστικά, έχουν κάνει όσο πιο βαρετό γίνεται το fate of atlantis, σαν να σου λένε "άντεξες το main story και τα 535.666 camps του χάρτη, θ' αντέξεις να κάνεις τα ίδια και στον παράδεισο; Πόσο μπορείς ν' αντέξεις;".

Οι διάλογοι είναι παιδιάστικοι και ρηχοί, καθώς είτε επαναλαμβάνονται όσα έχουν αναφερθεί στον διάλογό σας με τους quest givers (θα μου βρεις τον γιο μου; -Ε, ναι, πού είναι; Zonk) είτε δίδονται πληροφορίες for the sake of it (για πες, πώς τα πάτε με τον Άδη; Δεν φαίνεστε πολύ ευτυχισμένοι. -Ναι, δεν είμαστε. Τέλος του διαλόγου).

Το παιχνίδι δεν είναι ac (είσαι μισθοφόρος, όχι assassin) ούτε, βέβαια, rpg (εδώ γελάνε), καθώς οι διαλογικές σκηνές και επιλογές έχουν βγει από τα άπαντα του Νίκου Φώσκολου (πόσο κάρβουνο να κάψεις πια;).

Ευτυχώς, φτάνει στο τέλος της η οδύσσεια μιας ξεριζωμένης και θα πιάσω το origins (ελπίζοντας σε κάτι καλύτερο) μετά από 2-3 χρόνια (και βλέπουμε).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες ειναι οι λαλακιες της Ubisoft που βιαζεται να κυκλοφορει τα παιχνιδια της,γιαυτο παει στην ευκολη λυση να μοιαζουν το ενα στο αλλο και τα εχει κανει σχεδον ολα open world map cleaner.

Αν για παραδειγμα έστρωνε κατω ποδι και αφιερωνε το studio του παιχνιδιου 5χρονια για να βγαλει το επομενο AC,σιγουρα θα βλεπαμε καλυτερα αποτελεσματα.

Εδω και το Vallhala που θα βγει φετος αλλα λεγανε στις αρχες,και αλλα λενε τωρα

Και οπως λενε και κατω στα σχολια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/6/2020 στις 7:49 ΜΜ, DEADLAZARUS είπε

Ευτυχώς, φτάνει στο τέλος της η οδύσσεια μιας ξεριζωμένης και θα πιάσω το origins (ελπίζοντας σε κάτι καλύτερο) μετά από 2-3 χρόνια (και βλέπουμε).

Αν δεν σου άρεσε το Odyssey δύσκολα να σου αρέσει το origins. Ούτε αυτό είναι stealth based και είναι λίγο πιο μελό και τετριμμένο θεωρώ το βασικό story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Μακιαβέλλι είπε

Αν δεν σου άρεσε το Odyssey δύσκολα να σου αρέσει το origins. Ούτε αυτό είναι stealth based και είναι λίγο πιο μελό και τετριμμένο θεωρώ το βασικό story.

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά, επειδή η διάρκειά του είναι πολύ μικρότερη, θεωρώ πως θα καταφέρω να το τερματίσω.

Εννοείται, φυσικά, πως θα δοκιμάσω να παίξω το παιχνίδι αρκετά αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά, επειδή η διάρκειά του είναι πολύ μικρότερη, θεωρώ πως θα καταφέρω να το τερματίσω.

Εννοείται, φυσικά, πως θα δοκιμάσω να παίξω το παιχνίδι αρκετά αργότερα.

Δεν είναι μικρότερη η διάρκειά του. Στα ίδια κυμαίνεται, αν θες εσύ να κυμανθεί. Οπότε άδικος κόπος να πας στο Origins. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Origins για 100% μαζι με τα 2 DLC του με πηρε λιγο πανω απο 80 ωρες αν θυμαμαι καλα. Το Odyssey με πηρε 135 ωρες το main παιχνιδι για 100% μαζι με το DLC lost tale of greece 8-9 ωρες το legacy και τωρα παιζω το atlantis ειμαι στο Elysium και το υπολογιζω στις 25-30 ωρες και για τους 3 κοσμους. Οποτε μιλαμε για πανω απο διπλασιο χρονο το origins σε συγκριση με το Odyssey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρεις το origins χωρίς τα DLC και το Odyssey με τα DLC και μιλάς για διπλάσιες ώρες. Ελπίζω να αστειεύσαι. 

Μιλάω ξεκάθρα. ΑΝ ΕΣΥ θες να κυμανθεί στα ίδια, θα κυμανθεί. Οι 15-20 ώρες διαφοράς έχουν να κάνουν με τα λιγότερα events και χαζοquest που έχει το Origins. 

Και τα 2 παιχνίδια έχουν ατέλειωτο πήγαινε-έλα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...