Προς το περιεχόμενο

CONTROL [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Από άποψη πλοκής, παραφυσικού και γενικά... weirdness, κοντράρει άνετα ό,τι έχω δει από Death Stranding μέχρι τώρα. Μπορεί να το ξεπερνάει κιόλας. Ο Κοντζίμα θα το ζηλέψει το παιχνίδι στο συγκεκριμένο τομέα (θα έκανε παπάδες με trailers :P). Έχει πολύ λεπτομερή και μυστηριώδη κόσμο. Μου θύμισε κάπως την παιχνιδάρα Prey η όλη ατμόσφαιρα.

Από άποψη γραφικών, οι RT αντανακλάσεις ρίχνουν σαγόνια αλλά η εικόνα υποφέρει από πολύ έντονο noise στις σκιές. Και φυσικά το temporal reconstruction τα κάνει όλα χειρότερα (αναρωτιέμαι γιατί έχει κολλήσει με αυτή την αισχρή λύση η Remedy). Γενικά το IQ είναι ελαφρώς καλύτερο από το QB αλλά παραμένει ένα παιχνίδι γεμάτο με artifacts και θολούρα.

Προς το παρόν μου άρεσε πολύ. Οι δυνάμεις τηλεκίνησης έχουν αίσθηση "βάρους" και γαμάτα ηχητικά εφέ. 

Συμφωνώ σε όλα και επειδή χάζευα τα γραφικά, θα το αρχίσω πάλι απ' την αρχή να παρακολουθήσω λίγο καλύτερα τι γίνεται γιατί δεν κατάλαβα Χριστό :P Για τα graphs όπως τα λες, ενώ όταν είναι στατική η εικόνα είναι φοβερό, δυστυχώς στην κίνηση τρως θολούρες(Δεν μπορείς να κλείσεις το motion blur) και artifacts.

Το gameplay είναι αρκετά fun και δυσκολούτσικο θα έλεγα, δεν σε παίρνει να το παίξεις rambo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χμμμ. Υπάρχει πολύ έντονο stutter στις μαχες λίγο παρακάτω. Συμβαίνει αφού σκοτώσεις έναν εχθρό και διαρκεί περίπου ένα δευτερόλεπτο. Φαίνεται τυχαίο εφόσον δεν συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις. Memory leak??
 

Χρειάζεται επειγόντως patch. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στη βδομαδα θα βγαλουν το πρωτο patch. Καντε υπομονη 10-12 ωρες gameplay ειναι κριμα ειναι να το παιξετε με τα προβληματα που εχει. 

 

https://www.dsogaming.com/news/nvidia-and-amd-release-optimized-drivers-for-remedys-supernatural-action-game-control/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

gameplay είναι αρκετά fun και δυσκολούτσικο

Mαγικη λέξη, το σκεφτόμουν να το πάρω απλά για το rtx αλλά αν είναι δύσκολο σαν παιχνίδι και θέλει stealth, γρίφους και μαλακίες βαρεθηκα ήδη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με 2060 εχω σταθερα 70αρια ολα στο highest. Μονο στο fight με τον tomasκατι ετρωγα μερικα dips αλλα νομιζω λογω υπερβολικου αποτομου φορτιου (οι μαλακιες που πετουσε κ εσπαγαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δυστυχώς δεν κλείνει το motion blur και το DOF τα οποια δεν μπορώ καθόλου. :(

Ολα κλεινουν, pc ειναι, ψαξου εκτος in game menus.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Coppermine είπε

Mαγικη λέξη, το σκεφτόμουν να το πάρω απλά για το rtx αλλά αν είναι δύσκολο σαν παιχνίδι και θέλει stealth, γρίφους και μαλακίες βαρεθηκα ήδη 

Από τη λέξη "δυσκολούτσικο" συμπέρανες ότι έχει γρίφους και stealth? Σιγά μην είναι και Breath of the Wild... Καμία επαφή. Απλώς στις μάχες πρέπει να χρησιμοποιείς κάλυψη που και που.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Από τη λέξη "δυσκολούτσικο" συμπέρανες ότι έχει γρίφους και stealth? Σιγά μην είναι και Breath of the Wild... Καμία επαφή. Απλώς στις μάχες πρέπει να χρησιμοποιείς κάλυψη που και που.

Βασικά είναι must το cover και το crouch, εκτος άμα τρέχεις σαν παλαβή να μαζεύεις hp από τα πτώματα. Το checkpoint system είναι λίγο retarded όμως. Όλα τα λεφτά που στα 5 λεπτά γίνεσαι director και αλλάζουν όλα τα κάδρα με τα μούτρα σου :D Χαλαρά θα εκνευρίσει κόσμο ότι δεν υπάρχει επιλογή δυσκολίας, προσωπικά το βρήκα balanced, so far.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωπωση μου εκανε το destruction και τα physics καιρο ειχα να δω κατι αναλογο . Ωραιο voice over και acting . Ωραιος φωτισμος και αντανακλασεις και χωρις ray tracing.Πολυ θολουρα ομως λογω ολων αυτων που αναφερθηκαν .  Για''κλειστο'' παιχνιδι και με reconstruction οι απαιτησεις δεν δικαιολογουνται . Δηλαδη αν δεν ειχε το δευτερο σε τι fps θα παιζαμε. 

Πολυ κακο marketing απο την remedy , το μονο που εδειχνε τοσο καιρο ηταν για το ray tracing και το υπολοιπο παιχνιδι το ειχε αφησει εκτος , ενω ειναι μια χαρα . 

Μαρεσει που ειναι weird αλλα ελπιζω μεχρι το τελος να βγαζουν νοημα και να υπαρχει μια συνδεση των γεγονότων . Στο επιπεδο του alan wake δεν ειναι , αλλα σιγουρα ειναι πιο πανω απο το quantum break.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

 Μαρεσει που ειναι weird αλλα ελπιζω μεχρι το τελος να βγαζουν νοημα και να υπαρχει μια συνδεση των γεγονότων . Στο επιπεδο του alan wake δεν ειναι , αλλα σιγουρα ειναι πιο πανω απο το quantum break.

Dude πρέπει να διαβάζεις το lore γιατί πάει με το flow του story, χαλαρά δεν καταλαβαίνεις χριστό άμα δεν διαβάσεις τίποτα. Επίσης το "weird" το βρίσκω κάπως χαλαρό :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα για το παιχνίδι αλλά είχα στο μυαλό μου watchdogs 2 ή κάτι σαν το deus ex που για τα διάγραψα ASAP, to control δεν το ξέρω οπότε και το συμπέρασμα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude πρέπει να διαβάζεις το lore γιατί πάει με το flow του story, χαλαρά δεν καταλαβαίνεις χριστό άμα δεν διαβάσεις τίποτα.

Καλα ακομα στην πρωτη ωρα του παιχνιδιου βρισκομαι και οτι βρισκω το διαβαζω . Απλα το alan wake ειχε μια αρχη μεση και τελος , και ενα στιλ που εφαιρνε πολυ σε βιβλιο Στίβεν κινγκ , ελπιζω να υπαρχει κατι αναλογο  και εδω. Μεχρι στιγμης μια χαρα το παει . 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Coppermine είπε

Δεν έχω ιδέα για το παιχνίδι αλλά είχα στο μυαλό μου watchdogs 2 ή κάτι σαν το deus ex που για τα διάγραψα ASAP, to control δεν το ξέρω οπότε και το συμπέρασμα μου

Δες κάνα trailer dude.

Η τύπισσα δεν είναι ωραία η είναι η ιδέα μου?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...