Προς το περιεχόμενο

CONTROL [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τα πρώτα δευτερόλεπτα είμαι σίγουρος ότι θα το γουστάρω τρελά μιας και θεωρώ έπος το Alan Wake και οτιδήποτε φέρνει σε Twin Peaks και γενικότερα σε αισθητική Λιντς άντε και X-Files. Από την άλλη παιχνίδι που δεν έχει F5 manual save μου ανεβάζει λίγο την πίεση.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, liakinen είπε

Από τα πρώτα δευτερόλεπτα είμαι σίγουρος ότι θα το γουστάρω τρελά μιας και θεωρώ έπος το Alan Wake και οτιδήποτε φέρνει σε Twin Peaks και γενικότερα σε αισθητική Λιντς άντε και X-Files. Από την άλλη παιχνίδι που δεν έχει F5 manual save μου ανεβάζει λίγο την πίεση.

Προσωπικά μου άρεσε περισσότερο από όλα τα games της Remedy από story μεριάς αλλα και gameplay. Την Jess βρήκα ξύλινη και αδιάφορη μονο και τα DLC επίσης ψιλό αδιάφορα. Have fun bud! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 11 μήνες μετά...

Το τελειωσα

Γενικα δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε, δυστυχως. Πολυ ψαξε βρες, ολα χυμα στο κυμα, χαρτουρες παντου, φου και φου σου πεταω και καμποσους εχθρους, παρε και κατι upgrades, expeditions, side quests που πεταγονται σε ανυποπτο χρονο και σου φτιαξαμε παιχνιδι.

Αρκετα βαρετο, περα του main story δεν μου εδινε την ορεξη να κανω τπτ αλλο. 80% στο παιχνιδι εισαι σε φαση, που παω τωρα.. και ενας χαρτης χειροτερος και απ του Jedi fallen order

Ελπιζω στο Control 2 να κανουν σημαντικες αλλαγες

 

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και 'γω τα βαριέμαι αυτά σε τέτοια παιχνίδια, εδώ θες action/fun και μια καλή ιστορία που την βλέπεις μπροστά σου όμως, όχι διαβάζοντας σημειώματα..Αν θέλω να διαβάσω θα παίξω Witcher 3. Γι' αυτό και θεωρώ το Quantum Break καλύτερο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν μπει χεράκι από το modding community ούτε τα βασικά δεν δίνουν όπως σωστο HDR. 

Σε αυτή την περίπτωση το χεράκι το έβαλε developer της Remedy  που έκανε join την ομάδα αφού βγήκε το Control. 

https://community.pcgamingwiki.com/files/file/2581-control-hdrultrawidedlssrt-patch/

YΓ. To mod περιλαμβάνει και άλλα texture fixes, έχουν βάλει DLAA, καλύτερο DLSS, ενισχυμένο RT etc.

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 8 μήνες μετά...

Είχε παίξει και τερματίσει το control standard edition στο gamepass σε xbox.

Πρόσφατα αγόρασα την έκδοση ultimate για να δω καλύτερα γραφικά (πάλι σε xbox) και τις επιπλέον αποστολές.

Βλέπω όμως ότι η πορεία του παιχνιδιού δεν είναι αποθηκευμένη στο και με βάζει να το παίξω από την αρχή. Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.  Αντιθέτως στο ghost recon το αγόρασα και συνέχισα από εκεί που είχα τελειώσει.

Τι μπορώ να κάνω;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...