Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/8/2020 στις 2:43 ΠΜ, ilos είπε

Αυτά δεν είναι στην απλή έκδοση.

Όπως και το armor, horse, saddle και weapon kit. Όλα θέλουν την deluxe.

Εγω μιλησα για την σπεσιαλ εκδοση 

Και για τα καλουδια που σου δινει εξτρα

Οταν την εχεις  κανει πρεορντερ

hEZr_2oQi37i1puEQQ_Ln1U1oDCvNl-Na_Swqnqs

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια να κανω μια ερωτηση σχετικα με την αγορα του παιχνιδιου?

Επειδη ζω στο εξωτερικο αν το αγορασω , θα εχω τη δυνατοτητα της ελληνικης γλωσσας η πρεπει να το αγορασω απο Ελλαδα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, harisv είπε

Παιδια να κανω μια ερωτηση σχετικα με την αγορα του παιχνιδιου?

Επειδη ζω στο εξωτερικο αν το αγορασω , θα εχω τη δυνατοτητα της ελληνικης γλωσσας η πρεπει να το αγορασω απο Ελλαδα ?

Η κάθε έκδοση αντιστοιχεί στην χωρα από όσο ξέρω. Ίσως από το PS store να έχει επιλογή δεν έχω δει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος και από μένα με platinum (το ήθελα το σκασμένο ). Πραγματικά ένα υπέροχο ταξίδι και  μοναδική εμπειρία . Ειδικα  στο τέλος με γέμισε μοναδικά συναισθήματα. Άξιο κύκνειο  άσμα για το PS4. Ένα μεγάλο μπράβο στη Sucker Punch

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι το τερματισατε και με πλατινουμ, πως καταφερατε ρε παιδια και παιξατε τοσες ωρα μεσα σε 20 μερες απο τη κυκλοφορια. Εγω τωρα ειμαι Act3 μη πειτε σποιλερ εχω αρκετα να δω ακομα, αλλα εχω κανει 45 ωρες και μερες που χω παιξει 5 ωρες ζαλιζεται ο εγκεφαλος μου. Υπαρχει καποια τακτικη στο binge gaming η απλα εγω δε μπορω να παιξω πολυ ακομα και αν το θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, therock είπε

Οσοι το τερματισατε και με πλατινουμ, πως καταφερατε ρε παιδια και παιξατε τοσες ωρα μεσα σε 20 μερες απο τη κυκλοφορια. 

Απο οσους εχουν σχολιασει στο εδω θεμα,κανεις δεν εγραψε οτι το εκανε πλατινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα παιδί έγραψε παραπίσω ότι το έκανε. Και εγώ πάντως δε το έχω τερματίσει ακόμα (παίζω από launch), γιατί έλειπα διακοπές και γενικά δε παίζω πάνω από 3ωρα-4ώρα και όχι σε καθημερινή βάση και το ευχαριστιέμαι περισσότερο έτσι tbh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, therock είπε

Προπροηγουμενοναπο μενα σχολιο

Εχεις δικιο,εγω εκατσα και ειδα στις πιο πισω σελιδες και δεν βρηκα καποιον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θα είναι tedious σαν διαδικασία το πλατίνιασμα λόγω του colectathon κλπ γιατί πολλά πράγματα όπως τα banners δεν βρίσκονται με markers στο map. Προσωπικά ποτέ δε κοιτάω τα achievements σε ότι game παίζω, άσε που κάποιες σπάνιες φορές έχουν και spoilers μερικά από αυτά.

25 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εχεις δικιο,εγω εκατσα και ειδα στις πιο πισω σελιδες και δεν βρηκα καποιον :P

Ναι δεν υπάρχει, my bad.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Βασικά θα είναι tedious σαν διαδικασία το πλατίνιασμα λόγω του colectathon κλπ γιατί πολλά πράγματα όπως τα banners δεν βρίσκονται με markers στο map. Προσωπικά ποτέ δε κοιτάω τα achievements σε ότι game παίζω, άσε που κάποιες σπάνιες φορές έχουν και spoilers μερικά από αυτά.

Ναι δεν υπάρχει, my bad.😁

Δεν θελω να σου κανω σποιλερ λοιπον αλλα δεν ειναι τοσο τυχαιο να βρισκεις τα collectible. Σε αντιθεση με πχ Red dead που κυριολελτικα πρεπει να σκανναρεις το χαρτι και θες οδηγο απο ιντερνετ. Ψυχαναγκαστικο ναι tedious οχι. Απλα εμενα το ερωτημα μου ειναι πως μπορει καποιος να φορτωσει τοσες ωρες τοσο συντομα. 20 μερες μετα δεν ειναι και κατι στη τελικη. Σιγουρα πολυς κοσμος που παιζε 10 ωρες τη μερα θα το κανε και πλατινουμ στη πρωτη βδομαδα

Εγω γενικα παιζω 1-2 sessions με 1,5-2,5 ωρες το καθενα. Αναλογα τα κεφια και το χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

 

Καλα δεν νομιζω κανενας να καθεται να κοιταζει ξεχωριστα achievements ετσι στα τυφλα για να φαει spoilers. 

Ειναι ευκολη παντως η πλατινα στο συγκεκριμενο https://www.powerpyx.com/ghost-of-tsushima-trophy-guide-roadmap/

Και εγω δεν ασχολουμαι παρα πολυ με achievements αλλα στα περισσοτερα SOny exclusives αν μου αρεσουν πολυ,παντα τις κυνηγαω. Οχι τιποτα αλλο αλλα εκτος των αλλων,μπορει να σου στειλουν και κανενα wallpaper/avatar δωρεαν,αρα γιατι οχι :P

Και ασε που σε σχεση με κατι Odyssey/Witcher 3,για open world παιχνιδι ειναι ''λιγες''οι ωρες.

Μόλις τώρα, therock είπε

Απλα εμενα το ερωτημα μου ειναι πως μπορει καποιος να φορτωσει τοσες ωρες τοσο συντομα. 20 μερες μετα δεν ειναι και κατι στη τελικη. Σιγουρα πολυς κοσμος που παιζε 10 ωρες τη μερα θα το κανε και πλατινουμ στη πρωτη βδομαδα

Εγω γενικα παιζω 1-2 sessions με 1,5-2,5 ωρες το καθενα. Αναλογα τα κεφια και το χρονο

Ε ξερεις πως πανε αυτα. 

Παιζει ρολο η ηλικια/υποχρεωσεις/ποσο πολυ ασχολεισαι με το gaming. 

Επισης παιζει ρολο και το ιδιο το παιχνιδι φυσικα ποσο πολυ σου αρεσει και ποσο οχι.

Τελος μην ξεχνας οτι παρα πολλοι βιαζονται να παιξουν τα παιχνιδια για να μπουν κατευθειαν αγγελια.

Στην Ελλαδα οντως κακοφαινεται κατι τετοιο. Στο εξωτερικο που ασχολουνται με το gaming και σε μεγαλυτερες ηλικιες και πολυ περισσοτερο απο μας στην Ελλαδα,δεν προκαλουν εντυπωση αυτα. Στην Ελλαδα αν πεις οτι εισαι πχ 28-30(μην πω και 35+)χρονων και ασχολεισαι πολυ με το gaming,οι αλλοι θα σε κοιταξουν με στραβο μάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, therock είπε

Οσοι το τερματισατε και με πλατινουμ, πως καταφερατε ρε παιδια και παιξατε τοσες ωρα μεσα σε 20 μερες απο τη κυκλοφορια. Εγω τωρα ειμαι Act3 μη πειτε σποιλερ εχω αρκετα να δω ακομα, αλλα εχω κανει 45 ωρες και μερες που χω παιξει 5 ωρες ζαλιζεται ο εγκεφαλος μου. Υπαρχει καποια τακτικη στο binge gaming η απλα εγω δε μπορω να παιξω πολυ ακομα και αν το θελω

Προσωπικά σε κάθε περιοχή εξερευνούσα και καθάριζα το fog of war στο χάρτη σιγά σιγά πριν από τα main quests , κάνοντας side quests, legendary quests κλπ κλπ. Σιγά σιγά μετά από καμία 50 ωρες , βγήκε  η δουλειά.

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ το φθινόπωρο διαθέσιμο co-op mode, ανεξάρτητο της ιστορίας του κυρίως παιχνιδιού

Αναφορά σε κείμενο

Ghost of Tsushima’s single-player campaign focuses on an open world and exploring the natural beauty of the island, but Legends is haunting and fantastical, with locations and enemies inspired by Japanese folk tales and mythology and an emphasis on cooperative combat and action.

 

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...