Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, logistoulis είπε

στο συγκεκριμένο παιχνίδι προσπαθούν να αποτυπώσουν όσο γίνεται κανονική μάχη με σπαθιά, οπότε τα sekiro και souls δεν έχουν καμιά σχέση 

βέβαια πολλές φορές η αποτύπωση της πραγματικότητας είναι βαρετή και δεν είναι αυτό που θες από ένα παιχνίδι για να διασκεδάσεις, από την άλλη όμως μιας και δεν έχουμε και πολύ συχνά κάτι τέτοιο εγώ ανυπομονώ 

Τα γραφικά του είναι απο άλλο κόσμο πάντως και συμφωνώ πως οντως η πραγματικότητα είναι βαρετή.Ουτοσιάλως δίκιο έχεις τα παιχνίδια όλοι τα παίζουμε για να ταξιδέψουμε σε άλλους κόσμους και όχι για να θυμόμαστε τη πραγματικότητα που συνήθως είναι βαρετή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στη προκειμένη περίπτωση πάντως επειδή προσωπικά με ενδιαφέρει έτσι κι αλλιώς η "βαρετή" τέχνη του σπαθιού μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Πφ άρχισαν να το χαϊπάρουν και αυτό... Καλά δεν είμαστε τόσο καιρό. Δε πάνε στου Κοτζίμα να πούμε.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, logistoulis είπε

άντε να το βγάλουν κι αυτό, τι περιμένουν;

Έλα ντε.... μήπως το λανσάρουν με το PS5 σκέφτομαι....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Έλα ντε.... μήπως το λανσάρουν με το PS5 σκέφτομαι....

καλά σίγουρα θα "τρέχει όπως πρέπει" στο 5, αλλά το χτίζουν στο 4, δηλαδή δεν έχει και νόημα.. το 5αρι πιστεύω θα παίξει το χαρτί ότι θα παίζει την υπάρχουσα βιβλιοθήκη σου καλύτερα (ειδικά όσοι δεν έχουμε pro), όχι ότι θα σκάσει με πολλούς launch titles

 

μένει βέβαια να δούμε, ποτέ δεν ξέρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, logistoulis είπε

άντε να το βγάλουν κι αυτό, τι περιμένουν;

Περιμένουν να βγει το Death Stranding και μετά το TLOU2, εσύ δεν θα περίμενες στην θέση τους?! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Περιμένουν να βγει το Death Stranding και μετά το TLOU2, εσύ δεν θα περίμενες στην θέση τους?! :D

Έχει περάσει τόσος καιρός το περίμενα να υπήρχε ήδη

 

Το tlou όντως θα επισκιάσει τα πάντα στο σύμπαν του ps4 , όσο για το death stranding κάτσε να δούμε.. εγώ έχω βγάλει πολύ μικρό καλαθάκι για τη συγκεκριμένη περίπτωση γιατί είναι πολλά αυτά που με προβληματίζουν

 

Μακάρι να βγω λάθος βέβαια.. 

 

Το ghost πάντως εγώ προσωπικά το περιμένω περισσότερο από τα άλλα δύο 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Το ghost πάντως εγώ προσωπικά το περιμένω περισσότερο από τα άλλα δύο 

Κοίτα κατά κάποιο τρόπο και εγώ γιατί γουστάρω πολύ samurai, ninja, katanas, stealth, κτλ (χωρίς την υπόλοιπη "γιαπονεζιλα"). Αλλα, το πρώτο TLOU ήταν εκπληκτικό και η ND είναι εγγύηση, ενώ η Sucker Punch έχει κάνει τα Infamous, που δεν λέω καλά είναι αλλα καμια σχέση, οποτε δεν ξέρω κατά ποσο το έχουν ένα τελείως διαφορετικό game. Οποτε TLOU2 για μένα πιστεύω θα είναι η ναυαρχίδα του PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται ότι το last of us θα είναι η ναυαρχίδα και πιθανότατα καλύτερο παιχνίδι από όλα τα υπόλοιπα που περιμένουμε, απλά πάντα υπάρχει το προσωπικό γούστο ή οι αδυναμίες

Και το second son πάντως που πολλοί το βρήκαν μέτριο, εμένα μου άρεσε αρκετά

 

το γενικότερο hype πάντως που επικρατεί προσπαθώ να μην με επηρεάζει ώστε να μην απογοητεύομαι, φυσικά σε κάποιες περιπτώσει όπως το rdr2 ή το ffvii δεν μπορώ να κρατήθω (και στο rdr με είδες που έκανα παράπονα επειδή περίμενα την τελειότητα και ας μιλάμε για ένα πάρα πάρα πολύ καλό παιχνίδι) , αλλά σε ο,τι αφορά τον kojima ειδικά ή ακόμα και το cyberpunk σου λέω κρατάω μικρό καλάθι

 

σε άλλα πράγματα που ήμουν επίσης μετριοπαθής όπως το metro ή το ac odyssey (στο odyssey βέβαια λόγω ελλάδας με το ζόρι κρατιόμουν) δεν απογοητεύτηκα , όπως μετριοπαθής είμαι και με το dying light (γιατί γούσταρα με τα χίλια το πρώτο που ήταν απλά ευχάριστη έκπληξη δεν περίμενα κάτι από αυτό) αλλά και με το ghost του παρόντος θέματος 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κοίτα κατά κάποιο τρόπο και εγώ γιατί γουστάρω πολύ samurai, ninja, katanas, stealth, κτλ (χωρίς την υπόλοιπη "γιαπονεζιλα"). Αλλα, το πρώτο TLOU ήταν εκπληκτικό και η ND είναι εγγύηση, ενώ η Sucker Punch έχει κάνει τα Infamous, που δεν λέω καλά είναι αλλα καμια σχέση, οποτε δεν ξέρω κατά ποσο το έχουν ένα τελείως διαφορετικό game. Οποτε TLOU2 για μένα πιστεύω θα είναι η ναυαρχίδα του PS4.

Και η Guerilla στο παρελθόν πρόσφερε τα ΟΚ killzone και με το horizon το πήγε αλλού (δεν το έχω παίξει ακόμα για να έχω άποψη). Οπότε και η sucker punch θεωρώ πως μπορεί να μας εκπλήξει θετικά ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Και η Guerilla στο παρελθόν πρόσφερε τα ΟΚ killzone και με το horizon το πήγε αλλού (δεν το έχω παίξει ακόμα για να έχω άποψη). Οπότε και η sucker punch θεωρώ πως μπορεί να μας εκπλήξει θετικά ;)

ακριβώς πολύ σωστό παράδειγμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, naruto14 είπε

Και η Guerilla στο παρελθόν πρόσφερε τα ΟΚ killzone και με το horizon το πήγε αλλού (δεν το έχω παίξει ακόμα για να έχω άποψη). Οπότε και η sucker punch θεωρώ πως μπορεί να μας εκπλήξει θετικά ;)

Δεν διαφωνώ εννοείτε αλλα τα Killzone ειδικά το πρώτο ήταν πολύ καλο για console fps imho. Το τελευταίο ok ήταν στην καλύτερη μέτριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...