Προς το περιεχόμενο

Ghost of Tsushima [PS4][PS5]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, jerry banana said:

φίλε μου επαναλαμβάνομαι έχει γίνει leak μεγάλο τμήμα του παιχνιδιού με φυσικά σημαντικά γεγονότα.Αυτά όσοι τα έχουν δει έχουν ξενερώσει.Είτε είναι ο απλός gamer εείτε είναι φανατικός.Τα χρήματα δικά σου είναι.Προσωπικά με αυτά που είδα-έμαθα αξίζει κάτω απο 30 ευρώ.Μιλάω πάντα για την πλοκή-ιστορία καθαρά.Εννοείται οτι όλα τα υπόλοιπα εφόσον είναι naughty dog θα είναι άριστα.Αυτός που έκανε το leak προφανώς έσωσε πολλά άτομα με το να ακυρώσουν προπαραγγελίες και μερικούς σαν και εμένα που ετοιμαζόμουν να σκάσω το 70αρι στο psn.

Αφού όσοι τα έχουν δει έχουν ξενερώσει τότε εντάξει. Ξεκάθαρα πατάτα το παιχνίδι. 

Εν τω μεταξύ μπορεί και να είναι, δεν διαφωνώ σε αυτό. 

Αλλά δεν κρίνεις ένα ολόκληρο παιχνίδι από ένα κομμάτι σεναρίου μόνο έχει και άλλα πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 685
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, jerry banana said:

φίλε μου επαναλαμβάνομαι έχει γίνει leak μεγάλο τμήμα του παιχνιδιού με φυσικά σημαντικά γεγονότα.Αυτά όσοι τα έχουν δει έχουν ξενερώσει.Είτε είναι ο απλός gamer εείτε είναι φανατικός.Τα χρήματα δικά σου είναι.Προσωπικά με αυτά που είδα-έμαθα αξίζει κάτω απο 30 ευρώ.Μιλάω πάντα για την πλοκή-ιστορία καθαρά.Εννοείται οτι όλα τα υπόλοιπα εφόσον είναι naughty dog θα είναι άριστα.Αυτός που έκανε το leak προφανώς έσωσε πολλά άτομα με το να ακυρώσουν προπαραγγελίες και μερικούς σαν και εμένα που ετοιμαζόμουν να σκάσω το 70αρι στο psn.

Λογικά μετά το leak αναγκάστηκαν να βγάλουν το παιχνίδι γρήγορότεερα απότι είχαν προγραμματίσει.Αυτός που το έκανε τους έβαλε σε μπελάδες και έδωσε βέβαια και ένα έμμεσο marketing.

Πραγματικά ελπίζω να είναι αυτός ο λόγο, λατρεύω τέτοια παιχνίδια!

Όλα είναι υποκειμενικά. Για έμενα το TLU τελείωσε στο 1, ήμουν σίγουρος οτι το 2 δεν θα μπορούσε να σταθεί αντάξιο.
Εγω σιχάθηκα το τέλος τους του game of thrones σε άλλους άρεσε.

Spoiler

Βεβαία δεν περίμενα να είναι τοσο σκατά!  Σε αρκετά άτομα μπορεί να αρέσει αυτό που θα δουν!

blockquote widgetblockquote widget

Επεξ/σία από VaggD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έχουν δείξει αλλα όχι αρκετό, έχει δίκαιο ο Snake, έπρεπε να έχουν δείξει ήδη κάνα δεκάλεπτο walkthrough, το ίδιο ισχύει και για το TLOU2, και τα δυο games έχουν δείξει πολύ λίγο gameplay. Μούφα δεν το κόβω με καμια, το open-world με ανησυχεί κάπως.

Επίσης δεν είναι εδώ το thread του TLOU2, γιατί άμα ήταν κάποιος θα είχε φάει ήδη ban.

bann όχι γιατί δεν λέω spoilers επίσης από θέμα ιστορίας έχουν πει μέχρι το μισό παιχνίδι και πως διαδραματίζεται μετά.Απο θέμα ιστορίας μιλούσα όχι gameplay.Εχει βουτήξει ο τόπος πάντως ότι δεν θα αντικατοπτρίζει το hype.Επισης επειδη το νημα δεν αφορά το συγκεκριμένο δεν θα ήθελα να συζητήσω αλλο για αυτο,.Απλως το ανέφερα γιατί το ghost of tsushima μου βγάζει παρόμοιο feeling.Ελπιζω να βγω λαθος.Επειδη εδω δεν ειμαι σιγουρος καθως δεν εχουν βγει leaks με gameplay είτε ιστορία.Για το tsushima μιλάω προσωπικά πάντα.Θυμίζει πολύ cut-sceny game.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, jerry banana είπε

bann όχι

Αναφορά σε κείμενο

ή να κάνει review στη υπόθεση χωρίς να έχει κυκλοφορήσει επίσημα

Βann όχι, ban μια χαρά. :P

3 ώρες πριν, VaggD είπε

Ας αφήσουμε τα off-topic! Εχει ακουστεί τπτ για την διάρκεια του παιχνιδιού?

Όχι φυσικά και για αυτό δεν το ξέρεις. Το GamingBolt περιμένει κάτι στις 30-40 ώρες main story. Μάλλον πολλά περιμένει, μιας και η Sucker Punch πάνω από 15 ώρες game δεν έχει.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δειξει οντως λιγο gameplay στο πρωτο trailer και στιγμες εδω κ εκει στα επομενα, αλλα μου φαινεται πολυ λιγο κ κυριως ελλιπεστατο... δηλαδη 2 μηνες πριν βγει και ακομα δεν εχω δει βασικους μηχανισμους και λιγο πραγματικο footage/walkthrough απο το παιχνιδι μου φαινεται περιεργο και δυστυχως μου θυμιζει assassin’s creed η φαση του και γενικοτερα ubisoft (μπρρρ)... 

τεσπα εμενα η θεματολογια με τραβαει και θα περιμενω να διαβασω κανενα review ή να δω καποιο gameplay video οταν ερθει η ωρα, αλλιως δεν θα ασχολιομουν βασει οσων εχω δει μεχρι τωρα... μακαρι εντος μηνα να γινει καποιο video και να φανει ενδιαφερον το παιχνιδι και στο πιο βασικο κομματι του, του gameplay δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με ενοχλει που δεν υπαρχει gameplay εχει συμβει αρκετες φορες στο παρελθον σε καλους τιτλους οπως το horizon zero και το gears 5,εχει πεσει πολυ χρημα στο συγκεκριμενο παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, di maria kun είπε

δεν με ενοχλει που δεν υπαρχει gameplay εχει συμβει αρκετες φορες στο παρελθον σε καλους τιτλους οπως το horizon zero και το gears 5,εχει πεσει πολυ χρημα στο συγκεκριμενο παιχνιδι

Για το HZD δεν θυμάμαι αλλα για το Gears 5 δείξαν μπόλικο. Anyways δεν έχει σημασία αυτό, σημασία έχει ότι όταν μια εταιρία είναι σίγουρη για το προϊόν τότε δείχνει gameplay, ακόμα και σίγουρη να μην είναι το κάνει γιατί είναι promotion. Μονο η Rockstar συνηθίζει να βγάζει ένα μονο gameplay video πριν το release, αλλα συνήθως είναι αρκετό. Όσο χρήμα και να έχει πέσει κανεις δεν εγγυηταί ότι θα είναι καλο. Μακάρι να είναι, περιμένω τέτοιο game από τότε που έπαιξα το πρώτο AC, αλλα άμα δεν βγάλουν τίποτα μέχρι το release τότε η όλη φάση ακούγεται κάπως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Για το HZD δεν θυμάμαι αλλα για το Gears 5 δείξαν μπόλικο. Anyways δεν έχει σημασία αυτό, σημασία έχει ότι όταν μια εταιρία είναι σίγουρη για το προϊόν τότε δείχνει gameplay, ακόμα και σίγουρη να μην είναι το κάνει γιατί είναι promotion. Μονο η Rockstar συνηθίζει να βγάζει ένα μονο gameplay video πριν το release, αλλα συνήθως είναι αρκετό. Όσο χρήμα και να έχει πέσει κανεις δεν εγγυηταί ότι θα είναι καλο. Μακάρι να είναι, περιμένω τέτοιο game από τότε που έπαιξα το πρώτο AC, αλλα άμα δεν βγάλουν τίποτα μέχρι το release τότε η όλη φάση ακούγεται κάπως.

Τι εννοείς game που είσαι hyped af και το κάνεις preorder, το αρχίζεις και μέσα στη πρώτη ώρα έχεις πεθάνει από τα ίδια 4 επαναλαμβανόμενα side quest και το skillfull hold x to counter everything gameplay και το έχεις κάνει καπάκι boredom uninstall (ούτε καν rage)?😁

Γιατί εγώ δεν περιμένω τέτοια πατάτα. Περιμένω κάτι στυλ batman/sekiro όσο αφορά το stealth στοιχείο και τα executions και κάτι fresh όσο αφορά τα combat mechanics που να μετρά πιο πολύ τα reflexes και το σωστό parrying timing. Να μην είναι όμως και spam parry simulator όπως ήταν το sekiro ώρες ώρες και κούραζε. Anyway βγαίνει μαζί με lastofus2 και επειδή δε μπορώ να κλωνοποιήσω τον εαυτό μου ένα θα γίνει preorder (guess who will be 😁). Κακό του κεφαλιού τους αν είναι φλόπα γιατί θα χάσουν και τα λεφτά από τα preorders με αυτή τη συγκυρία και το delay του LOU2.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Για το HZD δεν θυμάμαι αλλα για το Gears 5 δείξαν μπόλικο. Anyways δεν έχει σημασία αυτό, σημασία έχει ότι όταν μια εταιρία είναι σίγουρη για το προϊόν τότε δείχνει gameplay, ακόμα και σίγουρη να μην είναι το κάνει γιατί είναι promotion. Μονο η Rockstar συνηθίζει να βγάζει ένα μονο gameplay video πριν το release, αλλα συνήθως είναι αρκετό. Όσο χρήμα και να έχει πέσει κανεις δεν εγγυηταί ότι θα είναι καλο. Μακάρι να είναι, περιμένω τέτοιο game από τότε που έπαιξα το πρώτο AC, αλλα άμα δεν βγάλουν τίποτα μέχρι το release τότε η όλη φάση ακούγεται κάπως.

το gears σχεδον μεχρι τελευταια στιγμη ειχε δειξει μονο καποιο online mode, τπτ απο το single player campaign...

η suckerpunch εδειξε 3 διαφορετικα ειδη μαχης...stealth, one vs one, straight combat....απλα ετσι οπως ειναι τα animation δεν μπορεις να καταλαβεις πως παιζει...πρεπει να το πιασουμε στα χερια μας...

30-40 ωρες για open world λογικες μου ακουγονται...

επαναλαμβανω για μενα το οτι δεν εχει waypoints αλλαζει ολο το παιχνιδι, απομακρυνεται πολυ απο το assassins creed , μονο απο αυτο...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Βann όχι, ban μια χαρά. :P

Όχι φυσικά και για αυτό δεν το ξέρεις. Το GamingBolt περιμένει κάτι στις 30-40 ώρες main story. Μάλλον πολλά περιμένει, μιας και η Sucker Punch πάνω από 15 ώρες game δεν έχει.

Καλα άμα δεν έχει φαστ τραβελ βγαζει και 50 ώρες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, ilos είπε

Τι εννοείς game που είσαι hyped af και το κάνεις preorder, το αρχίζεις και μέσα στη πρώτη ώρα έχεις πεθάνει από τα ίδια 4 επαναλαμβανόμενα side quest και το skillfull hold x to counter everything gameplay και το έχεις κάνει καπάκι boredom uninstall (ούτε καν rage)?😁

Όχι φυσικά, το AC το ανέφερα γιατί από τότε περιμένω να πάει Feudal Japan, γιατί assassins, ninjas, etc. Δηλαδή ένα καλο open-world samurai/ninja game επιτέλους.

32 λεπτά πριν, xavier είπε

το gears σχεδον μεχρι τελευταια στιγμη ειχε δειξει μονο καποιο online mode, τπτ απο το single player campaign...

η suckerpunch εδειξε 3 διαφορετικα ειδη μαχης...stealth, one vs one, straight combat....απλα ετσι οπως ειναι τα animation δεν μπορεις να καταλαβεις πως παιζει...πρεπει να το πιασουμε στα χερια μας...

Αλήθεια? Ok εγώ νόμιζα λάθος.

Το θέμα είναι να δείξουν συνεχόμενο gameplay. Βασικά είναι απίθανο να μην δείξουν. Εδώ το TLOU2 έδειξε 10 λεπτά walkthrough.

4 λεπτά πριν, VaggD είπε

Καλα άμα δεν έχει φαστ τραβελ βγαζει και 50 ώρες

Aμα είναι φάση W3/RDR2 προσωπικά δεν κάνω fast travel ποτε. Aμα είναι Ubisoft open-world τότε ναι.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια συγνωμη αλλα το Gears 5 που ακριβως κολλαει με το Ghost?Στην μια περιπτωση μιλαμε για αλλο ενα sequel της σειρας Gears,στην αλλη μιλαμε για νεο IP.

Ποιος ακριβως περιμενε για να δει κατι καινουργιο/διαφορετικο στο gameplay του gears σε σχεση με τα προηγουμενα?

Περαν τουτου οποιος το φοβαται το παιχνιδι,απλα περιμενει μεχρι την κυκλοφορια του ή αλλιως ριχνει pre order και αν τα review βγουν και το θαβουν,ακυρωνει την παραγγελια.

Τωρα για τον συμφορουμιτη πιο πανω που εχει διαίσθηση οτι το παιχνιδι θα ειναι πατατα οπως λεει χωρις να εχει καν κυκλοφορησει,ας μην το σχολιασουμε καλυτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τωρα για τον συμφορουμιτη πιο πανω που εχει διαίσθηση οτι το παιχνιδι θα ειναι πατατα οπως λεει χωρις να εχει καν κυκλοφορησει,ας μην το σχολιασουμε καλυτερα.

Για το TLOU2 έλεγε λόγο το leaks ότι είναι πατάτα. Δεν πειράζει περισσότερα copies for us :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, jerry banana είπε

Απλως το ανέφερα γιατί το ghost of tsushima μου βγάζει παρόμοιο feeling.Ελπιζω να βγω λαθος.

 

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Για το TLOU2 έλεγε λόγο το leaks ότι είναι πατάτα. Δεν πειράζει περισσότερα copies for us :D

Ναι και λεει οτι και το Ghost του εχει δημιουργησει παρομοια εντυπωση με το last of us,αρα το θεωρει και αυτο πατατα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...