Προς το περιεχόμενο

Anno 1800


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πολυαγαπημένη σειρά στρατηγικής Anno συνεχίζεται με νέο παιχνίδι. Στην Ε3 η Ubisoft παρουσίασε το Anno 1800, το οποίο διαδραματίζεται στον 19ο αιώνα, στην αυγή της βιομηχανικής εποχής. Στο παιχνίδι καλείστε να δημιουργήσετε την δική σας αυτοκρατορία, χρησιμοποιώντας διπλωματία, εμπόριο ή πόλεμο. Το Anno 1800 αναμένεται για PC.

 

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± anno 1800 pc

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολυ ομορφο δειχνει. Εχω αφησει τα παιχνιδια στρατηγικης χρονια λεω να πιασω civilization 6 εδω και μηνες αλλα μου φαινεται βουνο τα τοσα πραγματα που εχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πολυ ομορφο δειχνει. Εχω αφησει τα παιχνιδια στρατηγικης χρονια λεω να πιασω civilization 6 εδω και μηνες αλλα μου φαινεται βουνο τα τοσα πραγματα που εχει. 

τα Civilization ειναι TBS, με turns δλδ και δεν με πολυαρεσουν.

Τα Anno ειναι RTS σαν το age of empires δλδ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, firepc είπε

τα Civilization ειναι TBS, με turns δλδ και δεν με πολυαρεσουν.

Τα Anno ειναι RTS σαν το age of empires δλδ

Αλλαζει το πραγμα καμμενος με age of empires/empire earth/age of mythology οποτε θα το εχω στα υποψην σιγουρα. Το CV 6 απο gameplay που ειδα χαθηκα λιγακι βγαζουν και συνεχεια dlcs χανεις τη μπαλα τελειως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει μάχες το anno όμως να ξέρεις.Τουλάχιστον όχι με τη μορφή που έχουν τα rts που αναφέρεις.Επικεντρώνεται καθαρά στο οικονομικό κομμάτι και όχι στο πολεμικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Δεν νομίζω πως θα αντέξω για 4η φορά το ίδιο ακριβώς gameplay με λίγο αλλαγμένο UI και αναβαθμισμένα γραφικά (όσο καλά κι αν είναι).

σε καθε νεο AC, Farcry, CoD κλπ, το ιδιο gameplay δεν εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι...για αυτό το λόγο ακριβώς και δεν ασχολήθηκα παρά λίγες μόνο ώρες με τα περισσότερα από αυτά που αναφέρεις (με κάποια, καθόλου).

Αυτό που λέω για το συγκεκριμένο, είναι πως πρακτικά δεν έχει την παραμικρή διαφορά το ένα από το άλλο, reskin είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/8/2018 στις 8:13 ΜΜ, firepc είπε

(Αν υπαρχει κανας fan που δε πιστευω)

Και όμως υπάρχει.. :P Πολλές καμένες ώρες με anno 1404.

Τα καινούργια δεν μου άρεσαν. Από ότι είδα στο trailer φαίνεται καλό και σίγουρα θα δοκιμαστεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greg4 είπε

Και όμως υπάρχει.. :P Πολλές καμένες ώρες με anno 1404.

Τα καινούργια δεν μου άρεσαν. Από ότι είδα στο trailer φαίνεται καλό και σίγουρα θα δοκιμαστεί.

Τα 1401 και 1701 με τα expansions τους τα ειχα καψει. Πολυ ωραια και εθιστικα παιχνιδια.

Τα 2070 και 2205 τα εχω ακομα στο ραφι 🙄 Δεν με τραβαει τοσο πολυ το concept που ειναι στο μελλον, αλλα οκ καποια στιγμη θα τα τσεκαρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα παλιά είναι ωραία.

Τα 2070 και 2205 τα δοκίμασα και τα δυο για ένα δίωρο, αλλά δεν με τράβηξαν καθόλου. Αν δεν βάλεις το στάχυ και μετά να πάει στον αλευρόμυλο για ψωμί, δεν λέει το παιχνίδι :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...