Προς το περιεχόμενο

Anno 1800


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αλλά δεν τη χώνεψα ποτέ αυτή τη σειρά. Πολύ απλοϊκοί μηχανισμοί και μονότονο management. Υπήρχαν πολύ καλύτερα παιχνίδια εκεί έξω στις καλές εποχές του management sim, ενώ ακόμα και τώρα το Tropico (αν και ίδιο κι απαράλλαχτο) είναι πολύ πιο γεμάτο παιχνίδι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πέραν των προβλημάτων στο optimization, φαίνεται πολύ αξιόλογο παιχνίδι στα χνάρια των 1404-Venice/1701.

Βέβαια όπως όλα τα σύγχρονα, η αγορά πρέπει να γίνει μετά από το πέρας τετρα-εξαμήνου ώστε να έχουν βγει όλα τα πρώτα patches και τα πρώτα DLC.

Δηλαδή αγορά όταν το παιχνίδι βγει ουσιαστικά από την beta...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, firepc είπε

Καλο το ultrawide support, αλλα το framerate θελει φτιαξιμο

Ε ας βγαλει και αυτος το 8xAA..

Καποια στιγμη θελω να το βαλω αλλα προς το παρον εχω να παιξω ποσα παιχνιδια που εχω αφησει στην μεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Ε ας βγαλει και αυτος το 8xAA..

Καποια στιγμη θελω να το βαλω αλλα προς το παρον εχω να παιξω ποσα παιχνιδια που εχω αφησει στην μεση

οτι να ναι εχει βαλει ο τυπος

Και αν βαλει DirectX 11 θα τρεχει καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Όποιος θέλει το παιχνίδι στο steam ας προχωρησεί σε preorder, μετά τις 16 Απριλίου θα είναι Epic / Ubisoft store μόνο.

Ubisoft is partnering with Epic Games store for Anno 1800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, firepc είπε

Οποιος το θελει steam να το παρει τωρα και ας μη γκρινιαζει μετα

Ε ναι.. Αλλα δεν κανουμε preorder επισης οποτε μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.. 🤣

Τι να πω και εγω..Σε συζητηση να ειμαστε απο οτι εχω καταλαβει μαλλον εχω πολυ χαμηλα στανταρντς τελικα ο πλεμπας και δεν με νοιαζει απο ποιο store θα το παρω γιατι εγω το παιχνιδι θελω να παιξω..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ε ναι.. Αλλα δεν κανουμε preorder επισης οποτε μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.. 🤣

Τι να πω και εγω..Σε συζητηση να ειμαστε απο οτι εχω καταλαβει μαλλον εχω πολυ χαμηλα στανταρντς τελικα ο πλεμπας και δεν με νοιαζει απο ποιο store θα το παρω γιατι εγω το παιχνιδι θελω να παιξω..  

Αν δεν σου αρεσει το παιχνιδι, μπορεις να κανεις refund μετα

Τσπ, το καλυτερο ειναι να το παρεις στο uplay, αφου ετσι κι αλλιως ειναι παιχνιδι της ubisoft οποτε θες και uplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι uplay τα περνω για καμια εκπτωση με points αν δεν τα παρω απο κλειδαδικο.. Οπως ειπα δεν εχω ιδιαιτερο θεμα με τα stores.. Θα το παρω σιγουρα το παιχνιδι εννοειται..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ναι uplay τα περνω για καμια εκπτωση με points αν δεν τα παρω απο κλειδαδικο.. Οπως ειπα δεν εχω ιδιαιτερο θεμα με τα stores.. Θα το παρω σιγουρα το παιχνιδι εννοειται..

Εχω κανει pre-order την συλλεκτικη επειδη ξερω τι εστι Anno οπότε ξερω τι θα παρω στα χερια μου.

Καποιος που δεν ξερει καθολου τη σειρα, ας διαβασει κανα αρθρο ή ας παρει κανα παλαιοτερο σε χαμηλη τιμη

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ενδιαφέρων management strategy.

Από την σειρά, ποιο είναι το καλύτερο για να  ασχοληθώ? Δεν εχω παίξει κανένα αλλά από ότι διάβασα εδώ μέσα όλα είναι παρόμοια.

Ή προτείνεται tropico 4+all dlc ή tropico 5 (no dlc)  που ήδη εχω αλλά δεν εχω επίσης παίξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mike299 είπε

Φαίνεται ενδιαφέρων management strategy.

Από την σειρά, ποιο είναι το καλύτερο για να  ασχοληθώ? Δεν εχω παίξει κανένα αλλά από ότι διάβασα εδώ μέσα όλα είναι παρόμοια.

Ή προτείνεται tropico 4+all dlc ή tropico 5 (no dlc)  που ήδη εχω αλλά δεν εχω επίσης παίξει?

Απο anno δες το 1404 (αν δεν σου πεφτει βαρυ το anno 1800, παρε αυτο γτ θα ειναι το πιο συγχρονο)

Απο tropico μου αρεσαν τα 2 πρωτα. Μετα τα κανανε με υπερβολικο micromanagment και γινανε πολυ κουραστικα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mike299 είπε

Ή προτείνεται tropico 4+all dlc ή tropico 5 (no dlc)  που ήδη εχω αλλά δεν εχω επίσης παίξει?

Εγώ θα ψήφιζα Tropico 4. Δεν ήμουν ποτέ φίλος των Anno και τα Tropico είναι σίγουρα διασκεδαστικά. Δυστυχώς από το 3 και μετά όποιο και να παίξεις είναι περίπου το ίδιο, αλλά αν δεν έχεις ασχοληθεί δε θα σε πειράξει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...