Προς το περιεχόμενο

Η αραίωση μου χτύπησε την πόρτα


thory

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που το κακό να έχει θέμα κάποιος ρε παιδιά άμα ξεκινάει να χάνει τα μαλλιά του? Εγω έχω μια πολύ μικρή αραίωση μπροστά και κοντεύω να σκάσω, το καλό είναι οτι έχει συντηρηθεί έτσι τα τελευταία 3 χρόνια οπότε ακόμα κρατάμε. Και ίσιωμα τους κάνω και την πομάδα μου τους βάζω και τίγκα λακ για να είναι κόκκαλο. Το θέμα είναι οτι όταν αρχίσει να είναι καράφλα και να είναι αντιαισθητικό πραγματικά θα σκάσω. Απο τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω να βάζω λεφτά στην άκρη για να κάνω μεταμόσχευση. Θα πείτε υπάρχουν πιο σημαντικά πράγματα απο τις τρίχες και συμφωνώ, αλλά απο την στιγμή που δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα εγώ ή οικογένειά μου οι τρίχες γίνονται μεγάλο πρόβλημα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίρνω τα μαλλιά μου έτσι εδώ και 11 χρόνια. Τα τελευταία 5 χρόνια έχω κι εγώ πρόβλημα αραίωσης, το οποίο ευτυχώς δε με ενοχλεί (ψυχολογικά εννοώ). Εννοείται πως συνεχίζω να τα παίρνω «με την ψιλή », αφενός διότι αυτό το στυλ μου αρέσει, αφετέρου διότι... βολεύει (ξυπνάς και δε χτενίζεσαι, λούζεσαι-στεγνώνεις σε 1', κλπ).

Από 'μένα λίγα πράγματα...

1- Πρέπει να κουρεύεσαι συχνά. Ξέχνα το κούρεμα 1-2 φορές το μήνα. Όταν έχεις τόσο κοντό μαλλί, τα 5 χλστ αύξηση αλλάζουν δραματικά το look σου. Εγώ τα παίρνω μία φορά την εβδομάδα. 

2- Εφόσον στα κάνουν έξω, το 2-3-4 φορές το μήνα θα γίνει ασύμφορο. Παίρνεις μία κουρευτική και ησυχάζεις για πολλά χρόνια.

3- Μην ασχολείσαι με σβησίματα. Τουλάχιστον γι' αρχή. Αφενός δε θα τα πετύχεις εύκολα. Αφετέρου, το σβήσιμο δε καλοφαίνεται στο πολύ κοντό, τσάμπα θα το κάνεις. Κάνε τα όλα με μία σκάλα -- την κοντύτερη (χωρίς χτενάκι). Στην πορεία θα βρεις και ποιο μήκος σου αρέσει, αλλά θα γίνεις και πιο «μάστορας» στο κόψιμο, ώστε να πετύχεις και κάποιο σβήσιμο- εάν το θελήσεις.

4- Εάν δε βαριέσαι και εφόσον σου αρέσει το συγκεκριμένο look, στο σβέρκο και τις φαβορίτες μπορείς να βάλεις ξυράφι, για να είναι "κοφτό" το τελείωμα. Εάν δε σ' αρέσει έτσι και το θέλεις πιο faded, ασχολήσου μόνο με την κουρευτική, θα βγει όπως το φαντάζεσαι.

5- Πάρε καθρέπτη χειρός. Στέκεσαι στον μεγάλο καθρέπτη του μπάνιου με την πλάτη προς τον καθρέπτη και τον κοιτάς μέσα απ' αυτόν που κρατάς στο χέρι. Έτσι βλέπεις τι δουλειά κάνεις στην πίσω μεριά του κεφαλιού. Μη το πας στα τυφλά.  

Καλωσόρισες στο club! ;)

 

Επεξ/σία από Haldol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ILIAS GR είπε

Μη κάνετε το λάθος και σκέφτεστε έτσι! Ούτε τα κοτσιδάκια και οι πλεξούδες, ούτε η καράφλα κρατάνε ή διώχνουν μια σχέση, αλλού είναι η ομορφιά ενός ατόμου….

Αυτό το λες γιατί έτσι είναι ή μήπως το επαναλαμβάνεις μπας και το πιστέψεις εσύ ο ίδιος;

 

Και αν έχεις μαλλί μετράει και το ύψος μετράει και το μέγεθος του μορίου μετράει και περισσότερο απ'όλα αν έχεις λεφτά μετράει.

 

Απλά πράματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γυναίκες προτιμούν ψηλούς, με ωραίο μαλλί και πρόσωπο. Αλλά αν είσαι κοντός, ή καραφλιάζεις ή είσαι άσχημος ή και όλα μαζί, τι να κάνεις; Να κάθεσαι να κλαις; Embrace it, να ντύνεσαι ωραία, να έχεις υψηλή αυτοπεποίθηση και δε θα έχεις κάποιο πρόβλημα πουθενά. Το να σε απασχολεί κάτι που δεν μπορείς από φύση σου να αλλάξεις είναι χάσιμο χρόνου και τζάμπα άγχος.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Vasivouzoukos είπε

Αυτό το λες γιατί έτσι είναι ή μήπως το επαναλαμβάνεις μπας και το πιστέψεις εσύ ο ίδιος;

Και αν έχεις μαλλί μετράει και το ύψος μετράει και το μέγεθος του μορίου μετράει και περισσότερο απ'όλα αν έχεις λεφτά μετράει.

Απλά πράματα.

Δε χιάζεται λεβεντάκο μου να πιστέψω τίποτα.

Όταν γνώρισα τη γυναίκα μου την κυρά Λένα ήμασταν πολύ διαφορετικοί εξωτερικά, εσωτερικά δεν αλλάξαμε, μπορώ να σου πω γίναμε ποιο όμορφοι. Επαναλαμβάνω μη κάνετε το λάθος και κοιτάτε μόνο τον εξωτερικό κόσμο. Αυτή είναι η αιτία που απογοητεύεστε και για τον σύντροφό σας, μετά από λίγο καιρό και για τον ίδιο σας το εαυτό. Βλέπεις ένα όμορφο κόκκινο μήλο, ξέρεις τι μπορεί να κρύβει μέσα; Έχω γνωρίσει άτομα ψιλά, ξανθά, άγγελοι πραγματικοί σε ομορφιά,   που έχουν προκαλέσει ανεπανόρθωτο  άλγος και πίκρα σε πρόσωπα που τους αγάπησαν ή τους πίστεψαν και χοντρομπαλάδες καραφλούς που ήταν μεγάλη μου τιμή που τους γνώρισα.  Η εξωτερική ομορφιά φεύγει και χάνεται, την εσωτερική κανείς π@@στης ποτέ και για κανέναν λόγο δε μπορεί να σας την αλλάξει ή να γεράσει…

Θα ήταν υπέροχο να ήμασταν άφθαρτοι, αλλά έλα μου ντε που αυτός εκεί πάνω έχει άλλη γνώμη!...       

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που όταν κάποιος κάνει την παραμικρή αναφορά στην εξωτερική του εμφάνιση τον αντιμετωπίζετε μερικοί λες και δεν τον απασχολεί τίποτα άλλο, σαν έναν τελειωμένο νάρκισσο, (έτσι αυθαίρετα) πρέπει να το κόψετε μερικοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και εγω ανηκω στην σχολη Zidane πια και σκεφτομαι να κανω ακριβως το ιδιο. Ενα ευχαριστω στο Haldol για το feedback. Τωρα στο περι ομορφιας ειναι ψιλο αδιαφορο τι νομιζουν οι αλλοι για εσενα, το βασικο ειναι να αρεσεις στον ευατο σου και αν βρισκεις την αραιωση ενοχλητικη απλα κανεις κατι για να το βελτιωσεις(οπως μπορεις).

Καμια καλη κουρευτικη ξερουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Captain Falafel είπε

Και εγω ανηκω στην σχολη Zidane πια και σκεφτομαι να κανω ακριβως το ιδιο. Ενα ευχαριστω στο Haldol για το feedback. Τωρα στο περι ομορφιας ειναι ψιλο αδιαφορο τι νομιζουν οι αλλοι για εσενα, το βασικο ειναι να αρεσεις στον ευατο σου και αν βρισκεις την αραιωση ενοχλητικη απλα κανεις κατι για να το βελτιωσεις(οπως μπορεις).

Καμια καλη κουρευτικη ξερουμε;

Εγώ έχω μια Philips, αφού είσαι στη σχολή Zidane δώσε ένα 30-40 ευρώ να πάρεις κάτι καλούτσικο να το έχεις καιρό, ειδικά αν έχεις μούσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Captain Falafel είπε

Καμια καλη κουρευτικη ξερουμε;

Σε τι χρήματα;

Μπορώ να προτείνω καρφί την ER-GP80 ως την καλύτερη αλλά είναι πανάκριβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...