Προς το περιεχόμενο

Η αραίωση μου χτύπησε την πόρτα


thory

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μενα μου ξεκινησε πριν απο 2 χρονια με αραιωση στους κροταφους, πολυς μικρης εκτασης βεβαια αλλα το τελικο αποτελεσμα της φαλακρας ξερω οτι σε μερικα χρονια δεν θα το γλυτωνα.

Ξεκινησα θεραπεια με αντιανδρογονα, φιναστεριδη συγκεκριμενα, μου κοστιζει 3,5 το μηνα η θεραπεια (7 το πακετο δηλαδη που κραταει διμηνο), ειναι εφ ορου ζωης και οσα μαλλια εχασα στους κροταφους ολα επεστρεψαν πισω γιατι ο θυλακας δεν προλαβε να πεθανει απλα αδρανοποιηθηκε, γιατι στα σημεια που εχασα μαλλια ειχα χνουδια τα οποια πλεον ειναι κανονικες τριχες. Δεν ξερω γιατι δαιμονοποιουν τοσο τη συγκεκριμενη θεραπεια, ουτε εχω καμια σεξουαλικη παρενεργεια απο τοτε που το ξεκινησα. Σχεδον 2 χρονια με αγωγη και παρενεργεια καμια.

Επεξ/σία από stefa_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, stefa_1 είπε

Και μενα μου ξεκινησε πριν απο 2 χρονια με αραιωση στους κροταφους, πολυς μικρης εκτασης βεβαια αλλα το τελικο αποτελεσμα της φαλακρας ξερω οτι σε μερικα χρονια δεν θα το γλυτωνα.

Ξεκινησα θεραπεια με αντιανδρογονα, φιναστεριδη συγκεκριμενα, μου κοστιζει 3,5 το μηνα η θεραπεια (7 το πακετο δηλαδη που κραταει διμηνο), ειναι εφ ορου ζωης και οσα μαλλια εχασα στους κροταφους ολα επεστρεψαν πισω γιατι ο θυλακας δεν προλαβε να πεθανει απλα αδρανοποιηθηκε, γιατι στα σημεια που εχασα μαλλια ειχα χνουδια τα οποια πλεον ειναι κανονικες τριχες. Δεν ξερω γιατι δαιμονοποιουν τοσο τη συγκεκριμενη θεραπεια, ουτε εχω καμια σεξουαλικη παρενεργεια απο τοτε που το ξεκινησα. Σχεδον 2 χρονια με αγωγη και παρενεργεια καμια.

ηλικια που αρχισες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2018 στις 8:55 ΜΜ, Lelouch είπε

Το να σε απασχολεί κάτι που δεν μπορείς από φύση σου να αλλάξεις είναι χάσιμο χρόνου και τζάμπα άγχος.

Συμφωνώ απόλυτα. Και σε εμένα παρατηρώ τους τελευταίους μήνες μια ήπια αραίωση στο κεφάλι αλλά οχι από το μπροστινό μέρος, λίγο πιο πίσω και προς το κέντρο του κεφαλιού. Ο πατέρας μου είχε πολλά μαλλιά και δεν ήταν καραφλός, ο παππούς όμως ήταν, πιθανόν να πήρα από τον παππού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kinderas είπε

η ηλικια για φινα ειναι μικρη να ξερεις...ευχομαι αργοτερα να μην εχεις θεμα 

Το εψαχνα για μηνες πριν ξεκινησω, κατεληξα στο συμπερασμα οτι οι περιπτωσεις που υπηρξαν θεματα ηταν μικρες. Ειχα διαβασει και για περιπτωση για εναν που αρχισε στα 25 και 10 χρονια μετα εκανε και 2 παιδια και δεν ειχε ποτε του θεμα. Οποτε ειναι θεμα οργανισμου αν θα σου βγαλει κατι ή οχι. Αλλους τους εβγαλε μεσα σε 6 μηνες, αλλους μετα απο 20 χρονια θεραπειας ακομα δουλευε χωρις καμια παρενεργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, stefa_1 είπε

Και μενα μου ξεκινησε πριν απο 2 χρονια με αραιωση στους κροταφους, πολυς μικρης εκτασης βεβαια αλλα το τελικο αποτελεσμα της φαλακρας ξερω οτι σε μερικα χρονια δεν θα το γλυτωνα.

Ξεκινησα θεραπεια με αντιανδρογονα, φιναστεριδη συγκεκριμενα, μου κοστιζει 3,5 το μηνα η θεραπεια (7 το πακετο δηλαδη που κραταει διμηνο), ειναι εφ ορου ζωης και οσα μαλλια εχασα στους κροταφους ολα επεστρεψαν πισω γιατι ο θυλακας δεν προλαβε να πεθανει απλα αδρανοποιηθηκε, γιατι στα σημεια που εχασα μαλλια ειχα χνουδια τα οποια πλεον ειναι κανονικες τριχες. Δεν ξερω γιατι δαιμονοποιουν τοσο τη συγκεκριμενη θεραπεια, ουτε εχω καμια σεξουαλικη παρενεργεια απο τοτε που το ξεκινησα. Σχεδον 2 χρονια με αγωγη και παρενεργεια καμια.

350ευρώ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2018 στις 12:25 ΠΜ, stefa_1 είπε

Και μενα μου ξεκινησε πριν απο 2 χρονια με αραιωση στους κροταφους, πολυς μικρης εκτασης βεβαια αλλα το τελικο αποτελεσμα της φαλακρας ξερω οτι σε μερικα χρονια δεν θα το γλυτωνα.

Ξεκινησα θεραπεια με αντιανδρογονα, φιναστεριδη συγκεκριμενα, μου κοστιζει 3,5 το μηνα η θεραπεια (7 το πακετο δηλαδη που κραταει διμηνο), ειναι εφ ορου ζωης και οσα μαλλια εχασα στους κροταφους ολα επεστρεψαν πισω γιατι ο θυλακας δεν προλαβε να πεθανει απλα αδρανοποιηθηκε, γιατι στα σημεια που εχασα μαλλια ειχα χνουδια τα οποια πλεον ειναι κανονικες τριχες. Δεν ξερω γιατι δαιμονοποιουν τοσο τη συγκεκριμενη θεραπεια, ουτε εχω καμια σεξουαλικη παρενεργεια απο τοτε που το ξεκινησα. Σχεδον 2 χρονια με αγωγη και παρενεργεια καμια.

 

17 ώρες πριν, stefa_1 είπε

λολ, ναι και 700 το πακετο το διμηνο.

Τρισημισι ευρω γραφει και επτα ευρω το πακετο τι δεν καταλαβες ?

αφενός δεν έγραψες ΕΥΡΩ, έγραψες σκέτο το νούμερο, αφετέρου ξέρω ότι η φιναστερίδη είναι πολύ πιο ακριβή..Ενδεικτικά μία τιμή εδώ.

Προφανώς ρώτησα επειδή το νούμερο μου φάνηκε ακραίο (είτε μικρό είτε μεγάλο..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, janus5555 είπε

αφενός δεν έγραψες ΕΥΡΩ, έγραψες σκέτο το νούμερο, αφετέρου ξέρω ότι η φιναστερίδη είναι πολύ πιο ακριβή..Ενδεικτικά μία τιμή εδώ.

Προφανώς ρώτησα επειδή το νούμερο μου φάνηκε ακραίο (είτε μικρό είτε μεγάλο..)

Το propecia ειναι πανακριβο, φυσικα και παιρνω το proscar οπου κοβω ενα χαπι δια 4. 1,25mg τη μερα δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...