Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν τo "pro" θα είναι TV only έκδοση, δεν θα μου κάνει καθόλου εντύπωση. Κάπως έτσι θα ολοκληρωθεί το οικοσύστημα. Lite (portable only), Switch (διακόπτης εεερ hybrid 😋), Pro (perfomance).

Η τεχνολογία συνηγορεί.

Η Nintendo?

Το μεσσαίο απλώς εξυπηρέτησε στην εδραίωση του brand name επιτυχώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση για εμάς που έχουμε ήδη switch χαχαχα...Έχει εξαιρετικές προσφορές στα steamworld dig και αποφάσισα να τα αγοράσω ποια η διαφορά του steamworld heist με τα dig; Από τα dig αξίζει να πάρω και το 1 και το 2; (καλά το 1 είδικα έχει 3 ευρώ αλλά δε θέλω να γεμίζω συνέχεια games ήδη έχω άπειρα στο pc να κάθονται σε steam,gog,indiegala,egs και δεν τα πιάνω να τα ξεκινήσω γιατί μπαινώ μέσα και δεν μπορώ να επιλέξω...δε θέλω να το πάθω και στη switchαρα😋)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, stafftw είπε

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση για εμάς που έχουμε ήδη switch χαχαχα...Έχει εξαιρετικές προσφορές στα steamworld dig και αποφάσισα να τα αγοράσω ποια η διαφορά του steamworld heist με τα dig; Από τα dig αξίζει να πάρω και το 1 και το 2; (καλά το 1 είδικα έχει 3 ευρώ αλλά δε θέλω να γεμίζω συνέχεια games ήδη έχω άπειρα στο pc να κάθονται σε steam,gog,indiegala,egs και δεν τα πιάνω να τα ξεκινήσω γιατί μπαινώ μέσα και δεν μπορώ να επιλέξω...δε θέλω να το πάθω και στη switchαρα😋)

Τα dig ειναι στυλ metroidvania ενω το heist ειναι tactical shooter.Eγω τα 2 dig εχω παιξει μονο.Τωρα το ιδανικο ειναι να παρεις και τα δυο ,ειδικα αν σου αρεσουν τα metroidvania,αλλα αν επρεπε να διαλεξεις αναμεσα σε ενα απο αυτα τοτε παιρνεις ξεκαθαρα το 2ο.Ειναι μεγαλυτερο σαν παιχνιδι αλλα και καλυτερο απο το 1ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Τα dig ειναι στυλ metroidvania ενω το heist ειναι tactical shooter.Eγω τα 2 dig εχω παιξει μονο.Τωρα το ιδανικο ειναι να παρεις και τα δυο ,ειδικα αν σου αρεσουν τα metroidvania,αλλα αν επρεπε να διαλεξεις αναμεσα σε ενα απο αυτα τοτε παιρνεις ξεκαθαρα το 2ο.Ειναι μεγαλυτερο σαν παιχνιδι αλλα και καλυτερο απο το 1ο.

Κατάλαβα, όχι θα πάω για το dig 2 και αν έχω χρόνο αφου το τελειώσω πάω στο 2 εννοώ σαν story η οτιδήποτε αν θα έχανα ξεκινώντας από αυτό, είδα και κάτι video και γενικά σαν concept δε με ενθουσιασε το heist αλλά είδα διθυραμβικά σχόλια παντού και λέω κάτι θα χάνω κάπου.Metroidavania ήθελα απλά! Thanks 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Αν τo "pro" θα είναι TV only έκδοση, δεν θα μου κάνει καθόλου εντύπωση. Κάπως έτσι θα ολοκληρωθεί το οικοσύστημα. Lite (portable only), Switch (διακόπτης εεερ hybrid 😋), Pro (perfomance).

Η τεχνολογία συνηγορεί.

Η Nintendo?

Το μεσσαίο απλώς εξυπηρέτησε στην εδραίωση του brand name επιτυχώς. 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είναι TV only το switch pro. Ο στόχος είναι τα παιχνίδια να είναι διαθέσιμα σε όλους, αν έχεις TV only τότε εκ των πραγμάτων έχεις διχοτομήσει το user base σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

TV only θα είχε νόημα μόνο αν το Pro είχε πανίσχυρο hardware (επιπέδου PS5 και Scarlet) και μαζί με αυτό τη δική του αποκλειστική βιβλιοθήκη. Αλλιώς θα μιλούσαμε απλώς για ένα underpowered last gen σύστημα χωρίς λόγο ύπαρξης.

Ελπίζω το Pro να διατηρήσει όλα τα στοιχεία του original μαζί με ένα καλό performance boost. Η κονσόλα σε handheld mode έχει φτάσει να τρέχει όλα τα τελευταία παιχνίδια σε 320-540p. Δεν περιμένω next-gen γραφικά αλλά τουλάχιστον να είναι ικανή να τρέξει στην native 720p ανάλυση του panel.   

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάντως το βλέπω να βγαίνει κάποια στιγμή ένα TV-only NSw, το οποίο όμως δεν θα είναι το Pro. Όπως έβγαλαν NSw Lite για αυτούς που θέλουν μόνο τη φορητή εμπειρία, δεν βρίσκω λόγο να μην βγάλουν ένα κουτάκι μόνο για αυτούς που το θέλουν κάτω από την τηλεόρασή τους για να παίζουν μόνο εκεί.

Θέλω πάντως ένα NSw Pro με αρκετή ισχύ ώστε το dynamic resolution να αποτελέσει παρελθόν και με μιάμιση ίντσα μεγαλύτερη οθόνη.

2 hours ago, ikaruga24 said:

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είναι TV only το switch pro. Ο στόχος είναι τα παιχνίδια να είναι διαθέσιμα σε όλους, αν έχεις TV only τότε εκ των πραγμάτων έχεις διχοτομήσει το user base σου. 

Μα ήδη διχοτομούν το user base τους βγάζοντας mobile-only σύστημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μα ήδη διχοτομούν το user base τους βγάζοντας mobile-only σύστημα.

E δεν το λες και διχοτόμηση όταν τα παιχνίδια είναι κοινά. Ενα TV only switch απευθείας θα γίνει πόλος για να δημιουργηθούν TV only παιχνίδια λόγο ισχύς. Το θεωρώ τρελό να γίνει κάτι τέτοιο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Μα ήδη διχοτομούν το user base τους βγάζοντας mobile-only σύστημα.

Το να μιλάμε για διχοτόμηση για το lite είναι υπερβολή. Διχοτόμηση είχαμε στο new 3ds όταν υπηρξαν (ελάχιστοι) τίτλοι που έτρεχαν μόνο στο αναβαθμισμένο hardware (πχ xenoblade chronicles). Από την στιγμή που έχουν κοινή βιβλιοθήκη τίτλων δεν υφίσταται διχοτόμηση, ακόμα και αν βγει μόνο κονσόλα switch μόνον για τηλεόραση. 

Πες πως πήρες το κανονικό switch και το έχεις μόνιμα docked ή undocked.... Τι αλλάζει? Αφού το σύστημα έχει διττή "φύση" εκ των πραγμάτων, πως μιλάμε για διχοτόμηση, στην προοπτική συσκευών οι οποίες έχουν το ίδιο βασικό hardware τρέχουν τους ίδιους τίτλους, αλλά προσφέρουν μόνο το ένα από τα δύο modes λειτουργίας για χαμηλότερο κόστος? 

Επεξ/σία από pavlougio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ison είπε

Μηπως εχει και το game μεσα στο πακετο (που ειναι και λογικο)

Δεν είδα να γράφει κάτι. Συνήθως πάντως δεν βάζουν (εβαζαν στο 3ds) σε τέτοιες παιχνίδι.

7 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Για ξυπνηστε και τρεξτε λιγο!

https://www.amazon.co.uk/dp/B07TSKS2CZ/

DxMachina Orbital edition apo amazon uk

Αδελφέ θα σου περάσω email και password να μου τις ρίχνεις και εμένα, γιατί αυτή την έχασα... 😂😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...