Προς το περιεχόμενο

Ένταση ήχου από ακουστικά


SIP1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιο app όπου να αυξάνει την ένταση που βγαίνει από τα ακουστικά, καθώς θελω να συνδέσω το κινητό με στερεοφωνικό, αλλά ο ήχος που βγαίνει είναι πολύ χαμηλότερος αποτι αν συνδέσω laptop με στερεοφωνικό. Έχετε καμιά καλη λύση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω κάποια εφαρμογή αλλά θεωρώ ότι και να υπάρχει θα απαιτεί την ύπαρξη rooted συσκευής. Κι αυτό γιατί εκ των πραγμάτων πρέπει να επέμβεις σε αρχείο ρυθμίσεων του συστήματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις ένα λίγο πιο ακριβό καλώδιο και τίποτα άλλο. Ακόμα και να πειράξεις τα max volumes του κινητού, ο ήχος το πιο πιθανό να αρχίσει να βγαίνει με παραμόρφωση. Επίσης αν θέλεις να παίζεις μουσική δοκίμασε το poweramp, έχει ενσωματωμένο software amplifier οπότε ίσως να πετύχεις λίγο καλύτερη ένταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kdoumani είπε

Αν έχεις κάνει root το τηλέφωνο με Magisk, κατεβάζεις το Viper4Android module και αν θες βάζεις πακέτο και το Dolby Atmos module και ξεκινάς να πειράζεις ρυθμίσεις.

Και πάλι μιλάμε για ενίσχυση ήχου μέσω software, οπότε και οι παραμορφώσεις είναι πολύ πιθανές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν τίθεται τόσο θέμα παραμόρφωσης αν ρυθμιστεί σωστά. Μετά, χωρίς software, το επόμενο βήμα θα ήταν να πάει κανείς σε εξωτερικό DAC ή ενισχυτή, αλλά αυτή η λύση ενδέχεται να κοστίζει. Πιστεύω πως το software θα δώσει υπερικανοποιητικά αποτελέσματα στη περίπτωση, απλά το TS να έχει υπόψιν πως το rooting ενδέχεται να του χαλάσει την εγγύηση στο τηλέφωνο αν είναι εντός εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...