Προς το περιεχόμενο

Intel Arc (Discrete GPUs, Q1 2022)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Πετάς το τυράκι κι ένα TS, όμως, και μετά μην τον είδατε!

Δώσε λίγο φαγάκι στο νήμα.

Μια χαρά κάρτα είναι ...άψογη σε όλα της μέχρι τώρα....στο plague tale (1440p/fsr quality/ultra settings/rt on και τράβαγε μέχρι 11gb vram με αυτά τα settings) που έβαλα να την δοκιμάσω κανα τρίωρο ...όλα stable και κανένα crash ούτε σε game αλλά και γενικά....ο τελευταίος driver της έχει δώσει πραγματικό boost...πιέζουν οι μπλέ πάντως και αυτό μόνο καλό είναι,αρκεί να μην καβαλήσουν και αυτοί το καλάμι με τις τιμές.

Monitoring κανονικά από msi afterburner και χειρισμός της κάρτας από intel arc control με ωραίο γραφικό περιβάλλον.

 

1.jpg

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 11
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τιμες που παιζουν AMD/Nvidia , αν βγαλει την επομενη γενια και χτυπαει 4070 με 50-100$ κατω, πιστευω θα τα παει καλα.

Οι drivers φαινεται να δουλευουν καλα, οποτε δε βλεπω λογο να μη τη προτιμησει καποιος. Τουλαχιστον οταν ειναι να κανω την επομενη αναβαθμιση, εαν εχει καρτα στο budget μου ,θα το σκεφτω σοβαρα.

Αλλα επειδη ειναι intel, δεν υπαρχει περιπτωση να τις δινει 50-100$ κατω απο τον ανταγωνισμο 😁

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, tazmaaaz είπε

Αν κόστιζε 250€ το 16 μοντέλο θα την αγόραζα..αλλά όταν παίζει η 6600 στα λεφτά αυτά η intel δεν έχει ελπιδες

Μόνο που η Arc770 16gb τώρα είναι καλύτερη από την 6650, πόσο μάλλον από την 6600, πάντως ναι σίγουρα και εμένα δεν θα με χάλαγε να ήταν φτηνότερη, νομίζω θέλει ακόμα ένα price drop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω την 6700 την οποία την πηρα σε χαμηλότερη τιμή από την arc όπως είναι τωρα οπότε για να πάω στην arc η intel πρέπει να κάνει πολλά ακόμα,σίγουρα κ price drop!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δώστε τα φώτα σας.

Είμαι περιστασιακός gamer. 

Μια ARC 750 σε 1080p τα καταφέρνει;

Θέλω να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό από nvidia-AMD.

Υπάρχουν τίποτε θέματα εκτός gaming? Τίποτε κρασαρίσματα, μαύρες οθόνες κτλ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, tasvar είπε

Υπάρχουν τίποτε θέματα εκτός gaming? Τίποτε κρασαρίσματα, μαύρες οθόνες κτλ?

 

Ρώτα κάποιον κάτοχο. Ο συμφορουμίτης BabisTs έχει arc 770 , δες πιο πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

"Newegg has reduced the asking price for Intel's Arc A750 Limited Edition 8 GB graphics card - this reference model is now available at an all-time low of $199." 

https://www.techpowerup.com/309039/intel-arc-a750-limited-edition-8-gb-graphics-card-discounted-to-usd-199

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, xartemporas είπε

 

By far δεν θα το λεγα, όχι όσο υπάρχει η 6600... Προσωπικά από αυτά που έχω δει, για 1080p θα επέλεγα 6600 και για 1440p a750...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://pg.asrock.com/Graphics-Card/Intel/Intel Arc A770 Phantom Gaming D 8GB OC/

Για περιστασιακό gaming 1080p, 

τί λέτε; Αξίζει; 

Η τιμή της πλέον καινούριας, είναι στα επίπεδα μεταχειρισμένων 3-4 ετών καρτών που βλέπω στις αγγελίες.

Επεξ/σία από tasvar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasvar είπε

https://pg.asrock.com/Graphics-Card/Intel/Intel Arc A770 Phantom Gaming D 8GB OC/

Για περιστασιακό gaming 1080p, 

τί λέτε; Αξίζει; 

Η τιμή της πλέον καινούριας, είναι στα επίπεδα μεταχειρισμένων 3-4 ετών καρτών που βλέπω στις αγγελίες.

Μήπως καλύτερα μια 6650ΧΤ στα 230€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...