Προς το περιεχόμενο

Intel Arc (Discrete GPUs, Q1 2022)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Age4Greeks είπε

Καλύτερο vfm, τουλάχιστον αυτήν την περίοδο.

Δεν είμαι gamer ,αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω intel gpu. Διάβασα για κάτι θέματα με μαύρες οθόνες και κάτι άλλα προβληματάκια, γι αυτό το σκέφτομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 27/5/2023 στις 2:21 ΜΜ, xartemporas είπε

@BabisTs Eντυπώσεις απο την 770 ?

νομίζω ότι το techpowerup στο τελευταίο review της 4060ti μια χαρά την δείχνει..η arc 770 16gb είναι δυνατότερη απο 6700ΧΤ.....σε rt πάει πολύ καλά και συνεχώς αναβαθμίζεται η πιτσιρίκα.

2.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 6700ΧΤ σε επιδόσεις σίγουρα δεν την περνάει. Θεωρητικά ναι σε ΡΤ θα έπρεπε αλλά μόνο στο σαιμπερμπαγκ είναι πάνω από 6700ΧΤ. Σε παλιά παιχνίδια ακόμη χειρότερα. DX11 και πίσω εννοώ. Στο μέλλον μπορεί να ανέβει αλλά ακόμη δεν είναι στα επίπεδα 6700ΧΤ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα θα πηγαινα σε Α770. Για να σπασει το μετωπο AMD-Nvidia που εχουν φτασει τιμες στο θεο.

Η intel το προσπαθει πολυ και φαινεται απο τα θεματα που τα λυνει με το κιλο.

Τωρα αν εχει και 2-3% χαμηλοτερη αποδοση απο τον αντιστοιχο αντιπαλο στην ιδια τιμη, δεν εγινε και κατι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dantε είπε

Προσωπικα θα πηγαινα σε Α770. Για να σπασει το μετωπο AMD-Nvidia που εχουν φτασει τιμες στο θεο.

Η intel το προσπαθει πολυ και φαινεται απο τα θεματα που τα λυνει με το κιλο.

Τωρα αν εχει και 2-3% χαμηλοτερη αποδοση απο τον αντιστοιχο αντιπαλο στην ιδια τιμη, δεν εγινε και κατι.

έχουν καταντήσει αηδία και οι μεν και οι δε.

τιμολογιακά πάντα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/6/2023 στις 12:31 ΠΜ, Aris-leme είπε

Την 6700ΧΤ σε επιδόσεις σίγουρα δεν την περνάει. Θεωρητικά ναι σε ΡΤ θα έπρεπε αλλά μόνο στο σαιμπερμπαγκ είναι πάνω από 6700ΧΤ. Σε παλιά παιχνίδια ακόμη χειρότερα. DX11 και πίσω εννοώ. Στο μέλλον μπορεί να ανέβει αλλά ακόμη δεν είναι στα επίπεδα 6700ΧΤ.

 

τα παλιά games δεν με ενδιαφέρουν .....στα νέα και σε rt που είναι η μόδα η μία ή άλλη είναι με 6700ΧΤ (σε rt σενάρια) και έχει και 4gb επιπλέον vram & xess/fsr....φαίνεται και στο port royal ότι η κάρτα τραβάει δυνατά σε rt mode....χώρια ότι new driver με new driver boostaroun πραγματικά οι μπλέ.

https://www.3dmark.com/pr/2355876

 

1.jpg

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μιας και θα αρχίσω να ψάχνομαι σιγά σιγά για καρτα πολύ θα μου άρεσε να μουτζώσω τους τενεκέδες που έχουν ψηλά τον αμανέ και από την πράσινη και από την κόκκινη. Δεν νομίζω όμως ότι η 770 την παλεύει σε 1440p ε; Εννοώ σε επίπεδα κοντινά με 4070, λίγο πιο χαμηλά. Από την battlemage αυτά;;; Άντε να παρουσιαστεί. Ποτε με το καλό ξέρουμε τίποτα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Μιας και θα αρχίσω να ψάχνομαι σιγά σιγά για καρτα πολύ θα μου άρεσε να μουτζώσω τους τενεκέδες που έχουν ψηλά τον αμανέ και από την πράσινη και από την κόκκινη. Δεν νομίζω όμως ότι η 770 την παλεύει σε 1440p ε; Εννοώ σε επίπεδα κοντινά με 4070, λίγο πιο χαμηλά. Από την battlemage αυτά;;; Άντε να παρουσιαστεί. Ποτε με το καλό ξέρουμε τίποτα;;;;

Καμιά σχέση με την 4070. η 4070 σε 1440p είναι +65%. Η 770 είναι σαν την 6650ΧΤ https://www.techpowerup.com/gpu-specs/arc-a770.c3914

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Καμιά σχέση με την 4070. η 4070 σε 1440p είναι +65%. Η 770 είναι σαν την 6650ΧΤ https://www.techpowerup.com/gpu-specs/arc-a770.c3914

Έτσι το είχα και εγω στο μυαλό μου. Οποτε ίσως στην επόμενη γενιά. Battlemage δεν θα την λένε; Άντε να μας έρθει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...