Προς το περιεχόμενο

alpha bank mobile e banking


gaius germanicus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον εφτιαξα mobile e banking sto κινητο,και μπηκα να δω τι υπολοιπο εχω στην καρτα και επαθα ενα ψιλο εγκεφαλικο.χτες το απογευμα εκανα καταθεση 320 ευρω σε ενα atm της alpha που στα παρουσιαζει κατευθειαν στον λογαριασμο και στην αποδειξη που πηρα φαινοταν τα λεφτα κανονικα.τωρα που μπηκα στο e banking σαν υπολοιπο μου παρουσιαζει 50 ευρω!(ειχα και αλλα λεφτα στην καρτα).ισως δεν περαστηκαν τα λεφτα ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στην απόδειξη στα γράφει ως λογιστικό υπόλοιπο και όχι ως διαθέσιμο, τότε μην ανησυχείς, απλώς δεν έχουν εγκριθεί από την τράπεζα και θα γίνει από Δευτέρα που θα ανοίξει. Αν ήταν στα διαθέσιμα, τότε πήγαινε κοίταξε το αύριο να δεις που πήγαν τα χρήματα.

αν το ΑΤΜ έχει φάκελο και δεν παίρνει απευθείας λεφτά τότε θα εμφανίζονται τώρα ως λογιστικό και όπως σου είπα από Δευτέρα θα τς δεις. Αν παίρνει απευθείας λεφτά εκτός φακέλου και τα μετράει τότε είσαι στη δεύτερη περίπτωση που πρέπει να φαίνονται στα διαθεσιμα και άρα έχεις πρόβλημα αν δεν στα δείχνει...

ελπιζω να βοήθησα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι ότι ήταν στα διαθέσιμα,στο e banking όμως δεν αναφέρει όλες τις κινήσεις της κάρτας που έγιναν χτες (καταθεση-αγορα από σούπερ μάρκετ),αλλά αναφέρει μόνο μια αγορά που εκκρεμεί.

Επίσης δεν αναφέρει μια ανάληψη που εκανα μες στην βδομάδα.κανονικα δεν τα λέει όλα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάθεση σε ATM με φάκελο δεν φαίνεται αμέσως, η κίνηση θα φανεί αφού κάποιος υπάλληλος ανοίξει το φάκελο, μετρήσει τα λεφτά, και στα πιστώσει.

Η κατάθεση σε ATM με υπηρεσία άμεσης καταθέσεως μετρητών (με δεσμίδα) φαίνεται άμεσα.

Οι αγορές με χρεωστική κάρτα δεν φαίνονται αμέσως, η κίνηση θα φανεί μετά από μερικές ημέρες, το μόνο που γίνεται άμεσα είναι η δέσμευση του ποσού της αγοράς(μαζί με την αντίστοιχη μείωση του διαθέσιμου υπολοίπου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
26 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Έχει πέσει;
https://www.alpha.gr/e-banking

Προσωρινο...Γνωστος μου μου ειπε πριν λιγο οτι εχε προβλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...