Προς το περιεχόμενο

Πανελλαδικές


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Καλησπέρα λοιπόν φέτος έδωσα για 2 φορά πανελλαδικές αλλά δεν τα πήγα τόσο καλά όσο πέρσι μπορώ στο μηχανογραφικό να δηλώσω τα περσινά μόρια αντί για τα φετινά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Pegasus54 είπε

Όχι.

Ολοι κρίνονται στα ίδια θέματα.

Μα πως μπορείς για 2 χρόνια με τα ίδια μόρια να κάνεις μηχανογραφικό τότε και δεν μπορεί στη προκειμένη περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει βρε κοπελιά… Δεν χρειάζεται να «σπουδάσουν» όλοι…

Τώρα έχει ξεκινήσει η τουριστική σεζόν. Ξέρεις πόσο κόσμο θέλουν;;;

Μια χαρά θα τα πας, θα βγάλεις και μεροκάματο και άσε τα πανεπιστήμια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως άμα βλέπεις ότι δεν σου βγαίνει μην το ζορίζεις.. Δεν υπάρχει λόγος κ όλας. Υπάρχουν πολλά άλλα πράγματα π μπορείς να κάνεις σε αυτά τα 4-5 χρόνια π θα έδινες γ τ πτυχίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, bromiaris said:

Δεν πειράζει βρε κοπελιά… Δεν χρειάζεται να «σπουδάσουν» όλοι…

Τώρα έχει ξεκινήσει η τουριστική σεζόν. Ξέρεις πόσο κόσμο θέλουν;;;

Μια χαρά θα τα πας, θα βγάλεις και μεροκάματο και άσε τα πανεπιστήμια..

ταξιτζης ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eleanna124 είπε

Μα πως μπορείς για 2 χρόνια με τα ίδια μόρια να κάνεις μηχανογραφικό τότε και δεν μπορεί στη προκειμένη περίπτωση

Aν εννοείς το 10%, και εκεί συναγωνίζεσαι άτομα με τα οποία γράψατε στα ίδια θέματα, των προηγούμενων ετών. Αυτό που λες δεν στέκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alekoskaiyao είπε

Όντως άμα βλέπεις ότι δεν σου βγαίνει μην το ζορίζεις.. Δεν υπάρχει λόγος κ όλας. Υπάρχουν πολλά άλλα πράγματα π μπορείς να κάνεις σε αυτά τα 4-5 χρόνια π θα έδινες γ τ πτυχίο

Δεν υπαρχει λογος να προσπαθησει για κατι καλυτερο;

Ανεκαρτητα απο το αν ειναι τρολ το θεμα ή οχι, ξερω κοσμο που εδωσε 3 φορες εξετασεις. Η μια δουλευει υπευθυνη HR σε πασιγνωστη τραπεζα στο εξωτερικο, ο αλλος ειναι πετυχημενος χειρουργος και ο τριτος Πρεσβης. 

Μαλλον επρεπε να τα χαν παρατησει , εχασαν το χρονο τους.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Δεν υπαρχει λογος να προσπαθησει για κατι καλυτερο;

Ανεκαρτητα απο το αν ειναι τρολ το θεμα ή οχι, ξερω κοσμο που εδωσε 3 φορες εξετασεις. Η μια δουλευει υπευθυνη HR σε πασιγνωστη τραπεζα στο εξωτερικο, ο αλλος ειναι πετυχημενος χειρουργος και ο τριτος Πρεσβης. 

Μαλλον επρεπε να τα χαν παρατησει , εχασαν το χρονο τους.

Το οτι ξέρεις κάποιους οι οποίοι πέτυχαν επειδή είχαν πτυχίο σημαίνει ότι όλοι όσοι πάρουν πτυχίο πετυχαίνουν? Με την ίδια λογική, ξέρεις πόσοι επιχειρηματίες υπάρχουν που έχουν τα 1000πλάσια χρήματα από αυτούς που μόλις ανέφερες, και δεν έχουν καν τις βασικές γνώσεις του δημοτικού? Σταματήστε επιτέλους να πιστεύετε το ότι το πτυχίο θα σας οδηγήσει στην αποκατάσταση και εικονική επιτυχία και κοιτάξτε αυτό που θα σας κάνει να αισθάνεστε πιο άνετα. Προσωπικά έχω πτυχίο αλλά γιατί να πιέσω κάποιον όταν βλέπω ότι δεν θέλει ή ότι δεν μπορεί? Δεν είναι για όλους τα πανεπιστήμια, πάρτε το χαμπάρι. Είναι μία επιλογή. Γιατί να δώσει για 3η φορά? Όταν φτάνει σε σημείο να ρωτάει τέτοια πράγματα, σημαίνει ότι έχει δώσει ήδη 2 φορές και δεν του/της βγήκε. Εάν όντως το ήθελε θα είχε κάτσει ήδη από την 1η φορά να το κυνηγήσει.

Και τελικά για εξήγησε μου, ποιο είναι αυτό το "καλύτερο" που εσύ λες? Γιατί και αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό. Δηλαδή για σένα ο μόνος δρόμος για το "καλύτερο" είναι τα πτυχία?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν θελει να πετυχει καποιος την εισαγωγη σε χ σχολη το να δωσει και δευτερη και τριτη φορα ειναι μια χαρα επιλογη. Το να βγαζεις αυθαιρετα συμπερασματα για εναν ανθρωπο που δε γνωριζεις, βαζοντας του ταμπελα "δεν ειναι για πανεπιστημιο", το βρισκω λαθος.

Ουτε το οτι "αν οντως το ηθελε θα το ειχε κυνηγησει απο την 1η φορα" ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. Το οτι δεν πετυχε καποιος στις πανελληνιες το στοχο του δε σημαινει οτι ειναι τεμπελης.

Φυσικα αν ηταν καποιος που δεν επαιζε να διαβασει, που δεν επαιρνε τα γραμματα, θα ελεγα δεν εχει νοημα να παιδευεται για να βγαλει κουτσα στραβα μια οποια σχολη.

Οταν ομως εχεις στοχοθεσια και στοχοπροσηλωση , αξιζει η προσπαθεια.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα μην ασχοληθεις καν να ξαναδωσεις.εχει πολυ καλα αγγλοφωνα πανεπιστημια σε φτηνες χωρες οπως βουλγαρια,τσεχια,σλοβακια.πανε απευθιας να σπουδασεις εκει αυτο που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κατι Βουλγαριες Ρουμανιες πανε οσοι δε περνανε Ελλαδα και δε θελουν να ασχοληθουν , ή δεν μπορουν, με ενα σοβαρο Ιδρυμα του εξωτερικου, παρα επιλεγουν απλα τη πιο φτηνη χωρα που ειναι και διπλα στην Ελλαδα. Οχι οτι πανε γιατι ειναι πολυ καλου επιπεδου...

Κατα τ αλλα βεβαια παντα οι σπουδες στο εξωτερικο αποτελουν επιλογη!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγραψα 18056 μόρια την πρώτη χρονιά και τώρα έγραψα 17524 την δεύτερη είμαι στην θετική κατεύθυνση στο 3ο πεδίο και θέλω να περάσω κάπου για να κάνω περηφανους τους γονείς μου και εμένα είπα να κάνω αυτή την ερώτηση εδώ μήπως υπάρχει κάποιος που ένα έχει υπάρξει στην θεση μου και αντί για αυτού διαβάζω ειρωνικά σχόλια άμα δεν γνωρίζετε κάτι για την συγκεκριμένη περίπτωση μην απαντάτε και εσείς μπορεί να κάνετε πλάκα αλλά εγω δεν κάνω

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...