Προς το περιεχόμενο

Ταινιες που βλεπετε ανετα ξανα και ξανα


Heybro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καιρο ηθελα να ανοιξω ενα τετοιο θεμα γιατι πιστευω θα μπουν αρκετες ταινιες που αξιζει να εχει καποιος στην συλλογη του και θα τις ξανα δει απο το να εχει ταινιες που δεν προκειται να ξανα βαλει ποτε να δει.

Προσωπικα μπορω να δω τις παρακατω ξανα και ξανα

 

Back to the Future Trilogy

Alien

Aliens

Predator(1987)

Terminator 1

Terminator Judgment Day

Jumanji

Groundhog Day

Home Alone 1/2

Goonies

The Prestige

Nemo

Speed

X-Men First Class

X-Men Days of Future Past

Monsters Inc

Toy Story 1/2

Inside Out

Wall E

American Pie 1/2/3/Reunion

 

Οποιαδηποτε ταινια απο τις παραπανω μπορω να τις βλεπω ξανα και ξανα μεχρι τα 100 χωρις να τις βαρεθω ποτε. Για πειτε τις δικες σας που σιγουρα θα ειναι αρκετες.

 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον Άρχοντα ρε.

Και απο Ελληνικές οτιδηποτε έχει να κάνει με Κωσταντάρα και Βιουγουκο (και οποιος πει το αντιθετο να μπει κάμερα στο σπιτι του τη στιγμη που έχει κολλησει με την Αλικη στο Ναυτικο για 150η φορά :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, pontez2 είπε

Τον Άρχοντα ρε.

Και απο Ελληνικές οτιδηποτε έχει να κάνει με Κωσταντάρα και Βιουγουκο (και οποιος πει το αντιθετο να μπει κάμερα στο σπιτι του τη στιγμη που έχει κολλησει με την Αλικη στο Ναυτικο για 150η φορά :P )

Αν σου πω οτι εχω δει μονο την πρωτη ταινια του Αρχοντα 2 φορες η δευτερη στην extended bluray εκδοση και τα αλλα 2 ποτε θα το πιστεψεις? Επισης απο Ελληνικες ταινιες δεν εχω κατσει να δω καμια ολοκληρη βγαζω σπυρια και τις βαριεμαι θανασιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσχετο αλλά το πρωτο 10λεπτο στο days of the future past, ειναι απλά από τις επικότερες στιγμές στην ιστορία του κινηματογράφου επιστημονικης φαντασίας!!!!!

 

Μatrix 1

Επεξ/σία από pontez2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Amelie είναι η μόνη ταινία που έχω ξαναβάλει με το που τελείωσε.

Κατά τ' άλλα, απ' τις 500+ ταινίες που έχω σε HD στη συλλογή μου, τουλάχιστον τα 2/3 τα έχω δει >1 φορές, και τα ξαναβλέπω άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, jpaokx είπε

Ολα αυτά που ειπατε σίγουρα  + το Interstellar και Die Hard για μενα

Σωστος ειδικα τα πρωτα 2 die hard καθε Χριστουγεννα μαζι με home alone πρωτα ειναι. Το interstellar αν εξαιρεσεις τα κλισε το ταξιδι που σου προσφερει δεν το εχει καταφερει καμια αλλη ταινια. Ισως inception απο την ιδιο σκηνοθετη.

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα βλεπω πολλες ταινιες 2η + φορα.. 

συνηθως ομως προτιμω Light ταινιες, τυπου fast and furius, matrix, harry potter.. δεν τις βαριεμαι να παιζουν απο πισω και να ριχνω κανα βλεφαρο κατα διαστηματα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

good will huntin

την βλεπω ανα 3 χρονια φθινοπωρο

η πρωτη ταινια που ειδα σινεμα(κατα λαθος με το σχολειο)

ποσο κολοφαρδος που πετυχα τετοια ταινιαρα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Heybro

Τα γουστα να δεις παλιά ταινία αλλάζουν αναλογα με την ηλικία και την ωριμότητα. Επισης τα γουστα αλλάζουν λόγω των νέων εφε/τεχνικών κινηματογράφου.

Στη λίστα σου θα πάρω σαν παράδειγμα το Wall E. Οταν βγήκε το 2008 το είδα δυο φορές και μου άρεσε και τις δυο φορές. Πέρασαν 10 χρόνια και τις προάλλες το πετυχα στο netflix και ειπα να το δω πάλι. Στο 15λεπτο το έκλεισα. Μου φάνηκε τώρα πολύ παιδική και ρομαντική

OnTopic :

  • The dictator
  • The Brothers Grimsby
  • V for venteta
  • modern times
  • 1984
  • Idiocracy

Για το δευτερο που λεω για τα νεα εφε, θα σου πω σαν παράδειγμα τις ταινίες star wars. Τις πρώτες πλέον δεν μπορώ ουτε να πατήσω το play.

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι ταινίες που είδα μικρός και μου έχουν μείνει τις βλέπω και τις ξανά βλέπω. Το wall e ακόμα και σήμερα είναι τόσο επίκαιρο και μοναδικα έξυπνο. Τα εφέ τα απεχθάνομαι και εγώ εφόσον συνδιαζοντε με χαζό σενάριο βλέπω τις ταινίες και σβήσιμο απευθείας. Βουβές ταινίες δεν μπορώ να δω με τίποτα. Το idiocracy αν και σαχλαμάρα πραγματικά έβλεπε χρόνια μπροστά τόσο καμένο. 

Παλιές ταινίες από kurosawa Hitchcock Kubrick πάντα θα βλέπω αλλά ελληνικές ούτε για αστείο δεν έχουν να μου προσφέρουν κάτι. 

Ξέχασα να αναφέρω και το 12 angry men του 1959 όσες φορές και να το δεις δεν το βαριέσαι ποτέ. 

 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...