Προς το περιεχόμενο

Ταινιες που βλεπετε ανετα ξανα και ξανα


Heybro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τη Λάμψη ξεχάσατε. (όχι του Φώσκολου) 

Δεν έχω δει, σιχαίνομαι και ούτε θα δω ποτε Αρχοντες, δράκους, star wars και κάθε είδους παραμύθια με τέρατα κλπ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά την τριλογία back to the future την εχω δεί πανω από 50 φορές. Το 1ο ταξίδι στο 1 μπορεί να τα εχω δεί και πανω από 300 φορές. Σαν σήμερα θυμάμαι όταν είχα νοικιασει το 3 και ετρεχα στον γειτονα (που είχε βιντεο) για να δώ τι γίνεται μετά. Το είδα αλλες 2 φορες καπακι. Αν το εβλεπα τώρα να παίζει στην TV όχι μόνο δεν θα αλλαζα καναλι αλλα θα ακυρωνα και τα παντα για να το ξαναδώ. Και ας το εχω και στο PLEX σε HD, σε DVD κλπ. Κάθε φορά που βλέπω σε καμια ταινια ή σειρα (πχ fringe) αναφορά στο back to the future.... τρελαινομαι.

 

Κατα τα άλλα ταινίες που εχω δεί πολλες φορές (5+) αλλα θα τις ξαναβλεπα ανετα τώρα είναι οι παρακάτω:

Terminator 2

Groundhog Day

Iron man 1 (ειλικρινά δεν ξέρω γιατί)

The Hitman's Bodyguard

Time Machine 2002

 

Ο αρχοντας καλός και τα εχω δεί 500 φορές σε πολλες και διαφορετικές ποιότητες αλλα.... από όταν βγήκε το Hobbit εχασα την ορεξη να τις ξαναδώ.

Star wars θα εβλεπα ξανα αλλα δεν καίγομαι κιολας. Στις 20+ φορές που ξέρεις τους διαλόγους απεξω χανει λίγο το ενδιαφέρον. Λίγο.

Matrix 1 ναι για 30η φορά. Τα 2 και 3..... 5-6 φορές είναι αρκετες. Για να μην πω πολλες.

 

Κλασικες ελληνικες (κωνστανταρα κλπ) εβλεπα από παντα και ακομα και τωρα αν παιζει καμια στην tv μπορεί να την δώ ευχαριστα αν δεν εχω κατι αλλο.

 

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Shaun of the Dead, Kill Bill 1 & 2, pulp fiction, dog day afternoon, empire strikes back οι τοπ μου που βλεπω καθε χρονο σιγουρα

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καμια 10αρια χρονια,ειχα μια κασετινα με dvd..Τις οποιες εβλεπα ξανα κ ξανα!!Δηλαδη κατι fast and furious,police academy,ace ventura κλπ,παιζει να τα  εχω δει χωρις υπερβολη 30-40 φορες..

Αν το πιστευετε,πλεον δεν μπορω να κατσω να δω μια ταινια δευτερη φορα!Οσο απαιχτη κ να ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχουμε και λεμε

13th Warrior με τον Μπαντερας,δεν ειναι γνωστη ταινια αλλα εμενα μου αρεσει παααρα πολυ!

Dracula

Braveheart

L.O.T.R.

Hobbit

The Shawshank Redemption

Robin Hood:Men In Tights (τρελο γελιο)

Deadpool

Και αλλες που δεν μου ερχονται στο μυαλο τωρα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που ανοιξα το θεμα εχουν μπει εξαιρετικες ταινιες και καποιες δεν τις εχω δει. Στο τελος θα μαζεψω απο ολα τα ποστ τις προτασεις να τις εχουμε κρατημενες σε ενα ποστ μιας και μιλαμε για κλασικες ταινιες που και 200 χρονια να περασουν ακομα θα τις βλεπει ανετα ο κοσμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dersu Uzala (1975)

Rollerball (1975)

One Flew Over The Cuckoo's Nest (1975)

Marathon Man (1976)

Midnight Express (1978)

The Champ (1979)

Cocoon (1985)

Rain Man (1988)

Awakenings (1990)

Dances with Wolves (1990)

Fried Green Tomatoes (1991)

Schindler's List (1993)

The Shawshank Redemption (1994)

Forrest Gump (1994)

Stargate (1994)

La Vita è Bella (1997)

The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα απαντήσω με την σειρά μου για τον Τιτανικό...Την έχω δει γύρω στις 8 φορές (τις 4 σε σινεμά) και για να σας προλάβω δεν την βλέπω για το love story αλλά γιατί είναι μια άρτια ταινία από όλες τις απόψεις, κύριως όμως γιατί μου προκαλεί κάθε φορά το ίδιο αίσθημα πληρότητας (οχι κλάμα) σαν να την βλέπω πρώτη φορά .Και η αξία του κινηματογράφου είναι αυτή για μένα.Το ίδιο συναίσθημα μου προκαλεί και το Jurassic park .Να τονίσω και κάτι ακόμα , είχα δει πιο μικρός το Contact μου είχε αρέσει αρκετά, το ξαναείδα πριν 2 χρόνια μετά από 20 χρόνια και τελειώνοντας είχα στο πρόσωπό μου αυτό το χαμόγελο της ευχαρίστησης ή αλλιώς όπως λένε και οι αμερικάνοι wowww.Τι θέλω να πω...ότι κάποιες ταίνίες πρέπει να τις δεις και στην κατάλληλη ηλικία για να τις αξιολογήσεις σωστά.Την ίδια έκφραση είχα και στο τέλος του 1ου κύκλου του Fringe το οποίο για μένα είναι σειρά αναφοράς στο Sci-fi και δυστυχώς μου κατέστρεψε την εμπειρία του Interstellar...

Επεξ/σία από billias7815
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...