Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v3


panagob
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά,έχει ο αδερφός μου ένα xbox 360 φλασαρισμενο(υποτιθετε ούτε αυτός ξέρει:D) έχει ένα game μόνο(forza motorsport 3) το οποίο είναι αντιγραφή και παίζει,κατέβασα και έγραψα το fora horizon 2(χρησιμοποιησα burnermax,imgburn και abgx360) βάζω το δισκακι στο xbox και μου λεει game requires update but update could not found,δεν ξέρω τι firmware drive έχει και τα λοιπα.το μόνο που ξέρω είναι ότι έχει φλασαριστη και έχει dashboard 2.08955
τι μπορώ να κάνω για να παίζω παιχνίδια έστω δισκάκια και το rgh που λέτε πόσο δύσκολο είναι να το κάνω και πόσο κοστίζει?
Αν υπάρχει κανένα παλικάρι από Κατερίνη η Θεσσαλονίκη που μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν πολύ ευγνώμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να κανεις χειροκινητα το update.θα διαλεξεις τον τροπο με το usb στικακι.

https://support.xbox.com/el-GR/xbox-360/console/system-updates-info

Να κανεις μονος το rgh ξεχνα το.Θελει γνωσεις, θελει τα απαραιτητα εργαλεια.Και με ρισκο να καταστρεψεις την κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει μια πιθανοτητα με το update να σου ξεφλασαρει το drive και να παιζει μονο αυθεντικα.Αλλα για να γινει αυτο πρεπει να εχει πολυ παλιο φλασαρισμα η κονσολα σου που δεν νομιζω να εχει.Αφου παιζει το fm3 που λες, πρεπει να εχεις το τελευταιο φλασαρισμα.

Ναι βλεπει 4gb usb, να το φορμαρεις ομως σε fat32 για να το δει.

 

Μια διορθωση το forza motorsport 3 ειναι παιχνιδι του 2009 που δεν ειχε κυκλοφορησει το τελευταιο φλασαρισμα.lt 3 δηλαδη.

Δοκιμασε να κανεις το update,αν σου ξεφλασαρει το drive θελει ξανα φλασαρισμα για να παιζει ολα τα παιχνιδια.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια,το θεμα ειναι οτι αμα χαθει το φλασαρισμα μετα τι κανω?
Διότι Δεν εχω τα πραγματα να φλασαρω η να το κανω rgh οποτε θα μου παει αχριστη η κονσολα για αρκετο καιρο :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε καταλαβαινω φιλε μου απλα σου εξηγω ποιες ειναι οι επιλογες σου.

Η το ρισκαρεις να κανεις το update και οτι γινει, η βρισκεις καποιο παιδι που ασχολειται με φλασαρισματα να την φλασαρει με το τελευταιο firmware,  η το κανεις μονος σου.

Αν εχεις ευκολο drive πχ samsung,hitachi, η benq ειναι ευκολο να το φλασαρεις μονος σου.Το μονο που θα χρειαστεις ειναι εναν υπολογιστη να συνδεσεις το drive στον υπολογιστη.

Το προγραμμα για το φλασαρισμα το βρισκεις στο ιντερνετ.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει η εικονα.Αρα εχεις το πρωτο fat μοντελο xbox 360 χωρις hdmi υποδοχη πισω. Σωστα?

υπαρχει περιπτωση το μοντελο σου να μην γινεται rgh.Μονο φλασαρισμα μπορεις να του κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...