Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v2


dante14023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 454
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο το παιχνιδι που καθορισε το genre, πηγαμε στη χαρα του casual και τωρα mobile με mtx

Εγω τον λυπηθηκα τον τυπο που εχει ριξει και παρα πολυ δουλεια στο 3, εχανε τα λογια του και δεν ηξερε τι να πει...

Το κορυφαιο ειναι οτι το development δεν το κανει καν η blizz...

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι, outsourced σε ενα κινεζικο στουντιο το κανανε. μεγαλος ξεπεσμος για την Blizzard, κριμα. 😪

αντι να φερουν πισω τον Brevik, να του πουν παρε τοσα και φτιαξε μας το D4, πηγανε και βγαλανε mobile game..sigh..

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, KilliK είπε

 

 αντι να φερουν πισω τον Brevik, να του πουν παρε τοσα και φτιαξε μας το D4, πηγανε και βγαλανε mobile game..sigh..

 

κατι ετοιμαζει απ οσο ξερω(Lurks below), τουλαχιστον ετσι ειπε οταν εφυγε απο το Marvel Heroes. Δυστηχως μαζι με την Blizzard North, τελειωσε και το Diablo

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο reddit λενε οτι ειναι reskin αλλων mobile arpgs της ιδιας εταιρειας που ειδικευεται σε αυτα. και το target group τους ειναι η κινεζικη αγορα, αφου εκει περα τα mobile games με ΜΤΧ κανουν θραυση.

το ερωτημα ειναι γιατι θεωρησε η Blizzard οτι αυτο το παιχνιδι, το οποιο υποψιν δεν αναπτυσσεται καν απο την ιδια,  επρεπε να ειναι το highlight της τελετης εναρξης.

οπως λενε και στο reddit , επρεπε ειτε να το παρουσιαζανε στην gamescom που μας περασε, η εστω σαν συνοδευτικο game αφου πρωτα ανακοινωνανε D4 η D2R. 

και αυτο επειδη αλλο οι δυτικοι παικτες της Blizzard που ειναι κυριως PC hardcore gamers και αλλο οι κινεζοι που ειναι casual mobile gamers.

γενικα τα σκ..σανε τελειως σημερα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Μονο οσοι δεν ειχα διαβασει πριν λιγες μερες περιμεναν ανακοινωση Diablo 4, μιας και βγηκε η εταιρια και ειπε οτι ΔΕΝ προκειται να το ανακοινωσουν αλλα σιγουρα ετοιμαζουν κατι πανω σε αυτο, αλλα και καποια αλλα Diablo projects. Πολυ κριμα για τους λατρεις του ειδους πραγματικα. Και εμενα με ξενερωσε φυσικα, εχει πεσει μαλλον πολυ desperation οπως εγινε στο Destiny 2 που το δινουν free lol. Αυτο που εχουν κοινο τα dislikes + τα προβληματα της blizzard εχουν κοινο παρονομαστη την..Activision.. Κριμα πραγματικα που εχουμε καταντησει πλεον. 

Ντάξει, είχαμε κατεβάσει τις προσδοκίες σε D2 remaster και στο τσακίρ κέφι κανα DLC με class και χάρτες που περισσέψει μάλλον από το κομμένο expansion.

Αλλά όχι και έτσι ρε φίλε.

Όση συμπάθεια και να έχω, όχι έτσι. Όχι reskin από κινέζικο f2p2w κλώνο για keynote announcement.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα έλεγα πως δεν είναι πρόβλημα το γεγονός πως φτιάχνουν diablo για το κινητό, το πρόβλημα που έχει ο κόσμος είναι πως δεν ανακοίνωσαν πως φτιάχνουν αυτό που θα ήθελε να φτιάχνουν. Είμαι σίγουρος πως αν δίπλα απ'το trailer για το κινητό είχαν και ένα μικρό βίντεο (ούτε καν trailer) για το diablo4 πως δεν θα ακούγαμε κιχ. Απλά δεν έπρεπε να κάνουν BlizzCon φέτος, εκεί εγώ εντοπίζω το μεγάλο σφάλμα. Αν δεν έχεις να πεις κάτι τότε μην πεις τίποτα καλύτερα, δεν είναι κακό.

Όπως και να'χει ακόμα και αν δεν ετοίμαζαν Diablo4 τότε σίγουρα μετά το πελώριο hype κλπ θα έχουν αρχίσει να το ετοιμάζουν. Άσε που το outsourcing του mobile game μόνο θετικό θα πρέπει να ακούγεται για αυτούς που θέλουν diablo4, γιατί σημαίνει πως οι Blizzard devs ασχολούνται με κάτι άλλο κάτι που μπορεί να γουστάρει ο κόσμος. Όμως νομίζω πως όσο και αν το θέλω προσωπικά το diablo4 το καλό για την Blizzard (το υγιές για μια δημιουργική εταιρία) δεν θα ήταν καν να ανακοινώσει diablo4 (ή warcraft4 ή starcraft3 ή wow classic κλπ) αλλά κάτι εντελώς νέο. Να πάρει καννα ρίσκο όχι κυρίως (ok, υπάρχει και το Overwatch και το hearthstone) να αρμέγει για δεκαετίες τα ίδια και τα ίδια.

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμή που ήθελαν να ανακοινώσουν WC3 Remaster δύσκολα να έδιναν κάτι σε όλα τα υπόλοιπα game.

Καλό 2019 και αν τα μυαλά των Dev που θα φτιάξουν το D4 είναι αυτά εδώ χαιρέτα μας τον πλάτανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Εγώ θα έλεγα πως δεν είναι πρόβλημα το γεγονός πως φτιάχνουν diablo για το κινητό, το πρόβλημα που έχει ο κόσμος είναι πως δεν ανακοίνωσαν πως φτιάχνουν αυτό που θα ήθελε να φτιάχνουν. Είμαι σίγουρος πως αν δίπλα απ'το trailer για το κινητό είχαν και ένα μικρό βίντεο (ούτε καν trailer) για το diablo4 πως δεν θα ακούγαμε κιχ. Απλά δεν έπρεπε να κάνουν BlizzCon φέτος, εκεί εγώ εντοπίζω το μεγάλο σφάλμα. Αν δεν έχεις να πεις κάτι τότε μην πεις τίποτα καλύτερα, δεν είναι κακό.

Όπως και να'χει ακόμα και αν δεν ετοίμαζαν Diablo4 τότε σίγουρα μετά το πελώριο hype κλπ θα έχουν αρχίσει να το ετοιμάζουν. Άσε που το outsourcing του mobile game μόνο θετικό θα πρέπει να ακούγεται για αυτούς που θέλουν diablo4, γιατί σημαίνει πως οι Blizzard devs ασχολούνται με κάτι άλλο κάτι που μπορεί να γουστάρει ο κόσμος. Όμως νομίζω πως όσο και αν το θέλω προσωπικά το diablo4 το καλό για την Blizzard (το υγιές για μια δημιουργική εταιρία) δεν θα ήταν καν να ανακοινώσει diablo4 (ή warcraft4 ή starcraft3 ή wow classic κλπ) αλλά κάτι εντελώς νέο. Να πάρει καννα ρίσκο όχι κυρίως (ok, υπάρχει και το Overwatch και το hearthstone) να αρμέγει για δεκαετίες τα ίδια και τα ίδια.

Αν δεν βρισκεις προβλημα, μαλλον δεν εχεις παιξει diablo καθολου.

Τι νεο να ανακοινωσουν? Η εταιρεια αυτη τη στιγμη εχει ποσα παιχνιδια με συνεχομενο development, και βοηθαει και την Activision σε side-projects. Μηπως να ανακοινωσουν αλλα 2 3 παιχνιδια? 

Κατεστρεψαν το Diablo, κατεστρεψαν το Starcraft, σειρα θα παρει και το warcraft και μετα βλεπουμε για νεα παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσων αφορά το πόσο diablo έχω παίξει δεν ξέρω τι σημασία έχει αλλά για να γελάσουμε λίγο θα σου πω. Εγώ παίζω από το diablo1 (και το outsourced btw expansion του) , και ήμουν απ'τους ελάχιστους που έπαιζαν warcraft2 multiplayer μέσω kali. Τόσο παίζω, εσύ;;

Που είναι το πρόβλημα;; Τι νοιάζει τον πισακια αν θα βγάλουν ένα παιχνίδι που έτσι και αλλιώς δεν θα παίξει ποτέ;; Αυτό που τον νοιάζει είναι να βγάλουν αυτό που θέλει αυτός όχι να μην βγάλουν κάτι που έτσι και αλλιώς δεν τον ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απορω τι σκατα πολλα diablo project εχουν να μας ανακοινωσουν ...... Το switch και το mobile ? Μας δουλευουν ; Αστο να πεθανει το κακομοιρο που μας το καταστρεψατε εντελως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα ξεκινά από τη στιγμή που οι τυποι στην Μπλιζ δεν έκαναν τπτ να κατευνάσουν το χάιπ. Για 1+ χρόνο ο Rhykker πχ, μέτραγε τα job listings για το diablo σαν τα κουκιά και η ελπίδα του κόσμου για νέο diablo άρχισε να φουντώνει. Όταν είδαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βγει νέο game (πριν την ανακοίνωση του d3@Switch) ο κόσμος άρχιζε να εικάζει για d2 remaster λόγω κάποιων "leaks" που τελικά δεν ήταν leaks (?) λολ. 

Αυτό που έγινε εν τέλει χθες, ήταν να βάλουν μπροστά τα loyal μέλη του diablo team (10+ χρόνια) για να πιουν τη "λεμονάδα" με την ελπίδα ότι όλα θα ήταν καλά. Είχε πλάκα γιατί ήταν πολύ ακριβές στις εκφράσεις τους, "true diablo experience" αντί για νέο diablo game, πράγμα που το έκανε πιο lame.

Ας ξεχάσουμε τη Μπλίζαρντ που μας άρεσε κ που έδωσε 2,5 καλά παιχνίδια σε 25 χρόνια ζωής. Πλέον μιλάμε για εταιρεία τύπου ΕΑ που απλά ξεφορτώνεται την παλιά γενιά gamers γιατί απλά δεν την έχει ανάγκη. Τι να τον κάνεις τον "καμμένο" pc-άκια αν δεν μπορείς να του τσιμπάς λεφτά καθε τρεις κ λίγο? Mobile all the way για αυτούς, ώρα για άλλες περιπέτειες για μας...

υγ: θεούλης 👇

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως φτιάχνουνε mobile diablo;

 

Εγώ κατάλαβα ότι απλά δώσανε την άδεια στη netease να κάνει reskin το endless of god σε diablo theme.
https://www.youtube.com/watch?v=SmKYrP_7L78
 

Πέρα από την ξενέρα από το ότι περιμέναμε κάτι μεγαλύτερο, μοιάζει να είναι project που ούτε η blizzard παίρνει σοβαρά: ρωτάει ο άλλος στο QA αν θα βγει σε PC και του λένε "κινητό δεν έχεις;". Αν θεωρείς ότι φτιάχνεις σοβαρό game τι ζόρι τραβάς; Λυπάσαι τα λεφτά του port; Η απλά θεωρείς ότι η σύγκριση με diablo/poe/grim dawn θα είναι για κλάματα;

Αν τώρα θεωρείς ότι είναι projectακι να περνάει η ώρα και να βγει το νοίκι, τι μου το κοτσάρεις keynote; Βγάλε ένα δελτίο τύπου όποτε και όλα καλά. Δε γίνεται να κυνηγάς και να φουντώνεις το hype, να πουλάς physical και virtual tickets από τη μία, και μετά από την άλλη να λες ότι υπερβάλλει το fanbase και το παίζεις μικρός indie developer.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, scroll είπε

Το πρόβλημα ξεκινά από τη στιγμή που οι τυποι στην Μπλιζ δεν έκαναν τπτ να κατευνάσουν το χάιπ.

Κάτι έκαναν, έβγαλαν ανακοίνωση, απλά δεν ήταν αρκετή και ήταν αργά. Όμως επιμένω πως απλά δεν έπρεπε να κάνουν BlizzCon όταν δεν έχουν κάτι τρομερό να ανακοινώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...