Προς το περιεχόμενο

ΑΔΕΙΟ ΔΕΜΑ ΑΠΟ GEARBEST


kollitos5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κ μια τελευταια ερώτηση πριν κανω το dispute επειδη δεν ειχα λογαριασμό paypal πληρωσα μεσω ενος συγγενη μου που διεθετε λογαριασμό παίζει να εχω πρόβλημα επειδή τα στοιχεία αποστολής στη gearbest είναι διαφορετικά απο του λογαριασμου στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πάει να πει δεν έχεις PayPal; 10 λεπτά υπόθεση είναι να αποκτήσεις. Γενικά σε βλέπω λίγο βαρύ ως προς τις κινήσεις που αφορούν πληροφοριακά συστήματα (προφανώς η κούριερ δεν έχει καμία σχέση και ούτε θα πάρει ευθύνη). Αν δεν είσαι διατεθειμένος να αφιερώσεις λίγο χρόνο στο να στήσεις τους λογαριασμούς σου, καλύτερα μην ασχολείσαι με παραγγελίες από Ανατολή.

Στην ερώτηση σου τώρα, δεν νομίζω να παραγγέλνει κανείς με αλλουνου PayPal για να σου απαντήσει. Κάνε το dispute σου, μη τους γράψεις ανακρίβειες και λογικά δεν θα έχεις θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kollitos5 είπε

κ μια τελευταια ερώτηση πριν κανω το dispute επειδη δεν ειχα λογαριασμό paypal πληρωσα μεσω ενος συγγενη μου που διεθετε λογαριασμό παίζει να εχω πρόβλημα επειδή τα στοιχεία αποστολής στη gearbest είναι διαφορετικά απο του λογαριασμου στο paypal?

Dispute κανει μονο ο κάτοχος του λογαριασμου του Paypal. Το που και σε ποιον αποσταλθηκε το δεμα δεν εχει σημασια για το Paypal. Αυτος που πλήρωσε αυτος ανοιγει και το dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kollitos5 είπε

κ μια τελευταια ερώτηση πριν κανω το dispute επειδη δεν ειχα λογαριασμό paypal πληρωσα μεσω ενος συγγενη μου που διεθετε λογαριασμό παίζει να εχω πρόβλημα επειδή τα στοιχεία αποστολής στη gearbest είναι διαφορετικά απο του λογαριασμου στο paypal?

Θα πρεπει να το κάνει ο κάτοχος του λογαριασμου paypal, έχοντας σαν μπντελο σκέψης οτι στο έκανε δώρο.Και εγώ ψωνίζω για άλλους και οταν υπάρχουν προβληματα τους βάζω να ασχοληθούν με το μαγαζι και αν δεν βγάλουν ακρη, τοτε ανοιγω dispute απο το δικό μου λογαριασμο.  Αν δεν σηκωθεί flag για υποκλοπή λογαριασμου (αυτό γινεται στην αρχή) μια χαρά στέλνεις σε αλλη διευθυνση και αλλο όνομα.

Γενικά συμφωνω με τον makiaveli. Φτιαξε δικό σου λογαριασμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/8/2018 στις 1:59 ΜΜ, newmail115 είπε

Παιδιά, λόγω του ότι έχω έναν γνωστό που δούλεψε για έναν χρόνο σε κάποια εταιρία κούριερ (δεν θυμάμαι δυστυχώς ποια)

στην Γερμανία, μπορώ να σας επιβεβαιώσω ότι γίνεται η σφαγή του Δράμαλη...

Όλα τα σφάζουν, όλα τα μαχαιρώνουν οι (κατα κύριον λόγον) αλλοδαποί που εργάζονται για ψίχουλα στις αποθήκες

ξαφρίζοντας απο μικροσκοπικά εως και μεγάλα αντικείμενα αξίας μέσα απο τα πακέτα.

Ξάφρισαν μέχρι και ολόκληρο Playstation 3 και στην θέση του είχαν βάλει μια ζακέτα και χαρτιά

(όπως ανέφερε η καταγγελία του πελάτη που το είχε παραγγείλει)

Δυστυχώς αλλά το αφεντικό τους υποτίθεται ότι τους πληρώνει με τον μήνα, αλλά πάνω στον μήνα τους διώχνει

άλλοτε κατηγορώντας τους ως κλέφτες, άλλοτε γιατί δεν έχουν χαρτιά και άλλοτε γιατί δεν αποδίδουν τα αναμενόμενα

και φυσικά χωρίς να τους εξοφλήσει. Ακόμα και ο προϊστάμενος τους ήταν ένας πακιστανός, ο οποίος ήταν και ο μόνος

που γνώριζε κάπως την γλώσσα, αλλά και αυτός έκλεβε με άλλον τρόπο αφού έδινε στους εργαζομένους λιγότερα

απο αυτά που έπρεπε δήθεν ότι τόσα του είπε να τους δώσει το αφεντικό και κρατούσε αυτός τα υπόλοιπα.

Οι υπόλοιποι δεν γνώριζαν ούτε αγγλικά.

Και αυτά συμβαίνουν απ' ότι πληροφορήθηκα σε αρκετές εταιρίες κούριερ και μεταφορικές

σε δέματα που έρχονται απο Κίνα στην Γερμανία.

Την βρήκες την απάντηση ότι την ευθύνη θα έχουν "αλλοδαποί"..μην πας πολύ μακρυά..

Kolitos5 η απόδειξη της Speedex δεν γράφει πάνω τα γραμμάρια; Σίγουρα θα ναι ζυγισμένο. Πάρε ένα χαρτί βγαλτο φωτό και στείλτο και στην gearbest και στο paypal. Μη το αφήσεις.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Agraf είπε

Την βρήκες την απάντηση ότι την ευθύνη θα έχουν "αλλοδαποί"..μην πας πολύ μακρυά..

Kolitos5 η απόδειξη της Speedex δεν γράφει πάνω τα γραμμάρια; Σίγουρα θα ναι ζυγισμένο. Πάρε ένα χαρτί βγαλτο φωτό και στείλτο και στην gearbest και στο paypal. Μη το αφήσεις.

Προφανώς φίλε μου εσύ το πας "αλλού" το θέμα, δεν χρειάζεται να παω πουθενά μακρυά όταν η αλήθεια είναι μπροστά μου.

Στην συγκεκριμένη περίπτωση αυτοί δουλεύουν εκεί, αυτοί ανοίγουν τα δέματα και σουφρώνουν ότι τους αρέσει

οπότε αυτούς και θα αναφέρω. Δεν ανέφερα πουθενά για το ποιος έχει ευθύνη, που και προφανώς την έχουν

τα αφεντικά τους που δεν τους ελέγχουν. Και στο φινάλε και ο φίλος μου στην Γερμανία αλλοδαπός θεωρούταν αλλά δεν έκλεψε.

Επεξ/σία από newmail115
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...