Προς το περιεχόμενο

Low budget ~150€ τηλεόραση


ExTaCy1337

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαθέσιμο budget: 150€

Απόσταση και γωνία θέασης: 2,5-3μ

Χρήση και τι μας ενδιαφέρει περισσοτερο: tv

προτίμηση σε μέγεθος (γιατί "size matters  :devil: "): 32" ?

Έχουμε κάποιον περιορισμό λόγω πεθεράς/ χώρου/διάταξης/ μεγέθους επίπλων: οχι

 

Για Σαλονι top low budget, ευχαριστω πολυ :D 

  •  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 720p
https://www.skroutz.gr/s/13208766/F-U-FL32202S.html
https://www.skroutz.gr/s/13307482/Hitachi-32HB4T01.html

Αλλιώς μετά με  λίγα παραπάνω από αυτά που διαθέτεις  1080p
https://www.skroutz.gr/s/13208787/F-U-FL32205H.html

και τέλος 40" 1080p που θα πρότεινα να πάρεις για την απόσταση που την θες άμα χωράει  ( και άσε την πεθερά  να λέει  :P )
https://www.e-shop.gr/tv-horizon-40hl5307f-40-led-full-hd-p-PER.152395

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με εψησε αρκετα η 40αρα αλλα απ'οτι βλεπω δεν εχει DVB-T2 , θα εχω προβλημα και θα πρεπει να αγορασω αποκοδικοποιητη στα κοντα;

Και δεν τα γουσταρω καθολου. Σε βαση θα μπει στον τοιχο σιγουρα γιατι επιπλο δεν υπαρχει ακομη και για 32αρα. 

Επισης για Horizon δεν βλεπω καθολου reviews :( τι λενε αυτες;
Για τις F&U επισης εχω δει κανα 2 να ερχονται στον θειο μου που τις φτιαχνει και να εχουν καμμενα πανελ κτλ σε συντομα χρονικα διαστηματα, αλλα να μου πεις με αυτα τα λεφτα... δεν γνωριζω και πολλα απο τηλεορασεις. Σπιτι εχουμε καποιες 50 ετων χαχα.

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιος που να γνωριζει καλυτερα σε ποια απο τιςω 5 να παω ; χεχε :D

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις !

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mynam3 είπε

HD Ready το 2018 δεν αξίζει. 

Από αυτές τις 5, αυτήν 

https://www.skroutz.gr/s/13208787/F-U-FL32205H.html

@mynam3 η 40αρα που ειναι 1080p επισης; εμενα με χαλασε στην 40αρα οτι το DVB-T2 λειπει και καποια στιγμη συντομα θα μπουμε και σε αυτο.
Αξιζει να πεσω στην 32αρα για το DVB-T2 ή οχι; Γι'αυτο διαλαξες την 32;

Αν καποια στιγμη στο μελλον παμε σε DVB-T2 εψαξα μπας και εβαζα TV Box με DVB-T2 αλλα τα ειδα κοντα στο 100αρικο αυτα που εχουν και αποκοδικοποητη, αν ητανε στα 30-40 δεν θα ειχα θεμα. (Το να βαλω σκετο αποκοδικοποιητη μου προκαλει αηδια 😛)

Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος. 😛 😛 

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Πρέπει να την έχω δει από κοντά σε κατάστημα (Σύνταγμα). Έπαιζε ποδόσφαιρο και φαινόταν η εικόνα σαν καρέ καρέ. 

Μην αγοράσεις πριν δεις κι εσύ με τα μάτια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

@mynam3 η 40αρα που ειναι 1080p επισης; εμενα με χαλασε στην 40αρα οτι το DVB-T2 λειπει και καποια στιγμη συντομα θα μπουμε και σε αυτο.
Αξιζει να πεσω στην 32αρα για το DVB-T2 ή οχι; Γι'αυτο διαλαξες την 32;

Αν καποια στιγμη στο μελλον παμε σε DVB-T2 εψαξα μπας και εβαζα TV Box με DVB-T2 αλλα τα ειδα κοντα στο 100αρικο αυτα που εχουν και αποκοδικοποητη, αν ητανε στα 30-40 δεν θα ειχα θεμα. (Το να βαλω σκετο αποκοδικοποιητη μου προκαλει αηδια 😛)

Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος. 😛 😛 

Το κάποια στιγμή συντομα είναι σχετικό, κάτι για 7/2020 λένε και βλέπουμε.

Εφόσον θέλεις με συγκεκριμένο μπάτζετ τηλεόραση και συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, ζύγισε τα και από κάπου κόβεις ( ίντσες ) ή παίρνεις κάποια μεγαλύτερη, που αργότερα θα χρειαστεί δεκτή.

Τα boxάκια με DVB-T2 είναι ακριβά, μπορεί αργότερα να πέσουν, η επιλογή είναι δική σου ξεκάθαρα.

Όπου και να καταλήξεις όμως, εάν μπορείς δες την τηλεόραση που σε ενδιαφέρει από κοντά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εκανα παραγγελια την Strong, συγγνωμη αν σας κουρασα :P

Ειναι σχεδον η μονη με site και αναλυτικα specs στις τηλεορασεις της, κατι που μου αρεσει, η Hisense ουτε site δεν εχει μονο ο Ελληνας που την φερνει και δεν εχει καν αυτην μεσα, τσαπατσοδουλειες 2k18 😛

Την προτιμησα λογο του 40" Full HD και το DVB-T2 HEVC H.265 , διαβασα και διαφορα review σχεδον ολοι καλα λογια λενε, ακομα και σε ενα ελληνικο φορουμ με δορυφορικα κτλ. 

Ας ελπισουμε οτι θα κρατησει και οτι θα ειναι αξιοπρεπεις με τα λεφτα αυτα, δε περιμενω παρα πολλα, θα σας πω την εμπειρεια μου σε λιγο καιρο :D 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ExTaCy1337

Μαγιές, αν θες πες εντυπώσεις! η Strong είναι της κινέζικης skyworth, η Hitense είναι επίσης από κίνα, δεν νομίζω ότι έχουν πάνελ από τουρκία που είναι θετικό (για εμένα).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Havik είπε

@ExTaCy1337

Μαγιές, αν θες πες εντυπώσεις! η Strong είναι της κινέζικης skyworth, η Hitense είναι επίσης από κίνα, δεν νομίζω ότι έχουν πάνελ από τουρκία που είναι θετικό (για εμένα).

Κατι για Thomson λεει στο Site τους, καπου διαβασα οτι την Thomson την αγορασε η Vestel που ειναι Τουρκικη, ιδεα δεν εχω , εχω μπερδευτει, εγω τωρα την βλεπω Αμερικανικη. 
Χαμος 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Κατι για Thomson λεει στο Site τους, καπου διαβασα οτι την Thomson την αγορασε η Vestel που ειναι Τουρκικη, ιδεα δεν εχω , εχω μπερδευτει, εγω τωρα την βλεπω Αμερικανικη. 
Χαμος 😛 

Οι vestel είναι φασόν, κατασκευάζονται στην Τουρκία. Δεν υπάρχει Thomson. Καλορίζικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...