Προς το περιεχόμενο

Dark Pictures Anthology


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Κυκλοφορία το φθινόπωρο, ο τίτλος που θα κλείσει την 1η σεζόν της ανθολογίας παιχνιδιών τρόμου ' The Dark Pictures '.

Πρωταγωνίστρια του τίτλου θα είναι η Jessie Buckley (MEN, Chernobyl, Taboo)

Με τα παρακάτω επεισόδια να ακολουθούν αργότερα.

Untitled-d617.jpg

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από αρκετό καιρό περιμένοντας πτώση τιμής ήρθε η ώρα του!( μείον- κάτι ψηλά στο steam wallet)

Ότι πρέπει για τώρα τις Γιορτές coop horrorακι

Screenshot_2022-12-05-17-52-40-873-edit_com.valvesoftware.android.steam.community.jpg

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παρα πολύ βαρετό το game, γεμάτο αχωνεύτους χαρακτήρες, χρησιμοποιεί τα ίδια πρόσωπα ανά επεισόδιο, το μεγαλύτερο μέρος των διαλόγων είναι τραγικά γραμμένοι, ηλίθιες αποφάσεις χαρακτήρων χωρίς καμια λογική υπόσταση, twist φανερά από χιλιόμετρα, ανούσιες επιλογές και αλλα διαφορα.

Γενικά είναι μονο για χαβαλέ με παρέα, δεν είναι game να το παίξεις μονο σου. Το μοναδικό που κάπως ήταν υποφερτό ήταν το House of Ashes. Το The Devil in Με το παράτησα στο μισάωρο.

ps. Δεν παίζω horror game γενικά, τα συγκεκριμένα δεν με τρόμαξαν ούτε στο ελάχιστο, μέχρι και στο δεύτερο επεισόδιο που έχει creepy little girl και απεχθάνομαι creepy little girls, δεν, απλά δεν, μέχρι και τα jump scares ήταν fail.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Γενικά είναι μονο για χαβαλέ με παρέα, δεν είναι game να το παίξεις μονο σου.

Αν δεν κανω λαθος, αυτό είναι και το "μότο" τους. Στην αρχή λέει και ο άλλος play together κτλ κτλ. Νομίζω και τα τρέιλερ εκεί επικεντρώνονται. 

Anyway, μόνο με παρέα τα έχω παίξει και είναι ενδιαφέρον. 

12 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Παρα πολύ βαρετό το game, γεμάτο αχωνεύτους χαρακτήρες, χρησιμοποιεί τα ίδια πρόσωπα ανά επεισόδιο, το μεγαλύτερο μέρος των διαλόγων είναι τραγικά γραμμένοι, ηλίθιες αποφάσεις χαρακτήρων χωρίς καμια λογική υπόσταση, twist φανερά από χιλιόμετρα, ανούσιες επιλογές και αλλα διαφορα

Δεν χρησιμοποιεί πάντως ίδιους χαρακτήρες. Όσο για τις επιλογές, μου φαίνονται ενδιαφέρον και όχι με τόσο φανερά twist (πχ στο House of ashes που νομίζεις ότι θα σώσεις την κοκκινομάλλα με το να την τραβήξεις) 

Γενικά πάω 5/5 να σώσω στο game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν χρησιμοποιεί πάντως ίδιους χαρακτήρες. Όσο για τις επιλογές, μου φαίνονται ενδιαφέρον και όχι με τόσο φανερά twist (πχ στο House of ashes που νομίζεις ότι θα σώσεις την κοκκινομάλλα με το να την τραβήξεις) 

Όχι dude, το κάνει, ο καθηγητής για παράδειγμα στο δεύτερο είναι ο δολοφόνος στην αρχή του τεταρτου, απλά του βάλανε μουστάκι. Η ξανθιά τύπισσα στο τρίτο είναι η τύπισσα που την πνιγει στην μπανιέρα, και πάει λέγοντας. Προφανώς έχουν το facial motion capture και το κάνουν reuse.

Οι επιλογές το ξανά λέω είναι ψεύτικες εις το πλείστον, προσπάθησα να σκοτώσω όσο πιο γρήγορα γίνετε χαρακτήρες και πάντα, μα πάντα πεθαίνουν μονο σε προκαθορισμένα σημεία και ας κάνω fail όλα τα QTEs.

Καλά για χαρακτήρες που τους ανασταίνουν δεν το συζητάω, ο άλλος έχασε λίτρα αίμα στο τρίτο επεισόδιο και έσκασε σένιος να φτιάξει το radio. Jfc...

Με παρέα δεν τα σκέφτεσαι, μιλάς με τους φίλους, κτλ. Aμα είσαι μονος με full προσοχή δεν παίζονται, είναι από τα χειρότερα games που έχω παίξει ποτε. Στο δεύτερο επεισόδιο με πήρε ο ύπνος στην καρεκλα, seriously, στην καρεκλα.

ps. Λέω να τσιμπήσω Το Quarry, αν και δεν διάβασα τα καλύτερα και έχει drm, αλλα μετά από αυτά μάλλον θα είναι τέλειο. :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Ερώτηση. Τα παιχνίδια μοιράζονται το save file σα τα Witcher ? Ή το κάθε ένα έχει το δικό του?

Μόλις τελειώσαμε με τον φίλο μου το man of medan. Δε τρελαθηκαμε ιδιαίτερα, ήταν κάπως κουραστικό το όλο gameplay και βαρετό από ένα σημείο. Βάλαμε να μοιράσει μόνο του χαρακτήρες και όπως τα μοίρασε μου έδωσε χαρακτήρες που δεν έπαιζα πολύ ή συνεχόμενα και κοιμήθηκα στον καναπέ όσο έπαιζε καμία ωρα+ όπως μου είπε.

6/10 το man of medan. 

Έχω και το house of ashes, αλλά θα περιμένω να μπει σε έκπτωση το little hope να παίξουμε πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...