Προς το περιεχόμενο

Dark Pictures Anthology


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/9/2019 στις 3:24 ΠΜ, GRat είπε

Tο έχει και στο steam πλέον, το έχω λιώσει σήμερα. Πανέμορφο είναι.

Δυστυχώς όμως όπως τα περισσότερα πανέμορφα πράγματα είναι dull. Couch co-op παλεύετε, έτσι κι αλλιώς 4 ώρες είναι.

 

Τελικά καλή φάση το movie night mode, λίγο ότι νάνε το order που σου αλλάζει το gamepad αλλα anyways. Κατώτερο του Until Dawn σίγουρα και το γράψιμο είναι ελεεινό σε πολλές φάσεις. Δεν είναι για τίποτα παραπάνω από έναν play-through με παρέα, μετά βάζεις το dvd στο shredder, imho as always. ;)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Το εχω για ps4 και ειπα να μην ανοιξω νεο θεμα .Λοιπον εχοντας παιξει πολυ λιγο,το παιχνιδι δεν ειναι κατι το τρομερο.Στη πραγματικοτητα ειναι οπως ολα τα παιχνιδια της  κατηγοριας του,με εξαιρεση το καταπληκτικο detroit become human.Οι αποφασεις που καλεισαι να παρεις ειναι χωρις μεγαλη σημασια (οπως --->θα με παντρευτεις     α)ναι      β)οχι  οποτε ουσιαστικα παρακολουθεις μια σχεδον προδιαγεγραμμενη ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 4 μήνες μετά...

Δεν ξέρω το little hope πως είναι αλλά το Μan of Medan ήταν από τις μεγαλύτερες παπάτζες που έχω παίξει το τελευταίο καιρό ever.

Η ανοησία, τα σεναριακά κενά στο τετράγωνο και ένα animation που ήταν λες και όλοι οι πρωταγωνιστές είχαν πάθει μαζικά εγκεφαλικό.

Επαιξα κάποιες ώρες γιατί απλά ένα σημείο και μετά γέλαγα με τις αντιδράσεις των πρωταγωνιστών έτσι για το χαβαλέ το συνέχιζα αλλά στο τέλος το παράτησα. 

Tι να γράψει γιαυτή την μλκ. 

Από τα φτηνά jump scares. Από τις αντιδράσεις των πρωταγινιστών του game που βλέπουν ότι ποιο παράδοξο υπάρχει και στην επόμενη σκηνή συνεχίζουν λες και δεν έχει γίνει τίποτα. και άλλα εξωφρενικά. Δλδ ένα παράδειγμα ένα πλοίο παρατημένο από το δεύτερο παγκόσμιο κανονκά με ηλεκτρισμό μέσα.

To story του είναι ποιο προβλεπόμενο και από ιστορία του φώσκωλου.,

Bmovie δικαιωματικά αυτό το game. Βmovie στο gaming και ζητάνε και 23 ευρώ είδα γιαυτή την παπάτζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2019 στις 1:44 ΠΜ, chek2fire είπε

από τα review που διάβασα αν και μιλάνε για ένα μικρό σε διάρκεια τίτλο από την άλλη πρέπει να είναι αρκετά ενδιαφέρον game. Πάντως οι 4 ώρες gameplay είναι πολύ λίγο αν και σε βάζει σε τριπ να το ξεκινήσεις ξανά ένα playthrough asap για να αλλάξεις αποφάσεις κτλ

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

Δεν ξέρω το little hope πως είναι αλλά το Μan of Medan ήταν από τις μεγαλύτερες παπάτζες που έχω παίξει το τελευταίο καιρό ever.

Ακριβώς! Και για να σου λύσω την απορία το δεύτερο δεν είναι επίσης καλο, ίσως λίγο καλύτερο, ίσως λίγο χειρότερο, σίγουρα τίποτα ιδιαίτερο. Όχι ότι το Until Dawn ήταν παιχνιδάρα, αλλα σίγουρα ήταν fun και άνω του μετριου. Λογικά κάτι άλλαξε στην εταιρία, τώρα τι, δεν έχω ιδέα. Το game είναι μονο να το παίξεις με παρέα. Επίσης οι αποφάσεις είναι ψεύτικες, όπως ήταν και στο Until Dawn και γενικά σε όλα αυτά τα games. Αλλάζουν ελάχιστα πράγματα, το μοναδικό game στο είδος που θυμάμαι και  αλλάζουν αρκετά ανάλογος τις αποφάσεις σου είναι το Detroit Become Human.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...
Στις 29/5/2021 στις 1:09 ΜΜ, Arkin είπε

Φαινονται πολυ ωραια τα πρωτα 2 δεν πεφτουν οι τιμες τους ομως.

το πρωτο ειναι απατη. Το δευτερο ειναι αρκετα καλο και μοιαζει με το until dawn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Κυκλοφόρησε κι αυτό (House of Ashes) στις 22 Οκτωβρίου. Βλέπω καλές κριτικές. Μέχρι τώρα για μένα κανένα από τα δύο προηγούμενα δεν έφτασε επίπεδα Until Dawn, αλλά για αυτό που ήταν τουλάχιστον ήταν αρκετά καλοδουλεμένα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επίσης έχουμε την ανακοίνωση για το επόμενο κεφάλαιο στη σειρά και "Season One Finale", με τίτλο "The Devil in me". (Συνολικά η σειρά θα έχει 8 παιχνίδια, αν εξακολουθεί να ισχύει το αρχικό πλάνο που είχαν οι δημιουργοί).

Trailer:

Ακόμα δεν έχουν ανακοινώσει ημερομηνία κυκλοφορίας, αλλά λογικά θα μέσα στο 2022. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...