Προς το περιεχόμενο

Καταναλωτικό δάνειο 1000€


dambo21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί καλησπέρα σας,

Ειμαι μισθωτός(χαμηλομισθωτός) ιδιωτικος υπαλληλος(υπάλληλος γραφείου) σε μεγάλο άμιλο επιχειρήσεων.

Χρειάζομαι 1000 ευρώ για λόγους υγείας της μητέρας μου.

Θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει στο ποιά ειναι η ενδεδειγμένη κίνηση που θα έπρεπε να κάνω?

Ενδεικτικά να αναφέρω οτι ο περσινός εκκαθαριστικός ειναι στα 5800(δούλευα σεζόν) ενώ τώρα παίρνω 750 καθαρά και δουλεύω όλο το χρόνο.

Η  μισθοδοσία μου πέφτει στην Eurobank.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας στη eurobank φυσικά, να βάλεις εγγυητή ένα φίλο ή τη μητέρα σου ή εξασφάλιση ένα αυτοκίνητο πχ και αν δεν έχεις παλιό κακό ιστορικό θα φύγεις και τα λεφτά σε 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά μπορείς αν είναι νορμάλ ο εργοδότης να ζητήσεις προκαταβολή 3 μισθών. Φυσικά θα πρέπει να κάνεις extreme κουμάντα εσύ μετά. Εμένα μου έχουν ζητήσει και έχω δώσει. Αν έχεις αορίστου ή ορισμένου 6μηνο πχ δε θα το θεωρούσα απίθανο σε καμία περίπτωση.

Επεξ/σία από fylatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου αν το ειχα λες να ζηταγα??Αλλα δεν τους ζηταω και 30000 ευρω..Εναν μισθο μου περιπου τους ζηταω..

4 λεπτά πριν, braxamiotis είπε

Αν πραγματι ειναι μεγαλος ο ομιλος επιχειρησεων που δουλευεις ζητα απο κει δανειο.

 

3 λεπτά πριν, fylatos είπε

Βασικά μπορείς αν είναι νορμάλ ο εργοδότης να ζητήσεις προκαταβολή 3 μισθών. Φυσικά θα πρέπει να κάνεις extreme κουμάντα εσύ μετά. Εμένα μου έχουν ζητήσει και έχω δώσει. Αν έχεις αορίστου ή ορισμένου 6μηνο πχ δε θα το θεωρούσα απίθανο σε καμία περίπτωση.

 

3 λεπτά πριν, fylatos είπε

Βασικά μπορείς αν είναι νορμάλ ο εργοδότης να ζητήσεις προκαταβολή 3 μισθών. Φυσικά θα πρέπει να κάνεις extreme κουμάντα εσύ μετά. Εμένα μου έχουν ζητήσει και έχω δώσει. Αν έχεις αορίστου ή ορισμένου 6μηνο πχ δε θα το θεωρούσα απίθανο σε καμία περίπτωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dambo21 είπε

Φιλε μου αν το ειχα λες να ζηταγα??Αλλα δεν τους ζηταω και 30000 ευρω..Εναν μισθο μου περιπου τους ζηταω..

άρα δεν είναι και τόσο ευτελές τότε.

τέλοσπάντων, εγώ θα πρότεινα αυτό που έγραψαν και τα παιδιά παραπάνω. αν δε δουλεύεις σε κανένα μπακάλικο της κακιάς ώρας κοίτα μήπως μπορέσουν να σε βοηθήσουν με κάποιο δάνειο, προκαταβολή ΄μισθών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MHN μπλεξεις με δανεια κ τραπεζες κ εμπραγματες εγγυησεις

δες μηπως δανειστεις το 1000αρικο αθροιστικα απο φιλους η γνωστους ενημερωνοντας τους ρεαλιστικα για το χρονικο διαστημα αποπληρωμης τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοίτα μήπως μπορείς να πουλήσεις άμεσα τίποτα που δεν χρειάζεται

 

Καμιά κάμερα,playstation, κάποιο κινητό, χρυσαφικά και άλλα διάφορα τέτοια.

Μην μπλέξεις με τράπεζα....

 

Το ποσό είναι μικρό,αν πουλήσεις τίποτα που φεύγει άμεσα θα τα μαζέψεις εύκολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μιλαμ για 1000 ευρω,ναι ευτελες θεωρειται για μια τραπεζα.

Ποσο μαλλον οταν η μισθοδοσια σου περναει απο κει και εισαι πεντακαθαρος.

Παρ ολα αυτα λογικα λογικα στην λυση της προκαταβολης θα καταφυγω καθως η αναγκη ειναι μεγαλη.Απλα δεν ηθελα να φανω και περιμενα να χρησιμοποιησω ολη την μισθοδοσια Αυγουστου για τον ιδιο σκοπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό να μιλήσεις με το λογιστήριο/hr/εργοδότη να εξηγήσεις το θέμα και να πεις ότι θες προκαταβολή. Αν δεν είναι εταιρία για κλείσιμο συμβαίνει πιο συχνά από όσο νομίζεις. Πχ σε μετακομίσεις εργαζομένων, θέματα υγείας, αστάθμητους παράγοντες (ζημιές κλοπές κλπ). Εγώ σε εργαζόμενους μου δεν έχω θέμα να δώσω 2 μισθούς προκαταβολή αν υπάρχει ανάγκη. Προφανώς και θα τα δώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης σε εταιρείες που ήμουν εγώ για σοβαρά θέματα υγείας απλά έδιναν τα λεφτά και δεν τα ζητούσαν ποτέ πίσω οπότε ένα εσωτερικό δάνειο ή προκαταβολή δεν θεωρείται κάτι απίθανο. 

Επεξ/σία από NickTG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να είστε πολύ τυχεροί πάντως. εγώ εκεί που δούλευα μόνο δανεικά δε μας ζητούσαν για να πηγαίνουν ταξίδια τα αφεντικά και τα παιδιά αυτών, όχι να μας δώσουν εξτρά...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα σας και πάλι..εγώ μια προσπάθεια για δάνειο την έκανα το πρωί..αλλά επειδή δεν το πίστευα άνοιξα το topic..λογικά θα καταφύγω στην εταιρία μου στο τέλος αφού και κανένας δεν μπορεί να προτείνει κάτι...μια τελευταία ερώτηση...για τη δυνατότητα υπεραναληψης γνωρίζει κανείς κάτι;;Είναι πιθανό;;

12 λεπτά πριν, dambo21 είπε

Παιδιά καλησπέρα σας και πάλι..εγώ μια προσπάθεια για δάνειο την έκανα το πρωί..αλλά επειδή δεν το πίστευα άνοιξα το topic..λογικά θα καταφύγω στην εταιρία μου στο τέλος αφού και κανένας δεν μπορεί να προτείνει κάτι...μια τελευταία ερώτηση...για τη δυνατότητα υπεραναληψης γνωρίζει κανείς κάτι;;Είναι πιθανό;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...