Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 95 γίνονται εφαρμογή και μπορείς να την κατεβάσεις δωρεάν


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, AtiX είπε

Στον Ballmer φίλε μου, χρωστάμε μόνο άπειρες στιγμές γέλιου... τίποτα άλλο...

Ο Ballmer εκανε κυριως το μεγαλο λαθος με τα win mobile. Κατα τα αλλα δεν ηταν κακος CEO. Αλλωστε δεν μενεις τυχαια 14 χρονια CEO μιας τεραστιας εταιρειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Εγώ είμαι "ανώμαλος" και έχω ακόμη Windows 7x64 SP1 Ultimate και δεν πρόκειται να τα αλλάξω. Δεν προσφέρουν τα 10 τίποτα παραπάνω.

 

Έχω εγκαταστήσει τα Windows 95c Ελληνικά προσφάτως σε Pentium MMx (τον τρέχω στα 133 MHz για συμβατότητα) που τον έχω σε dual boot, με MS DOS 7.10 (ανεπίσημη έκδοση με FAT32 υποστήριξη η οποία τα σπάει), Windows FWG 3.11 στον έναν δίσκο και τα Windows 95c στον άλλο, για vintage gaming και pure hardware experience.

Προσφάτως έχτισα και μηχάνημα για 3DFx gaming, που είχα από το 1998 μέχρι και το 2001.

K6-2 450 MHz, Voodoo 3 3000 AGP, SB Live!, 256 MB RAM... Εκεί μάλλον θα βάλω τα Windows 98 SE με το official Service Pack της Microsoft που κυκλοφόρησε το 2004.

Έχω και έναν 386DX40, 16MB RAM, CL5422, ESS1688F, CDROM με PC-DOS 2000 (αγαπημένη έκδοση) και Windows 3.11 Ελληνική Έκδοση για νοσταλγικούς λόγους!

Πρόσφατα έστησα και έναν 486DX4, αλλά τον τρέχω στα 66 MHz, 32 ΜΒ RAM, S3 Virge Dx 4MB, ESS1868f, χωρίς λειτουργικό, αλλά μάλλον θα εγκαταστήσω τα Windows 95a ή b για νοσταλγικούς λόγους!

  • Like 8
  • Thanks 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Istros είπε

υπαρχει αρκετο καιρο σε browser αλλα δεν ειναι το ιδιο

σ αυτους εδω που χορευουν σα χαζοι και γελαμε,χρωσταμε πολλα

Μετά απο τα δις δολάρια που δώσαμε, ακόμη τους χρωστάμε? Τι είναι, τράπεζες?

Επεξ/σία από gregory22
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, randomcat είπε

Ο Federer θα είναι ο πρώτος που θα το κατεβάσει...

O federer ειναι σε στυλ wtf γιατι να βαλω τοσο καινουργιο λειτουργικο βολευομαι και με το παρακατω

 

maxresdefault.jpg

 

9 ώρες πριν, roulis37 είπε

Να τα δω και σε android τηλέφωνο θέλω εγώ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε εβλεπες 100mb χρήση ram και ανησυχούσε οτι κατι δεν παει καλά. Κάτι σου τρώει πολύ ram. Σαν να βλέπεις τώρα 3gb αν και παλι σιγά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gregory22 είπε

Μετά απο τα δις δολάρια που δώσαμε, ακόμη τους χρωστάμε? Τι είναι, τράπεζες?

Αυτος ο μηδενισμός δεν βοηθάει σε τιποτα.Και όμως τους χρωστάμε πολλά πέρα από τη λογική των χρημάτων που λες.εαν δεν ήταν αυτοί σήμερα ο κόσμος θα ήταν πολύ πιο διαφορετικός.μπορεις να φανταστείς πως θα ήμασταν σήμερα χωρίς υπολογιστες?αυτοι εκεί που χορεύουν της Microsoft,στον Jobs και σ όλη εκείνη η γενιά οφείλουμε τα περισσότερα από αυτά που έχουμε σήμερα.Πολλοι τομείς έχουν βελτιωθεί λόγω των υπολογιστων στα πάντα γίνεται χρήση υπολογιστων,από το cinema,τη βιομηχανία,,φωτογραφια,επεξεργασία βίντεο,ήχου,σχεδιασμό,,αυτοματισμοί,ιατρική, και πολλά άλλα που για να αναφερθούμε δεν μας φτάνει μια μερα.Ολα τα προϊόντα που κυκλοφορούν  σχεδιάζονται μέσω υπολογιατη.Καποιοι άνθρωποι έχουν αλλάξει τον κόσμο και έχουν βελτιώσει τη ζωή μας και τους οφείλουμε πολλα.Εαν πιστεύεις ότι με τα 50Ε που πλήρωσες το λειτουργικό που έχεις στον υπολογιστή σου έχεις ξεχρεωσει για όλα αυτά που κέρδισες πρέπει να το ξανασκεφτείς ,σιγουρα δεν το εκαναν αφιλοκερδώς αλλά έχουν αλλάξει τη ζωή μας προς το καλύτερο και αυτό δεν πληρώνεται.

Επεξ/σία από Istros
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Black Flag είπε


Εγώ είμαι "ανώμαλος" και έχω ακόμη Windows 7x64 SP1 Ultimate και δεν πρόκειται να τα αλλάξω. Δεν προσφέρουν τα 10 τίποτα παραπάνω.

Έχω εγκαταστήσει τα Windows 95c Ελληνικά προσφάτως σε Pentium MMx (τον τρέχω στα 133 MHz για συμβατότητα) που τον έχω σε dual boot, με MS DOS 7.10 (ανεπίσημη έκδοση με FAT32 υποστήριξη η οποία τα σπάει), Windows FWG 3.11 στον έναν δίσκο και τα Windows 95c στον άλλο, για vintage gaming και pure hardware experience.

Προσφάτως έχτισα και μηχάνημα για 3DFx gaming, που είχα από το 1998 μέχρι και το 2001.

K6-2 450 MHz, Voodoo 3 3000 AGP, SB Live!, 256 MB RAM... Εκεί μάλλον θα βάλω τα Windows 98 SE με το official Service Pack της Microsoft που κυκλοφόρησε το 2004.

Έχω και έναν 386DX40, 16MB RAM, CL5422, ESS1688F, CDROM με PC-DOS 2000 (αγαπημένη έκδοση) και Windows 3.11 Ελληνική Έκδοση για νοσταλγικούς λόγους!

Πρόσφατα έστησα και έναν 486DX4, αλλά τον τρέχω στα 66 MHz, 32 ΜΒ RAM, S3 Virge Dx 4MB, ESS1868f, χωρίς λειτουργικό, αλλά μάλλον θα εγκαταστήσω τα Windows 95a ή b για νοσταλγικούς λόγους!

Είσαι ανωμαλος!!!

Με τη λογική των ανώμαλων

Και γω σε ζηλευω

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Apostol. είπε

Αυτο ισως να εχει να κανει λογω software για καποια συγκεκριμενα επιστημονικα οργανα.

Στο Πολυτεχνειο Κρητης σε ενα εργαστηριο που εχουν στο μηχοπ, εχουν μηχανη εφελκυσμου (για κυλινδρικα δοκιμια κτλ) και το pc προπολεμικο,δεν ξερω τι os ετρεχε γιατι το Gui ηταν σε παραθυρο DOS...

(ή τουλαχιστον ετσι μου φανηκε οπως εβλεπα απο μακρια στην crt οθονη)

Ναι και εγώ θυμάμαι στο ΕΚΠΑ στο βιολογικό είχαμε σε κάποιους υπολογιστές windows 95 και κάτι αλλά λειτουργικά τα οποία δεν ξέρω τι ήταν. Αυτό γινόταν γιατί είχαν αγοράσει ακριβά επιστημονικά προγράμματα που δεν έτρεχαν σε σύγχρονα λειτουργικά. Φυσικά ούτε λόγος να αγοράσουν καινούργια, δεν υπήρχε σάλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Istros είπε

Αυτος ο μηδενισμός δεν βοηθάει σε τιποτα.Και όμως τους χρωστάμε πολλά πέρα από τη λογική των χρημάτων που λες.εαν δεν ήταν αυτοί σήμερα ο κόσμος θα ήταν πολύ πιο διαφορετικός.μπορεις να φανταστείς πως θα ήμασταν σήμερα χωρίς υπολογιστες?αυτοι εκεί που χορεύουν της Microsoft,στον Jobs και σ όλη εκείνη η γενιά οφείλουμε τα περισσότερα από αυτά που έχουμε σήμερα.Πολλοι τομείς έχουν βελτιωθεί λόγω των υπολογιστων στα πάντα γίνεται χρήση υπολογιστων,από το cinema,τη βιομηχανία,,φωτογραφια,επεξεργασία βίντεο,ήχου,σχεδιασμό,,αυτοματισμοί,ιατρική, και πολλά άλλα που για να αναφερθούμε δεν μας φτάνει μια μερα.Ολα τα προϊόντα που κυκλοφορούν  σχεδιάζονται μέσω υπολογιατη.Καποιοι άνθρωποι έχουν αλλάξει τον κόσμο και έχουν βελτιώσει τη ζωή μας και τους οφείλουμε πολλα.Εαν πιστεύεις ότι με τα 50Ε που πλήρωσες το λειτουργικό που έχεις στον υπολογιστή σου έχεις ξεχρεωσει για όλα αυτά που κέρδισες πρέπει να το ξανασκεφτείς ,σιγουρα δεν το εκαναν αφιλοκερδώς αλλά έχουν αλλάξει τη ζωή μας προς το καλύτερο και αυτό δεν πληρώνεται.

Οφειλουμε πολλα στους επιστημονες που εχουν βρει φαρμακα για αρρωστιες στην Κιουρί στον Edison για το τηλεφωνο στον tesla για το ρευμα οχι σε αυτους.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, busellatos είπε

Το 2018  "εστρωσαν " τα Windows 95  🤦‍♂️ . Τα Windows 10 να το κανουμε " χιαστη " να δουμε ποσο βγαινει

 

Μου βγαίνει 212 μ.Χ.   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οφειλουμε πολλα στους επιστημονες που εχουν βρει φαρμακα για αρρωστιες στην Κιουρί στον Edison για το τηλεφωνο στον tesla για το ρευμα οχι σε αυτους.

Σε όλους αυτούς που έχουν βοηθήσει την ανθρωπότητα να έχει μια καλύτερη ποιότητα ζωής.και μέσα σ' τους είναι και αυτοι της microsoft

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Istros είπε

Σε όλους αυτούς που έχουν βοηθήσει την ανθρωπότητα να έχει μια καλύτερη ποιότητα ζωής.και μέσα σ' τους είναι και αυτοι της microsoft

Δεν νομιζω οτι τα windows βοηθησαν στην καλυτερη ποιοτητα ζωης. Σε καμια περιπτωση. Το www ναι βοηθησε παρα πολυ οχι τα windows. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...