Προς το περιεχόμενο

Πονοκέφαλοι και ζαλάδες από την χρήση του Υπολογιστή


Xristos Papas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλη την κοινότητα. Εδώ και λίγο καιρό, μετα από ολιγόλεπτη χρήση του υπολογιστή, νιώθω το κεφάλι μου βαρύ.  Νιώθω τον αυχένα μου να έχει μια κούραση μεγάλη. Αυτό με κάνει για τν υπόλοιπη μέρα να έχω ζαλάδες, πονοκέφαλο, θολή σκέψη και γενικά να βρίσκομαι εκτός τόπου και χρόνου. Το έχει πάθει κανένας άλλος; Ξέρει κάποιος καμία άσκηση ενδυνάμωσης του συγκεκριμένου σημείου έτσι ώστε να γίνει πάλι εντάξει;;

Ευχαριστώ! Και εύχομαι να μην τη πατήσει κανένας. Είναι πολύ ενοχλητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Xristos Papas είπε

Χαιρετώ όλη την κοινότητα. Εδώ και λίγο καιρό, μετα από ολιγόλεπτη χρήση του υπολογιστή, νιώθω το κεφάλι μου βαρύ.  Νιώθω τον αυχένα μου να έχει μια κούραση μεγάλη. Αυτό με κάνει για τν υπόλοιπη μέρα να έχω ζαλάδες, πονοκέφαλο, θολή σκέψη και γενικά να βρίσκομαι εκτός τόπου και χρόνου. Το έχει πάθει κανένας άλλος;

το εχω παθει και εγω, ο γιατρος ηταν ξεκαθαρος, ελάττωσε την αναγνωση  θρεντ με τοπικ σταρτερ τον Mindreader 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σε πονανε και τα ματια σου, μπορεις να παρεις ειδικα γυαλια για τον υπολογιστη. Επισης, προσπαθησε να κοιμασαι τουλαχιστον 7-8 ωρες για να εισαι ξεκουραστος. Τελος, ρυθμισε την οθονη σε eye-saver mode.

Επεξ/σία από Comic maniak
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 hours ago, Xristos Papas said:

μετα από ολιγόλεπτη χρήση του υπολογιστή, νιώθω το κεφάλι μου βαρύ.  Νιώθω τον αυχένα μου να έχει μια κούραση μεγάλη. Αυτό με κάνει για τν υπόλοιπη μέρα να έχω ζαλάδες, πονοκέφαλο, θολή σκέψη και γενικά να βρίσκομαι εκτός τόπου και χρόνου.

Αν είναι έτσι όπως τα λες, ξεκίνα απ’ τον οφθαλμίατρο και μετά ορθοπεδικό και νευρολόγο.

Τσέκαρε καρέκλα, στάση σώματος, ύψος και απόσταση οθόνης. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Αν είναι έτσι όπως τα λες, ξεκίνα απ’ τον οφθαλμίατρο και μετά ορθοπεδικό και νευρολόγο.

Τσέκαρε καρέκλα, στάση σώματος, ύψος και απόσταση οθόνης. 

Πήγα σε οφθαλμίατρο. Έφτιαξα την όραση με χειρουργείο.. Πήγα σε νευρολόγο και ορθοπεδικό. Έκανα και μαγνητική. Μου είπαν είμαι πεντακάθαρος. Απλά έχω πιαστεί γύρω από τον αυχένα...

Επεξ/σία από Xristos Papas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε επειδή έχω περάσει κάτι παρόμοιο λόγο αυχενικού που μου βγαίνει σε πονοκέφαλο στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού ποιο έντονος στα μάτια, θα σου πρότεινα να το ψάξεις με έναν ειδικό γιατρό ξεκινώντας από ορθοπεδικό ο οποίος αν χρειαστεί μετά τις απαραίτητες εξετάσεις όπως στην περίπτωση μου, θα σε παραπέμψει λογικά σε φυσιοθεραπευτή για συνεδρίες. Εγώ μετά από 10 δεν είχα ποια το ίδιο πρόβλημα, βέβαια μετά από 2 χρόνια επειδή τον παίζω και δεν προσέχω άρχισα να έχω το ίδιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...