Προς το περιεχόμενο

ταξίδι στη Γαλλία


Melissa_virus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτοκίνητο πάντως είχα βρει με 25-30 ευρώ τη μέρα με πλήρη ασφάλεια και παιδικό καθισματάκι. Επίσης κάποια ξενοδοχεία έχουν δωρεάν πάρκινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, idomeneas7 είπε

Για αυτοκίνητο πάντως είχα βρει με 25-30 ευρώ τη μέρα με πλήρη ασφάλεια και παιδικό καθισματάκι. Επίσης κάποια ξενοδοχεία έχουν δωρεάν πάρκινγκ.

μήπως θυμάσαι με ποια εταιρία ήταν? εγώ μέχρι 60 έχω βρει το ποιο φτηνό. ήθελε πιστωτική οπωσδήποτε? 

 

mastoras007 καλά για μέσα στο παρίσι δεν παίζει. με τπτ όμως. εμείς λέμε μόνο για CAEN κλπ να πάρουμε αυτοκίνητο.

θα τσεκάρω και το blablacar :) θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν βρίσκεις site που συγκρίνουν τιμές να δεις τι θέλεις? Εγώ έβαλα και τώρα από περιέργεια και βρήκα αυτές τις τιμές. Πιό λίγο αν δεν θέλεις φουλ ασφάλεια.

Δεν έχω ιδέα γιατί πάντα κάρτες χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, idomeneas7 είπε

Για αυτοκίνητο πάντως είχα βρει με 25-30 ευρώ τη μέρα με πλήρη ασφάλεια και παιδικό καθισματάκι. Επίσης κάποια ξενοδοχεία έχουν δωρεάν πάρκινγκ.

Ξενοδοχείο στο παρίσι με δωραν δέν παιζει εκτός αν ειναι αρκετα ακριβο το ξεοδοχείο κατι που δεν το εψαξα..μην κοιτας στο βοοκιν γιατι αν βαλεις επιλογή παρκιν και μπέις και διαβάσεις λεπτομέριες κάπου θα λέει εχουμε παρκιν αλλά ειναι με χρέωση επιπλέον ενα που ειδα τώρα τυχαία λεει χώρος στάθμευσης οκ , αν διαβάσεις ποιο κάτω γράφει 28€ μέρα εξτρα και αυτο που ειδα ηταν μακρυα απο το κέντρο.

και αν θές να πάς κεντρο δέν παιρνεις  αμάξι μαζί γιατι που θα το παρκάρεις?οποτε θα πάς με μετρο αλλά αν πάς με μετρο γιατί νοικιασες αμάξι?

εγω πλήρωσα για 4 ωρες και κανα 10λεπτο 22€ σε ιδιο τικο πάρκιν ηταν βαιβαια καράκεντρο.

googlαρε να δεις τι γραφουν γενικα γράψε parking παρισι απλό ειναι.

12 ώρες πριν, Melissa_virus είπε

μήπως θυμάσαι με ποια εταιρία ήταν? εγώ μέχρι 60 έχω βρει το ποιο φτηνό. ήθελε πιστωτική οπωσδήποτε? 

mastoras007 καλά για μέσα στο παρίσι δεν παίζει. με τπτ όμως. εμείς λέμε μόνο για CAEN κλπ να πάρουμε αυτοκίνητο.

θα τσεκάρω και το blablacar :) θενξ

επισης η οδήγηση στο παρίσι μέσα βραδυ ειναι οτι χειρότερο εχω συναντήσει στους δρόμους..ολοι παραβιαζουν κόκκινα, τρεχουν σαν τους τρελους κορνάρουν με το παραμικρό..\την μέρα ειναι καλύτερα

Επεξ/σία από mastoras007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο έξω από το Παρίσι έχω βρει δωμάτιο με 36 ευρώ τη μέρα και δωρεάν πάρκινγκ. Εβδομαδιαία κάρτα για όλα τα μέσα είναι 22 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι παιδιά δεν με νοιάζει να το έχω μέσα στο παρίσι. ίσα ίσα για μια μέρα για να παμε εκεί προς ΚΑΕΝ μόνο. σκέφτηκα και ένα άλλο ενδεχόμενο. να πάμε με τρένο στο CAEN ή Bayeux και να πάρουμε από εκεί το αυτοκίνητο. Μέσα στο παρίσι δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε αυτοκίνητο για 1000 λόγους. Απλά για μια μονοήμερη το θέλουμε. θα ψάξω τώρα να βρω τι τιμές έχουν εκεί τα αυτοκίνητα. γιατί είδα πολλές εταιρίες δίνουν για μια μέρα όριο 250km και μετά χρεώνουν παραπάνω δεν ξέρω καν πόσα. εμείς αν ξεκινήσουμε από παρίσι θα κάνουμε τουλ 550-600 km οπότε δεν συμφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...