Προς το περιεχόμενο

Φίλη δεν ξέρει να οδηγάει και είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ: Τί να κάνω;


magnam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπιζω να διαλυσει το αυτοκινητο πριν σκοτωσει κανεναν.

Μεχρι να γινει η πρωτη χοντρη μαλακια ειναι,μετα θα στρωσει.

Και εγω στα 16 μου ειχα βουτηξει το nissan και εκανα παντιλικια στο χωριο,μου εκανε διαφορικο, βρηκα λιγο σε μια παλια τσουληθρα και πηρα τα ισια μου ( σε οτι αφορα το αυτοκινητο ) .

Επεξ/σία από talibanakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέτε αρκετοί πως είναι μέχρι να της προκύψει τίποτα (χτύπα ξύλο). Το θέμα, όμως, είναι να μην της προκύψει. Τι μπορούμε να της πούμε/κάνουμε μπας και το καταλάβει μια ώρα αρχύτερα πως πρέπει να αλλάξει (ή, στην περίπτωσή της, να αναπτύξει) οδηγική συμπεριφορά.

Δεν θα έλεγα πως έχει άγνοια κινδύνου. Θα έλεγα πως έχει γενικότερα άγνοια. Αντιλαμβάνεται τους διάφορους κινδύνους στον δρόμο (στην θεωρία) αλλά δεν αντιλαμβάνεται πως έχει κι εκείνη μερίδιο ευθύνης. Θεωρεί πως οδηγά καλύτερα και από τον Νίκι Λάουντα.

Επεξ/σία από magnam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακώς άνοιξες το θέμα και γενικά κακώς αγχώνεσαι. τα πράγματα είναι πολύ απλά.

Αν ισχύουν αυτά που περιγράφεις, το μοιραίο δε θα αργήσει να γίνει. Οπότε απλά κάνε υπομονή λίγο ακόμα

https://www.youtube.com/watch?v=LimUUI9GW8s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμάστε να την πάτε το βράδυ μετά τις 00:00 στο ΚΑΤ ή σε άλλο νοσοκομείο που εφημερεύει, στα επείγοντα, που φέρνουν τους σακατεμενους, λιωμενους, κομματιασμενους κτλ από τα τροχαία, να δει και να καταλάβει. Μόνο η εικόνα σοκάρει.

 

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Δοκιμάστε να την πάτε το βράδυ μετά τις 00:00 στο ΚΑΤ ή σε άλλο νοσοκομείο που εφημερεύει, στα επείγοντα, που φέρνουν τους σακατεμενους, λιωμενους, κομματιασμενους κτλ από τα τροχαία, να δει και να καταλάβει. Μόνο η εικόνα σοκάρει.

Θα δει και θα πει δεν ήξεραν να οδηγούν. 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thulogur είπε

Και για να εχουμε το καλο ερώτημα, γιατι μπήκες στο αμαξι της 2η φορα ;

Πρώη φορά μπήκα. Το αγόρι της έχει συνήθως συνοδηγό (αυτός μου τα έλεγε). Τώρα μην με ρωτήσεις γιατί συνέχιζε να μπαίνει αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, magnam said:

Πρώη φορά μπήκα. Το αγόρι της έχει συνήθως συνοδηγό (αυτός μου τα έλεγε). Τώρα μην με ρωτήσεις γιατί συνέχιζε να μπαίνει αυτός.

Μη κανεις τον κοπο να ξαναμπείς και μην ασχολείσαι με τετοια άτομα. Φιλικά πάντα.

Επεξ/σία από Thulogur
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ντρεπεστε να την κραξετε. Φιλος ειναι αναλογη "σκοτωστρα", οχι σε τετοιο βαθμο.. οσες φορες εχει τυχει να μπω στο αμαξι του τον κραζω απιστευτα οταν πχ κολλαει πισω απο τον αλλον σε αποσταση πολυ μικρη στην αριστερη λωριδα, για να τον αναγκασει να αλλαξει λωριδα, όταν αλλαζει λωριδες ή τρεχει στην δεξια λωριδα και σε αλλα τετοια ομορφα...Αν δεν τους κραξετε δεν παιζει να αλλαξουν. ευτυχως ο δικος μ εχει αρχισει να στρωνει χαρακτηρα κ να μην οδηγει τοσο χαλια κ επιθετικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως να περιμενεις να χτυπησει δεν ειναι η λυση ειναι το μονο σιγουρο

οπως λεει ο φιλος kallair απο πανω κραξτε , εχω βιώσει παρόμοια κατάσταση με φιλο πολλά χρόνια τον έκραξα αβερτα(βεβαια η αληθεια ειναι οτι μετα απο τοσο κράξιμο σταματήσαμε την παρέα😂) αλλα  οταν μιλαμε για κατι τοσο σημαντικο που εμπλέκει και την δικια τις ζωη αλλα πολυ περισσοτερο τον αλλών δεν πρέπει να σκέφτεσαι αν θα παρεξηγηθεί ο άλλος , ισως βαλει μυαλο , επισης οπως πολυ καλα κανει και το αγόρι τις το θεωρω πολυ σημαντικό να ενημερώσεις ολα τα πιθανα ατομα που θα μπουν ενω οδηγαει να εχουν γνωση , και παλι ας παρεξηγηθει αλλα θα κανεις το σωστο

Απο εκει και περα δεν μου ερχετε καμια καλη ιδεα 

Επεξ/σία από panomelene
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...