Προς το περιεχόμενο

Σπίτια θεσσαλονίκη ενοικίαση


george200-13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

 Μολις πέρασα θεσσαλονικη, Αριστοτέλειο και ψάχνω σπίτι για ενοικίαση. Ξέρετε ποιες περιοχές είναι οι πιο καλές θεσσαλονικη για ενοικίαση σπιτιού και σε τι τιμές είναι περιπού τα σπιτια των 45-65 τμ;

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ΄όλα συγχαρητήρια.

Tώρα πλέον δεν έχει πολλά διαθέσιμα, κατά 90% έχουν ενοικιαστεί τα φοιτητόσπιτα, έχει μείνει η φύρα και τα ακριβά...

Κλασσικές περιοχές είναι η Αγίου Δημητρίου (οδός), 40 Εκκλησιές, Κασσάνδρου (οδός), Φιλίππου - Ολύμπου ( οδοί και αυτές), Άνω πόλη γενικότερα, Δελφών (οδός) κλπ.

Καλύτερα να απευθυνθείς σε μεσίτη, αλλιώς θα χάσεις την μπάλα. Υπολόγιζε στα 200 - 250 ευρώ τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ενοίκια ειναι 25%-35 % πανω απο πριν 3 χρονια ... κατω απο 250 δύσκολα , τα καλα σπίτια ξεπερνούν τα 400 ευρώ φέτος εγινε και γινεται χαμος , πολλες συγκατοικήσεις και τα ενοίκια σχεδόν διπλάσια ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγχαρητήρια. 

Αν θελεις να εισαι κοντα στη Σχολη οπως εγω πριν πολλες 10ετιες θα κοιταξεις στο κεντρο αλλα τα σπιτια κατα κανονα ειναι παλιά. Δεν ξέρω αν τα έχουν ανακαίνισει

 

Εμενα διπλα στην ΔΕΘ .

Οδός Δεσπεραι... Αξέχαστη. 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Διαβασα εχθες τα πρωτα μηνυματα και τις περιοχες που μου ειπατε και βρηκα ενα καλο σπιτι 65τμ στην περιοχη 40 εκκλησιες στα 270. Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Παιδια, ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Διαβασα εχθες τα πρωτα μηνυματα και τις περιοχες που μου ειπατε και βρηκα ενα καλο σπιτι 65τμ στην περιοχη 40 εκκλησιες στα 270. Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια

Απο περιέργεια, χρησιμοποίησες μεσίτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pontez2 είπε

Απο περιέργεια, χρησιμοποίησες μεσίτη?

Εκατσα 2 ημερες θεσσαλονικη. Την πρωτη περασα σχεδον ολους τους μεσιτες. Μου εδειχναν μονο κατι τρυπες ενος δωματιου (κυριολεκτικα) σε τιμες εξωφρενικες (300+).

Την δευτερη ημερα εψαξα αγγελιες σε εφημεριδες και σε κολονες κοντα στο Αριστοτελειο. Οσες επαιρνα τηλεφωνο και ηταν μεσιτικο δεν ασχολουμουν αλλο. Με αυτο τον τροπο μεχρι το μεσημερι ειχα βρει ενα πολυ καλο διαμερισμα επιπλωμενο ξεχωριστο σαλονακι κουζινα μπανιο και κρεβατοκαμαρα

Αυτο που καταλαβα ειναι οτι τα μεσιτικα δεν αξιζουν. Τα υπερτιμολογουν χωρις να αξιζουν τα λεφτα τους και εκμεταλλευονται τους φοιτητες.

PS. Ο κυριος του οποιου ανοικει το σπιτι που εκλεισα, μου ειπε οτι την αγγελια την εβαζε εδω και μια εβδομαδα σε κολωνες καθημερινα γιατι τα μεσιτικα εβγαζαν τις αγγελιες που δεν ηταν δικες τους και εβαζαν μονο οσα σπιτια ειχαν αναλαβει. Γι αυτο πολλες φορες υπαρχουν πολλες αγγελιες απο μεσιτικα στις κολωνες.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, george200-13 είπε

την εβαζε εδω και μια εβδομαδα σε κολωνες καθημερινα γιατι τα μεσιτικα εβγαζαν

Το 2008 η 09 φιλος στη Θεσσαλονίκη πήγε αυτόφωρο γιατί πλάκωσε στο ξύλο πολύ άσχημα μεσίτη που του έκανε αυτό το πράγμα στο ενοικιαστήριο του. Μαζί του στο αυτόφωρο ήταν και ο μεσίτης που τον είχε βρίσει άσχημα παρουσία μαρτύρων (και ήταν ένας από τους λόγους που έφαγε τις ψιλές του). 

Συνεχιζουν να είναι λοιπόν το ίδιο καθίκια οι μεσίτες και εκεί. Δε θα ξεχάσω έβαζαν σπίτια που δεν υπήρχαν καν και οι μισές αγγελίες ήταν μούφα ίσα ίσα για να σε τσιμπησουν. Κακό χρόνο να έχουν 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Το 2008 η 09 φιλος στη Θεσσαλονίκη πήγε αυτόφωρο γιατί πλάκωσε στο ξύλο πολύ άσχημα μεσίτη που του έκανε αυτό το πράγμα στο ενοικιαστήριο του. Μαζί του στο αυτόφωρο ήταν και ο μεσίτης που τον είχε βρίσει άσχημα παρουσία μαρτύρων (και ήταν ένας από τους λόγους που έφαγε τις ψιλές του). 

Συνεχιζουν να είναι λοιπόν το ίδιο καθίκια οι μεσίτες και εκεί. Δε θα ξεχάσω έβαζαν σπίτια που δεν υπήρχαν καν και οι μισές αγγελίες ήταν μούφα ίσα ίσα για να σε τσιμπησουν. Κακό χρόνο να έχουν 

Τα περασα εγω πριν 7 χρονια που εψαχνα αυθυμηερον σπιτι για τον γιο μου...Αν βιαζεσαι δεν υπαρχει αλλη λυση...

 

Στον TS ευχομαι καλες σπουδες αλλα και καλη φοιτητικη ζωη στη Θεσσαλονικη που μπορει να μην ειναι οπως πολυ παλια που ημουν εγω εκει αλλα δεν παυει να ειναι η καλυτερη φοιτητουπολη στην Ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, george200-13 είπε

PS. Ο κυριος του οποιου ανοικει το σπιτι που εκλεισα, μου ειπε οτι την αγγελια την εβαζε εδω και μια εβδομαδα σε κολωνες καθημερινα γιατι τα μεσιτικα εβγαζαν τις αγγελιες που δεν ηταν δικες τους και εβαζαν μονο οσα σπιτια ειχαν αναλαβει. 

Kλασική λαμογιοτακτική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσίτες...... μια φορά κόλλησαν ενοικιαστήριο πάνω στον τοίχο του σπιτιού μου και έγραφαν για άλλο ακίνητο με γράμματα δυσανάγνωστα, κάποιοι που κοιτούσαν την αγγελία μου χτυπούσαν το κουδούνι και ρωτούσαν αν η αγγελία αφορά το ακίνητο που μένω, κατέβηκα και την έβγαλα από τον τοίχο με μια σπάτουλα.

Δύο φορές που έχω μπει σε διαδικασία να βάλω αγγελία ηλεκτρονικά για το διαμέρισμα της μάνας μου, τηλεφωνούν μεσίτες και μου τα πρίζουν να αναλάβουν δωρεάν το ακίνητο να το νοικιάσουν σε πελάτες τους χωρίς να είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω κάτι εγώ, κάποιοι άλλοι στο λένε βέβαια, αφού δεν ζήτησα ρε φίλε μεσίτη τι μου πρίζετε τα παπάρια με τα τηλέφωνα..... τελικά δύο φορές δέχτηκα να το αναλάβουν κάποιοι που μου πρότειναν χωρίς να πληρώσω κάτι, με το που περνούσαν έξω από την πολυκατοικία με καλούσαν στο τηλέφωνο και μου έλεγαν οτι το σπίτι αποκλείεται να είναι του 90 αλλά του 70, μετά έμπαιναν μέσα να το δούνε και μου έλεγαν το ενοίκιο που βάλατε στην αγγελία ξεχάστε το, η τάδε νοικιάζει στο κάτω τετράγωνο και το έχει φθηνότερα, τελικά και τις δύο φορές βρέθηκαν κάποιοι και το νοίκιασαν στην τιμή που το έβαλα. Ακόμα θυμάμαι πόσο στράβωσαν οι μεσίτες όταν τους το ανέφερα. Δεν τους ενδιαφέρει τίποτα πέραν από το να ξεφορτωθούν την πελατεία τους και να εισπράξουν την αμοιβή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...