Προς το περιεχόμενο

Σειρές με συνέχεια και όχι με πολλά μικρά σενάρια ανάμεσα.


mastoras007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Ψάχνω σειρά να δώ.

Δεν περιμένω να βρώ κάτι ποιοτικό μιας και οτι ηταν να δω απο ποιότητα τα εχω δέν υπάρχει δηλαδή οσο και να ψάχνω κάποια σειρα που θα δω τρέιλερ και θα πώ αυτην τη σειρά πρεπει να την δώ.

Ψαχνω σειρες που να εχουν μια συνέχεια σε κάθε επεισόδειο..να υπάρχει ενα κεντρικό σενάριο και να εξελίσετε,  να μην εχει μεσα σαβουρα,και ας ειναι το γενικό σενάριο κακό.. να ειναι κάτι σαν μια μεγάλη ταινία.  πχ Dark, Spartacus , true detective (seasson1)  κάθε επεισόδειο να εχει μια εξέληξη στο κυρίος θέμα. breaking bad, westworld (μονο ο 1ος κυκλος) ξέρω ζητάω πολλά..γραψτε οτι σας κατεβαινει εχω βαρεθει να ψαχνω σε imbd κτλ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

fillers λεγονται αυτα τα επεισοδια που ειναι ασχετα με την κεντρικη πλοκη της σειρας.

δες το Wire.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να είναι παλιές,όμως αφού ήθελες προτάσεις και τα έχεις δει τα γνωστά,για κάποιο λόγο μου κατέβηκε ο Steven King με  The Dead Zone και το The Stand (ως μίνι σειρά)μου άρεσαν αρκετά όταν τα είχα δει στήν τηλεόραση,γιατί είχε εξέλιξη σε ιστορία B)

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Game of Thrones

The Wire όπως ειπώθηκε

The Sopranos

Deadwood

Rome

Band of Brothers

Oz

Peaky Blinders

Stranger Things

Dexter (μέχρι τη 4η σεζόν)

Luther

Misfits (αν και απο τη 4η σεζόν και μετά ψιλοχάλασε)

Happy Valley

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KilliK είπε

filles λεγονται αυτα τα επεισοδια που ειναι ασχετα με την κεντρικη πλοκη της σειρας.

δες το Wire.

Δεν το ηξερα οτι υπάρχει σχετική ονομασία.

 

wire ξεκινησα 2 φορές και το σταμάτησα, δεν τελειωσα κάν το 1ο επισόδειο και το παράτησα γιατι ημουν σίγουρος οτι θα πέσουν πολλά  ''filles''.. οντος ειναι τοσο καλό?

Το βλεπω σε αρκετα reviews ψηλά, θα του δωσω ακομα μια ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

Δεν το ηξερα οτι υπάρχει σχετική ονομασία.

 wire ξεκινησα 2 φορές και το σταμάτησα, δεν τελειωσα κάν το 1ο επισόδειο και το παράτησα γιατι ημουν σίγουρος οτι θα πέσουν πολλά  ''filles''.. οντος ειναι τοσο καλό?

 Το βλεπω σε αρκετα reviews ψηλά, θα του δωσω ακομα μια ευκαιρία.

Υποκειμενικα μιλωντας, ειναι η καλυτερη σειρα που εχω δει ποτε με διαφορα απο την 2η. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι γω ψάχνω πρωτότυπες σειρές χωρίς τα κλασικά αστυνομικα τμήματα, εξυχνιασεις, κουβεντολογια, βρικόλακες κλπ

Δες 

https://www.imdb.com/title/tt5193358/

Όλη γυρισμένη έξω. Αγωνία από το πρώτο επεισόδιο και ωραία τοπία. 

Επίσης δες cobra kai

Bates motel 

Last ship 

και 

https://www.imdb.com/title/tt2618986/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On topic: Μπορείς να δεις κάποια μικρή σειρά που συνήθως δεν έχουν fillers. Θα πρότεινα τα:  "The Night Of ", "11.22.63", "What Remains".

Off topic: Μέχρι πριν από μερικά χρόνια αναφερόταν συχνότατα εδώ μέσα το "Carnivàle". Γιατί έχω τόσο καιρό να το δω σε κάποια λίστα με τις σειρές που προτείνονται κατά καιρούς εδώ; Θα μου λύσει κάποιος αυτή την απορία; ^_^

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου προτείνω το Sharp Objects, mini σειρά, ψυχολογικό θρίλερ του HBO, 8 επεισόδια. Ρεπόρτερ γυρνάει στην πόλη που μεγάλωσε για να καλύψει τον θάνατο ενός μικρού κοριτσιού και την εξαφάνιση ενός άλλου. Συγχρόνως, έρχεται αντιμέτωπη με την οικογένεια της, την παιδική/εφηβική ηλικία και γενικά του "δαίμονες" της. Παίζουν Amy Adams και Patricia Clarkson. Φοβερές ερμηνείες, φοβερή σκηνοθεσία, πολύ καλό soundtrack. Είναι όμως σκοτεινό, λίγο βαρύ, να ξες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόψε θα ξεκινήσω το the wire  θα τα ξεκινήσω με την σειρά όλα οπος έχουν γραφτεί εδώ.. Οι προτάσεις είναι πολλές και αποτι κατάλαβα έχω μαζέψει υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...