Προς το περιεχόμενο

Σειρές με συνέχεια και όχι με πολλά μικρά σενάρια ανάμεσα.


mastoras007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Banshee. Απλά πρέπει να τη δει περισσότερος κόσμος αυτή τη σειράρα!

Eπίσης κάποια πολύ καλά που δεν αναφέρθηκαν είναι Vikings, Homeland, Peaky Blinders.

Επεξ/σία από Norone92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, adi32 είπε

Που να την δω αυτην? σε τορρεντ δεν την βρισκω η δεν εχει seeders καθολου, προτιμώ να την κατεβάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mastoras007 είπε

Που να την δω αυτην? σε τορρεντ δεν την βρισκω η δεν εχει seeders καθολου, προτιμώ να την κατεβάσω 

Την είχα δει στο netflix όταν είχα πάρει ένα δωρεάν δοκιμαστικό μήνα. Δεν ξέρω αν υπάρχει σε popcorn stremio kodi. Θα δω και θα σου πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, mastoras007 είπε

Γιατι το βαριέμαι τοσο πολυ??θα γινει τιποτα???????

Για το wire?

Δεν ειναι το στυλ αστυνομικης σειρας που εχουν συνηθισει οι περισσοτεροι με πολλη δραση.

Δινει πιο πολλη εμφαση στο ρεαλισμο (ας εξαιρεσουμε την τελευταια σεζον) και στο να δειχνει τα γεγονοτα και απο τις δυο πλευρες (αστυνομια, υποκοσμος) με αρκετα κυνικο τροπο.

Επισης δεν υπαρχει ουσιαστικα κεντρικος πρωταγωνιστης.

Αν το βαριεσαι αστο. Ειναι αρκετα πρωτοτυπο και κατα τη γνωμη μου αριστουργημα αλλα δεν αρεσει σε ολους αυτο το στυλ.

Και κακως δεν τα αναφερουν αυτα οσοι το προτεινουν γιατι το βλεπει κοσμος που ξεκιναει με εντελως διαφορετικες προσδοκιες.

 

Επεξ/σία από Bspus
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, mastoras007 είπε

Γιατι το βαριέμαι τοσο πολυ??θα γινει τιποτα???????

Γιατι πολυ απλα φιλε μου, οσοι προτεινουν σειρες, τις προτεινουν με βαση τα δικα τους γουστα ο καθενας, και οχι με τα δικα σου, που δεν τα ξερει κανεις....!!!!  

 

οταν ρωτατε λοιπον "τι σειρες- ταινιες να δω.."  πρεπει να δινετε και μια κατευθυνση του τι σας αρεσει , ωστε να καταλαβει περιπου ο αλλος που θελει να σου προτεινει, προς τα που να κινηθει. 

Π.Χ. πες οτι εμενα μου αρεσουν τα SciFi, εσενα τα "εποχης".  αν σου προτεινα να δεις το FRINGE, δεν θα σου αρεσε καθολου..!!    θα σου αρεσε ομως το PEAKY ΒLINDERS, που εμενα ομως δεν μου αρεσει καθολου..!!    ξαναλεω... ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΑ ΕΦΕΡΑ.   

 

 

 

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2018 στις 2:37 ΠΜ, mastoras007 είπε

wire ξεκινησα 2 φορές και το σταμάτησα, .. οντος ειναι τοσο καλό?

ο,τι καλύτερο υπάρχει, δίπλα δίπλα με το Band of Brothers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα και το 2ο μισο επεισοδιο (the wire) η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσουν τετοιου ειδους σειρες, οπος ειπα ομος και στο αρχικο ποστ ψάχνω σειρα να εχει συνέχεια ας μου αρεσει η οχι θέλω να υπάρχει μια εξέληξη, θα κατσω να το δώ θα γινει ενδιαφέρον πιστευω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετα με το ποσο καλες ειναι, οι μισες σειρες που σου προτειναν ειναι εκτος θεματος.

αυτο που ψαχνεις θα το βρεις στα  Lost, Prison Break, Homeland, Dead Set, Fargo season 1, Marvel's Daredevil, Narcos, UnReal, Orphan Black, Utopia

και για κωμωδιες The Good Place, Search Party, The Wrong Mans

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μια σειρα τραβαει σε επεισοδια δεν γινεται να μην εχει filler

και να εχει εξελιξη που να σε κραταει σε καθε επεισοδιο μετα απο καποιο σημειο κι αυτο δυσκολευει

το Lost δεν εχει τετοια επεισοδια;

η' το Prison Break μετα την 1η αντε και η 2η  μπορει ναχει εξελιξη αλλα χωρις το ενδιαφερον που εχει στην αρχη

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα ειχε και το λοστ τετοια επεισοδια αλλα αυτο ηταν περισσοτερο λογω των μεγαλυτερων σεζον και ακομα κι ετσι παλι καθε επεισοδιο τελειωνε με cliffhanger. 

Επισης ειπε οτι δεν τον νοιαζει αν το σεναριο ειναι κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελιωσα την 1η σεζόν στο the wire. Δεν με εντυπωσίασε, καλή οκ αλλά μεχρι εκει, δεν εχει και κανα τρελο σενάριο, αστυνομια που εξελισετε μια ερευνα και συλήψεις, τιποτα το ιδιέτερο.

Θα συνεχίσω να την δω, Απο τους επόμενους κύκλους να περιμενω να δω κατι διαφορετικό η οχι?Αν οχι να την σταματήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mastoras007 είπε

Τελιωσα την 1η σεζόν στο the wire. Δεν με εντυπωσίασε, καλή οκ αλλά μεχρι εκει, δεν εχει και κανα τρελο σενάριο, αστυνομια που εξελισετε μια ερευνα και συλήψεις, τιποτα το ιδιέτερο.

 Θα συνεχίσω να την δω, Απο τους επόμενους κύκλους να περιμενω να δω κατι διαφορετικό η οχι?Αν οχι να την σταματήσω..

Συνήθως στις περισσότερες σειρές οι πρώτες σεζόν είναι οι καλύτερες, και οι επόμενες απλά αναμασάνε την συνταγή για να βγάλουν θεαματικότητες και λεφτάκια. Με το The Wire συμβαίνει κάτι πολύ σπάνιο... βλέπεις τις δύο πρώτες σεζόν λες "καλό είναι αλλά δεν είναι κάτι το τόσο τρομερό όπως λένε" και μετά ξαφνικά ενώ βλέπεις την τρίτη συνειδητοποιείς πως οι δύο πρώτες σεζόν ήταν απλά το οικοδόμημα για να φτιαχτεί ένα αριστούργημα.

Όπως και να'χει, πέρα απ'το The Wire εγώ προτείνω: Sopranos, Stranger things season1 (κάνε πως δεν υπάρχει season2+), Battlestar Galactica (άρχισε απ'το mini-series, κάνει η σειρά λίγο κοιλιά στο τέλος αλλά δεν πειράζει),  Broadchurch season1 (ξέχνα το season2), Fleabag (δεν ξέρω αν θα σου αρέσει αλλά αξίζει να το δοκιμάσεις), Mr.Mercedes season1 (άσε το season2), Spooks (αν γουστάρεις spy καταστάσεις μάλλον δεν υπάρχει καλύτερη σειρά), Star Trek: Deep space nine (ναι, ναι star trek), State of play (όχι την ταινία με τον ρασελ κρόου), The lost room, Making a murderer.

 

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...