Προς το περιεχόμενο

Ποιες ειναι οι χειροτερες σας εμπειρειες σε ξενοδοχεια;


Comic maniak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και ειναι Παρασκευη βραδυ, ειπα να ποσταρω κατι ουσιωδες και οχι τρολλοποστ. Ετσι για μια αλλαγη. Λοιπον, ποιες ηταν οι χειροτερες σας εμπειρειες σε ξενοδοχεια; 

Ας περιγραψω μια απο τις δικες μου.

Οταν πηγαινα γυμνασιο, μας ειχαν ανακοινωσει οτι θα παμε εκδρομη στην Ιταλια. Ημουν αρκετα χαρουμενος, αλλα το ξενοδοχειο μου εκοψε την χαρα. Καταρχην ηταν σε βουνο. Δευτερον δεν ειχε ζεστο νερο. Κανενας απο το προσωπικο δεν ηξερε αγγλικα και συννενοουμασταν με την βοηθεια μιας καθηγητριας μας ή οποια "κατι" ηξερε. Μολις μπηκαμε στο δωματιο, ο "συγκατοικος" μου πηγε να διαλεξει κρεβατι και ισως απο ενστικτο δεν τον αφησα να παρει εκεινο που ηθελε και το πηρα εγω. Τελικα βγηκα δικαιωμενος, μιας και το αλλο κρεβατι που μου ελεγε να παρω ηταν σπασμενο. Το φαγητο δεν θελω να το περιγραψω. Να φανταστειτε την εβγαλα με προπερσινη πιτσα😂😂.  Γυρισα Ελλαδα και ειχα χασει 2-3 κιλα😁😂😂.Παρ' ολες τις δυσκολιες περασαμε καλα ομως, μιας και τον περισσοτερο καιρο ημασταν εκτως ξενοχοχειου. Ευτυχως, την δευτερη φορα που πηγαμε στην Ιταλια, ολα ηταν τελεια😅😅.

Λοιπον, ακουω τις δικες σας εμπειρειες😁.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που δεν πήγατε σε τρώγλη η υπόγεια σπηλιά, έχει και άγριες αρκούδες εκεί.

Εγώ δεν είχα κάτι δυσάρεστο, πλην ένα hostel που είχα πάει αλλά δεν περίμενα κάτι τρομερό ούτως η άλλως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γονείς μου μας πήγαιναν με κοινωνικό τουρισμό και διάφορα τσιφουτοκόλπα για να πληρώνουν λιγότερο (κατάστρωμα με sleeping bag, δηλωμένα λιγότερα άτομα, ήμασταν "6 χρονών" μέχρι να τελειώσουμε το δημοτικό, κλπ). Μέναμε συνέχεια σε κάτι τρισάθλια δωμάτια του περασμένου αιώνα κι εγώ γκρίνιαζα από τότε που μεγάλωσα αρκετά για να το καταλαβαίνω. Το χειρότερο που θυμάμαι είναι ένα ντεκαντάνς δωμάτιο με τσιμέντο κάτω και σάπια ράντζα. Το βράδυ περπάταγαν και κατσαρίδες στο πάτωμα. Επίσης τα περισσότερα είχαν τουαλέτες που βούλωναν για πλάκα και έπρεπε να έχεις τον σκατοκόφτη. Για όποιον δεν έχει χρειαστεί και δεν γνωρίζει, είναι οποιοδήποτε αντικείμενο μπορεί να κάνει αυτή την δουλειά (μαχαίρι ή ξυλάκι συνήθως). Μιλάμε τα δωμάτια ήταν σιχαμερά, από αυτά τα καταθλιπτικά φτωχικά κτίσματα του '50-'60 που είχαν να συντηρηθούν (και ίσως να καθαριστούν σωστά) από τότε. Ευτυχώς αργότερα που απαιτούσαμε ενεργά αξιοπρεπή διαμονή μας πήγαιναν σε καλύτερα.

'Έχω μείνει όμως και σε γαμάτο ντεκαντάνς στο Αμέρικα που πολύ το γούσταρα. 'Ηταν ένα Howard Johnson's στη μέση του πουθενά όπου το ισόγειο δωμάτιο είχε παράθυρο που δεν κλείδωνε καν. Η μοκέτα ήταν καμμένη από τσιγάρα, τα πορτατίφ δεν είχαν λάμπες, τα σεντόνια βρώμαγαν, η βρύση δεν δούλευε, το ντουζ σε έκανε σκατά για να πλύνεις τα χέρια σου και δεν υπήρχε σιφόνι κάτω οπότε το μπάνιο γινόταν λίμνη. Δεν είδαμε κανέναν άλλο πελάτη εκείνο το βράδυ. Μόνο ο ρεσεψιονίστ  -που ακόμα τον λέμε 'Αντονι Πέρκινς-  ήταν εκεί.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Comic maniak είπε

Οταν πηγαινα γυμνασιο, μας ειχαν ανακοινωσει οτι θα παμε εκδρομη στην Ιταλια. Ημουν αρκετα χαρουμενος, αλλα το ξενοδοχειο μου εκοψε την χαρα. Καταρχην ηταν σε βουνο.

 

τέτοια σοβαρά ολισθήματα λογικό είναι να σου κόψουνε την χαρά

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Μιλάμε για διαμονή ή και για ημιδιαμονή??? :P

 

1 ώρα πριν, Comic maniak είπε

Οτιδηποτε😂😂.

 

και για ημιδιαμουνή δηλαδή, ωραία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, idomeneas7 είπε

 

'Έχω μείνει όμως και σε γαμάτο ντεκαντάνς στο Αμέρικα που πολύ το γούσταρα. 'Ηταν ένα Howard Johnson's στη μέση του πουθενά όπου το ισόγειο δωμάτιο είχε παράθυρο που δεν κλείδωνε καν. Η μοκέτα ήταν καμμένη από τσιγάρα, τα πορτατίφ δεν είχαν λάμπες, τα σεντόνια βρώμαγαν, η βρύση δεν δούλευε, το ντουζ σε έκανε σκατά για να πλύνεις τα χέρια σου και δεν υπήρχε σιφόνι κάτω οπότε το μπάνιο γινόταν λίμνη. Δεν είδαμε κανέναν άλλο πελάτη εκείνο το βράδυ. Μόνο ο ρεσεψιονίστ  -που ακόμα τον λέμε 'Αντονι Πέρκινς-  ήταν εκεί. 

 

έπρεπε να κάνετε κανένα βράδυ υπομονή ακόμα, σίγουρα θα εμφανιζόταν ο τζιμ κάρευ παρέα με τον τζεφ ντάνιελς και ροδακινί σακάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πήγαινα σε λουξ μέρη, είναι δύσκολο να έβλεπα μια ατέλεια.

Το hostel το έκανα 1 φορά στη ζωή μου επειδή γύρναγα από επαγγελματικό ταξίδι (εξωτερικό) και ήθελα μια "ημιδιαμονή για ένα γρήγορο" μέχρι να γυρίσω Αθήνα 😄

Επεξ/σία από Pokemon640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...