Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ - Έδωσαν το δέμα μου σε άλλο άτομο !!!


Eλληνας

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα κάνω το συνήγορο του διαβόλου. Μένω σε επαρχία. Κάνοντας μία σύγκριση ΕΛΤΑ με μία άλλη. Όλα αυτά που θα γράψω αφορούν την ιδιωτική εταιρία. Δεν τηρούν το ωράριο. Δε φέρνουν το δέμα στο σπίτι ενώ έχει παράδοση για εκεί. Δεν κοιτούν προσεκτικά το δέμα για το τηλέφωνο με αποτέλεσμα μία φορά το δέμα να επιστρέψει από εκεί που ήρθε. Φυσικά δεν αφήνουν ειδοποιητήριο(παίρνουν τηλέφωνο αλλά να που έγινε η στραβή), ενώ όταν τους ρώτησα πώς και δεν κατάφεραν να βρουν που μένω (τότε που επέστρεψε το δέμα πίσω) μου απάντησαν ότι ρώτησαν τον ταχυδρόμο των ΕΛΤΑ και δε με γνώριζε (btw ο ταχυδρόμος μένει στη διπλανή πόρτα από εμένα και με έχει εξυπηρετήσει πολλές φορές). Α μην ξεχάσω και τα έξοδα εκτελωνισμού όταν πήρα κάτι πιο ακριβό και το δέμα έκανε double score. Από τη δική μου εμπειρία πάντα οι υπόλοιπες εταιρίες κάνουν μόνο ένα πράγμα (παράδοση - παραλαβή), δε δίνουν καν δέμα συσκευασίας και είναι πιο ακριβές. Το μόνο συν ότι δεν περιμένεις ώρα για αν εξυπηρετηθείς και ο εκτελωνισμός γίνεται γρήγορα. Επειδή δεν τα διάβασα όλα, το δέμα ήταν συστημένο; Διαφορετικά δε ζητάνε ταυτότητα.

Σε σχέση με το υπόλοιπο δημόσιο και κάτι κεντρικές υπηρεσίες που δε σηκώνουν ΠΟΤΕ τηλέφωνο μου φαίνεται ότι σαν υπηρεσία στέκει καλά.

Επεξ/σία από Ather
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...