Προς το περιεχόμενο

Αυθεντικο Τζιν Αμερικης


greeneye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

;Άρα να ειναι αμερικάνικο, γιατί αμερικάνικο ειναι καλό και αυθεντικο. 

Οκ, περι ορέξεως ό,τι θελει ο κάθε ενας. 

Τελικά ο fubar νωριτερα μαλλον επιβεβαιώνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, Ψιτ είπε
  •  
  • Ginew USA.

Δεν ξέρω γιατί θέλει αμερικάνικο από την Αμερική τζιν. 

τα Ginew ειναι οχι απλα Αμερικανικα, αλλα φτιαγμενα απο αυτοχθονες ινδιανους. Ποιο οριτζιναλ αμερικανικα δε γινεται. Θα παθει εμπλοκη απο την υπερτατη ψαγμενια ο TS

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Wrangler ειναι κλασσική καουμπόικη αμερικάνια και σίγουρα κάποια κομμάτια όπως αυτό https://www.wrangler.com/shop/men-jeans-made-in-usa/wrangler-1947-limited-edition-straight-leg-jean?variationId=MWUSALB#hero=0 είναι made in USA.

Wrangler κ έτοιμος για να πάει να κυνηγήσει γελάδια ο φίλος

Επεξ/σία από paoad
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, fredd0 είπε

τα Ginew ειναι οχι απλα Αμερικανικα, αλλα φτιαγμενα απο αυτοχθονες ινδιανους. Ποιο οριτζιναλ αμερικανικα δε γινεται. Θα παθει εμπλοκη απο την υπερτατη ψαγμενια ο TS

Και πού να δείς τί θα πάθει μόλις μάθει την τιμή που τα πουλάνε. :D :D :D

http://www.ginewusa.com/apparel/crow-wing-jean

 

 

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.truereligion.com/denim

https://detroitdenim.com/

https://bravestarselvage.com/

https://bluerdenim.com/

Noble Denim

3sixteen

(ο,τι βρηκα)

Κι όπως κατάλαβες ο φίλος σου ας χώσει πιο βαθιά το χέρι στη τσέπη γιατί με τα 100 πες του χλωμό...

Σε όλες τις περιπτώσεις τα τελωνεία ντιν νταν η καμπάνα άρα κάνε ψαχτηρι αυτές τις μάρκες σε ebay ή κάποιο ευρωπαϊκό μαγαζί (πχ. Yoox) μπας και. Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ να σου πούμε. 

Ξεκινα το ψάξιμο με 3Sixteen πχ. και κοιτώντας πάντα διαστάσεις-τρόπους-κοστος αποστολής όπως γράφτηκε και πιο πριν κι αναλόγως θα αποφάσιζα 

Επεξ/σία από xaratsi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fredd0 είπε

τα Ginew ειναι οχι απλα Αμερικανικα, αλλα φτιαγμενα απο αυτοχθονες ινδιανους. Ποιο οριτζιναλ αμερικανικα δε γινεται. Θα παθει εμπλοκη απο την υπερτατη ψαγμενια ο TS

 

2 ώρες πριν, paoad είπε

H Wrangler ειναι κλασσική καουμπόικη αμερικάνια και σίγουρα κάποια κομμάτια όπως αυτό https://www.wrangler.com/shop/men-jeans-made-in-usa/wrangler-1947-limited-edition-straight-leg-jean?variationId=MWUSALB#hero=0 είναι made in USA.

Wrangler κ έτοιμος για να πάει να κυνηγήσει γελάδια ο φίλος

190.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Levi's φυσικά. Η εταιρία εφηύρε τα τζιν, κυριολεκτικά. 

Αναφορά σε κείμενο

Often the term "jeans" refers to a particular style of trousers, called "blue jeans", which were invented by Jacob W. Davis in partnership with Levi Strauss & Co. in 1871[1] and patented by Jacob W. Davis and Levi Strauss on May 20, 1873.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Miracle Worker είπε

Levi's φυσικά. Η εταιρία εφηύρε τα τζιν, κυριολεκτικά. 

Με μια τόση δα μικρή "κλοπή"υλικού από τους Γάλλους απ ότι διαβάζω στο

bbc.com/news/amp/business-37523552

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήρθα να εγγυηθώ πως αν αγοράσει το "xxl" ή το τριαντακάτι νούμερο, θα πληρώσει το τζιν, τα μεταφορικά, το τελωνείο και στο τέλος δεν θα του κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα παρει πριν λιγα χρονια, απο ebay seller, Levis απο Αμερικη. Το ειχα δειξει σε φιλο που ξερει απο τζην, και μου ειχε πει οτι ολα δειχνουν οτι ειναι αυθεντικο. Φυσικα, τιμη χωμα σε σχεση με τα ελληνικα δεδομενα: κανα 35αρι!!!!!!!! Μαζι με τα μεταφορικα! Ουτε noname με τετοια τιμη στην Ελλαδα. Ελλδα για να πετυχεις κατι τετοιο, επρεπε να εισαι ή ανεργος, ή αργοσχολος, και να εχεις λιωσει σολες καθημερινα στο factory outlet, κι αν θα εβρισκες....κι ομως, με λιγα κλικ, διχως κοπο, διχως ιδιαιτερα χρηματα, στην πορτα μου....αυτα ειναι τα καλα του internet...

Γενικα ολες οι πληροφοριες που εχω, ειναι οτι τα ρουχα--> μαρκες/επωνυμα, ειναι πολυ φτηνοτερα στην Αμερικη απ'οτι στην Ευρωπη.

Αλλα με τα ασχημα μαντατα περι τελωνειου, μαλλον μας τελειωσε κι αυτη η διεξοδος. Εφοσον μιλαμε για ρουχα, και σιγουρα μιλαμε για 25 ευρω και πανω, μονο η Ευρωπη μας εχει μεινει. Ουτε Αμερικη, ουτε Κινα. Δυστυχως. Εστω κι ετσι. Απο το να πληρωνεις τα φυκια για μεταξωτες κορδελες στην ελληνικη αγορα, με χιλιους φορους πανω και νταβατζιλικια, φτηνοτερα συνηθως ερχονται τα ρουχα αν αγοραστουν απο αλλη χωρα της ΕΕ, ειδικα αν μιλαμε για επωνυμα που ξερεις στανταρντ το νουμερο σου.

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, mindreader είπε

Ειχα παρει πριν λιγα χρονια, απο ebay seller, Levis απο Αμερικη. Το ειχα δειξει σε φιλο που ξερει απο τζην, και μου ειχε πει οτι ολα δειχνουν οτι ειναι αυθεντικο. Φυσικα, τιμη χωμα σε σχεση με τα ελληνικα δεδομενα: κανα 35αρι!!!!!!!! Μαζι με τα μεταφορικα! Ουτε noname με τετοια τιμη στην Ελλαδα. Ελλδα για να πετυχεις κατι τετοιο, επρεπε να εισαι ή ανεργος, ή αργοσχολος, και να εχεις λιωσει σολες καθημερινα στο factory outlet, κι αν θα εβρισκες....κι ομως, με λιγα κλικ, διχως κοπο, διχως ιδιαιτερα χρηματα, στην πορτα μου....αυτα ειναι τα καλα του internet...

Γενικα ολες οι πληροφοριες που εχω, ειναι οτι τα ρουχα--> μαρκες/επωνυμα, ειναι πολυ φτηνοτερα στην Αμερικη απ'οτι στην Ευρωπη.

Αλλα με τα ασχημα μαντατα περι τελωνειου, μαλλον μας τελειωσε κι αυτη η διεξοδος. Εφοσον μιλαμε για ρουχα, και σιγουρα μιλαμε για 25 ευρω και πανω, μονο η Ευρωπη μας εχει μεινει. Ουτε Αμερικη, ουτε Κινα. Δυστυχως. Εστω κι ετσι. Απο το να πληρωνεις τα φυκια για μεταξωτες κορδελες στην ελληνικη αγορα, με χιλιους φορους πανω και νταβατζιλικια, φτηνοτερα συνηθως ερχονται τα ρουχα αν αγοραστουν απο αλλη χωρα της ΕΕ, ειδικα αν μιλαμε για επωνυμα που ξερεις στανταρντ το νουμερο σου.

Εγω εχω να πω πως στον επωνυμο ρουχισμο εχουμε στην ελλαδα απο τις καλυτερες τιμες στον κοσμο. Τωρα για αμερικη ιδιες τιμες με εμας ειναι εκτος και πεσεις σε εκπτωσεις που εκει πραγματικα κανουν εκπτωσεις 50 - 70%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/9/2018 στις 8:46 ΠΜ, idomeneas7 είπε

Εγώ ήρθα να εγγυηθώ πως αν αγοράσει το "xxl" ή το τριαντακάτι νούμερο, θα πληρώσει το τζιν, τα μεταφορικά, το τελωνείο και στο τέλος δεν θα του κάνει.

μπορεί να φουσκώσει από περηφάνια και να του κάνει τζαστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/9/2018 στις 12:07 ΠΜ, greeneye είπε

για τα Lee τι γνωμη εχετε?

Υπαρχουν ακομα αυτα ; που τα θυμιθηκες. Στο γυμνασιο λυκειο τα φοραγαμε. Lee,, levis, wragler. 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...