Προς το περιεχόμενο

Αυθεντικο Τζιν Αμερικης


greeneye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα οποιος γνωριζει να μου προτεινει site on-line για αγορα αυθεντικου Αμερικανικου τζιν.

Το θελω για ενα φιλο, δεν θελει ενα τζιν οτι και οτι αλλα Original απο Αμερικη σε μεγεθος XXL . (περιπου 34-38 ειναι σε νουμερα).

Ποιες μαρκες, ποιο site και γενικα οποιαδηποτε πληροφορια πανω σε αυτο και ας κανει και 100 ευρω.

Επισης αν γνωριζει απο ποια τιμη και πανω πιανει και τελωνια για να μην ξεφυγει το πραγμα!

Ευχαριστω

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι εννοείς "original"? Τα περισσότερα (αν όχι όλα) original από αυτά που πωλούνται στην Αμερική είναι made in: Mexico, Equador, Costa Rica κλπ χώρες της λατινικής Αμερικής.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιες πανω απο 20 ευρω πληρωνουν φπα και εκτελωνισμο. Οποτε ισως σου ερθει παραπανω απο τιμες αλλαδας, αν βρεις βεβαια οριτζιναλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή με τα νούμερα.

Αν είναι από χώρα με μετρικό σύστημα πχ Ευρώπη τότε το νούμερο είναι σε εκατοστά και σημαίνει ότι στο στενό σημείο πάνω πάνω είναι τόσα εκατοστά.

Πρακτικά αν πολλαπλασιάσεις το νούμερο επί 2 είναι η διάμετρος της μέσης.

Αν είναι από τις περίεργες χώρες που έχουν τις ιντσες τότε πολλαπλασιαζουμε το νούμερο όχι επί 2 αλλά  επί 2.54 για να πάρουμε την  διάμετρος της μεσης.

 

Τώρα το πώς έχουν καταφέρει και τα έχουν κάνει τόσο σκ@τα δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειδα και καποια σοβαρη απαντηση εκτος αν ηταν τοσο αστεια η ερωτηση. Γνωριζει κανεις αμερικανικες μαρκες τζιν ? site on-line για παραγγελια? Προτιμηση να φτιαχνονται

στην Αμερικη, γενικα απο οσο καταλαβα ο φιλος ψαχνει υψηλης ποιοτητας τζιν και οχι ενα οτι να ναι που απλα το πουλανε οσο να ναι. Οποτε να του κρατησει και αναλογα...

Τωρα αν ολα εχουν γινει τοσο ανακατεμενα που δε θα βγαλω ποτε ακρη για να του πω παω πασο. Το νουμερο του παντως ειναι ΧΧL και μου ανεφερε απο αλλο που του εφεραν οτι λεει

34-36 πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greeneye είπε

Δεν ειδα και καποια σοβαρη απαντηση εκτος αν ηταν τοσο αστεια η ερωτηση. Γνωριζει κανεις αμερικανικες μαρκες τζιν ? site on-line για παραγγελια? Προτιμηση να φτιαχνονται

στην Αμερικη, γενικα απο οσο καταλαβα ο φιλος ψαχνει υψηλης ποιοτητας τζιν και οχι ενα οτι να ναι που απλα το πουλανε οσο να ναι. Οποτε να του κρατησει και αναλογα...

Τωρα αν ολα εχουν γινει τοσο ανακατεμενα που δε θα βγαλω ποτε ακρη για να του πω παω πασο. Το νουμερο του παντως ειναι ΧΧL και μου ανεφερε απο αλλο που του εφεραν οτι λεει

34-36 πανω.

Εγω ακομα δεν κατάλαβα αν ο φιλος σου θέλει:

  • Ανθεκτικό τζιν (σαν υφασμα) που να του αντέξει καιρό. 
  • Αμερικάνικο τζιν με την έννοια οτι παραγεται usa, χωρις να τον νοιάζει η μαρκα
  • Αμερικάνικη μάρκα τζιν (δηλαδή θέλει usa brand) κι ας παράγεται σε usa/mexico/Μπανγκλαντές
  • Κάτι αλλο
  • Κάποιον ή κάποιους συνδυασμους απο το παραπάνω

Αν τώρα απά σου ειπε "βρες μου καλο αμερικάνικο τζιν σαν ενα που μου ειχε φέρει ο ταδε πριν χρόνια" για να μην του πεις να παει να κοψει το λαιμο του, πες του να σου βρει το ταμπελάκι από το παλιο τζιν και μετα κάνε αναζητηση με βαση μάρκα μοντελο μηπως υπάρχει κάτι.  Ρίξε και εδω το μοντέλο/μαρκα μήπως κάποιος ξέρει κάποιο site.

Εναλλακτικά και με βαση τα προηγουμενα, διευκρίνησε τι θελει ο φιλος σου και να ελπιζεις οτι κάποιος εδω μεσα εχει αντιστοιχη εμπειρία να σε κατευθυνει.

Να θυμάσαι πάντα οτι οι καλές απαντήσεις ερχονται μονο μετά απο καλές ερωτήσεις. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυθεντικο Αμερικανικο τζιν που να φτιαχνεται Αμερικη θελει, αμερικανικη μαρκα. Ξεκαθαρα. Ενα τετοιο θεωρει οτι ετσι και αλλιως θα του κρατησει και πολυ αφου θα ειναι υψηλης ποιοτητας.

Οποτε να μην φτιαχνεται αλλου σε καμια περιπτωση. Ποιες ειναι οι κορυφαιες αμερικανικες μαρκες τζιν? Καποιο δυνατο site που να πουλαει τετοια?

Ευχαριστω για καθε απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω να σε βοηθήσω παραπάνω αλλά θα τολμήσω να πω οτι κάτι που παράγεται σε συγκεκριμένο τόπο δεν ειναι αναγκαιο οτι ειναι και ποιοτικό. Πόσο μάλλον για ένα προϊον που εχει εκατοντάδες παραγωγους σε ολο τον κόσμο. Με λίγα λογια μην μείνει στο αφου αμερικάνικο αρα καλο και ανθεκτικο, γιατί μπορει να απογοητευτει. Πρεπει να ψάξεις-διαβασεις και για διαφορες αναμεσα στα αμερικάνικα προϊόντα.

Να στο πω με αλλο παραδειγμα. Στην Ελλαδα παραγουμε ελαιολαδο (σε διαφορες περιοχές), οπως επισης παραγεται στην Ιταλία, την Ισπανία, το μαροκο, την αργεντινη και πολλες άλλες χώρες. Εχω φάει ελαιολαδο (γνωρίζω γιατι παραγω και εγω) από την Καλαμάτα (γνωστή η καλαμάτα για καλη παραγωγή) που ήταν άθλιο, όπως επισης εχω φάει καλαματιανο λάδι και ήταν εκπληκτικό (με τις πιστοποιήσεις του και ολα του). Εχω γείτονα στο χωρίο (τα χωράφια μας απέχουν 4-5 χλμ) που ειναι κυριολεκτικά επικινδυνο να φας λάδι του, λογω του εργοστασιου που το βγάζει και την αποθηκευση που κάνει (ο συγχωριανος μου). Αν λοιπον συγκρίνεις το δικό μου λάδι με το δικο του (και τα δυο παραγονται στο ιδιο χωριο, περιοχη, κλπ) ειναι η νύχτα με τη μερα. Πριν ανεφερα την Αργεντινη γιατί μου φερανε πιστοποιημένο λάδι απο Αργεντινή και εμεινα μαλακας με την ποιοτητα. Εν ολιγης δεν ειναι ολα τα ελληνικα λάδια καλα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

thx, οι μάρκες είναι μια καλή αρχή!

Για να σας λυθει η απορία το θέλει έτσι απλά για γούστο! Οπως αλλος πληρωνει π.χ 100 ευρω για γουστα με γκομενα ετσι ο φιλος γουσταρει να φορεσει αυθεντικο

και ας κανει και 100 ευρω. :)

 

 

Επεξ/σία από greeneye
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...