Προς το περιεχόμενο

Succession (HBO)


Techno_Knight

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spoiler

Ο καθένας φέρεται να βάζει πρώτα από όλα τον εαυτό του κ μετά το συμφέρον της επιχείρησης . Αυτό σε πραγματικές συνθήκες οδηγεί μια επιχείρηση στο γκρεμό . Δεν ξέρω πως θα το τελειώσουν αλλά κάτι μου λέει ότι στο τέλος δεν θα υπάρχει ξεκάθαρος νικητής .  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, totalius είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ο καθένας φέρεται να βάζει πρώτα από όλα τον εαυτό του κ μετά το συμφέρον της επιχείρησης . Αυτό σε πραγματικές συνθήκες οδηγεί μια επιχείρηση στο γκρεμό . Δεν ξέρω πως θα το τελειώσουν αλλά κάτι μου λέει ότι στο τέλος δεν θα υπάρχει ξεκάθαρος νικητής .  

 

Spoiler

Δεν νομίζω να υπάρχει καν επιχείρηση στο τέλος γιατί κανείς τους δεν είναι ικανός και ήδη σε λίγα επεισόδια το πάνε προς καταστροφή 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Succession[Season 3]

e-ll1sux0au2prf-1631553797.jpg

https://www.imdb.com/title/tt7660850/episodes?season=3

Εφυγε κυριολεκτικα νερακι η τριτη σεζον μεσα σε 5 μερουλες με πολυ αγωνια πολλες ανατροπες με την κοντρα μεταξυ της οικογενειας να κραταει για τα καλα αν και ηταν λιγο ανιση η μαχη με Κεν να παλευει ισως για το ακατορθωτο εναντι ολων. Ο νεος ειναι ωραιος λενε ο παλιος ειναι αλλιως και σε αυτο το παιχνιδι κερδιζει ο παλιος με την εμπειρια ειδικα αν ο νεος εχει τα μυαλα πανω απο το κεφαλι λογο υπεροψιας. Βεβαια το τελος ηταν κανονικοτατο ΜΑΤ σε ολη αυτη τη μαεστρικη σκακιερα και δεν ξερω πως θα μπορεσει να ανατραπει. Συνεχιζονται τα πισωπλατα μαχαιρωματα το πολυ χρημα διαφθειρει και δυστυχως φτιαχνει δυστυχισμενους ανθρωπους με πολλα θεματα. Θελει πολυ σκληρη ψυχη για να μπορεσεις να ανταπεξελθεις σε ολο αυτο και εμπειρια. Και οταν εχεις φτασει σε αυτο το σημειο και η τελευταια προταση στο τελος που ειπε ο Ρομαν για την αγαπη απλα δεν κοιτας τιποτα περα απο το στοχο σου ανεξαρτητα απο το ποιον θα ποδοπατησεις. Το αγαπημενο μου επεισοδιο αυτο με το παρτυ του Κεν ειχε καποιες πολυ δυνατες στιγμες και το τελευταιο επεισοδιο προφανως για τις μεγαλες αληθειες που ειπωθηκαν. 5 μερουλες για το τελος της 4ης σεζον και της σειρας και φυγαμε για ενα ακομα ταξιδι που πιστευω θα τα δωσουν ολα ολοι απο σεναριογραφους μεχρι ηθοποιοι. 9.3/10

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στo 9o επεισόδιο το cinematography κινήθηκε σε τρομερά υψηλά επίπεδα. Ουσιαστικά το 80% ήταν γύρω από ένα φέρετρο, κι όμως η μία ώρα πέρασε πολύ γρήγορα, το μοντάζ, οι κάμερες, η κίνηση των χαρακτήρων σε έκανε να νοιώθεις την ένταση ακόμα και στις σκηνές που δεν υπήρχαν διάλογοι.

Οι αλλαγές μεταξύ των Ρόυ στο ποιος/α θα έχει τελικά το πάνω χέρι και θα γίνει ουσιαστικά διάδοχος ήταν για μια ακόμα φορά πολύ γρήγορες.

To φινάλε αναμένεται καταιγιστικό

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2023 στις 1:18 ΜΜ, Speculoos είπε

Στo 9o επεισόδιο το cinematography κινήθηκε σε τρομερά υψηλά επίπεδα. Ουσιαστικά το 80% ήταν γύρω από ένα φέρετρο, κι όμως η μία ώρα πέρασε πολύ γρήγορα, το μοντάζ, οι κάμερες, η κίνηση των χαρακτήρων σε έκανε να νοιώθεις την ένταση ακόμα και στις σκηνές που δεν υπήρχαν διάλογοι.

Οι αλλαγές μεταξύ των Ρόυ στο ποιος/α θα έχει τελικά το πάνω χέρι και θα γίνει ουσιαστικά διάδοχος ήταν για μια ακόμα φορά πολύ γρήγορες.

To φινάλε αναμένεται καταιγιστικό

 

Αν δεν τα έκανα όλα τορεντ, θα αναρωτιόμουν αν θα βγάλουν αυτήν την υπηρεσία στην Ελλαδα και λένε τώρα που έχουν αποφασίσει όνομα θα βγει και εδώ. Το να δω Σοπρανος και Μπατμαν ταινίες χωρίς να καταστρέφω τον υπολογιστή μου με 4κ θα ήταν ωραιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκηνοθετικά ίσως το καλύτερο φιναλε που έχω δει ποτέ μου σε σειρά. Το τελευταίο 5λεπτο είναι έργο τέχνης….. ότι απαντήσεις ψάχναμε υπήρχε στο βλέμμα τους χωρίς ανούσιο μπλα μπλα και θεατρινισμούς….. "πολύ real" το σκηνικό. Ένα rollercoaster συναισθημάτων που στο τέλος σε αφήνει να κοιτάς αποσβολωμένος. Αντε τώρα να περιμένουμε καμία 5ετια μπας και ξαναδούμε σειρά τέτοιου επιπέδου….. σαν τα 3A games ένα πράγμα 😜

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη για spoilers παιδια. Ειδα χθες 6ο επεισοδιο τελευταιας σεζον και παω φουλ για τελευταια 4αδα. Επικη σεζον επικοι ηθοποιοι ολα ειναι τελεια και πως γινεται η μεταβαση καθε χαρακτηρα. Περιμενω φιναλε αντιστοιχο του Six Feet Under.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενα αλλο τέλος ναι.

Ηταν το πιο ταιριαστό και συνεπές τέλος με τη φιλοσοφία και το χτίσιμο χαρακτήρων της σειράς ναι.

Θα μπορούσε να ναι ελληνική οικογενεία? ο ορισμός.

Ο τζέρεμυ ήταν ο καλύτερος ηθοποιος της σειράς? σαρωτικός

ΘΑ βρούμε άλλη τέτοια σειρά? μακάρι

Υ.Γ.  θυμηθειτε την ιστορία του σκορπιού στο προηγούμενο επεισοδιο, προοικονομια.

Περιμένω δευτερο κύκλο BEAR, season finale billions και ξεκινάω slow horses.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

η σειρά ήταν υπέροχη, μπορεί να πλατείαζαν ορισμένες φορές αλλά και πάλι σε κρατούσε. Ωραίο και το φινάλε πίστεψα λίγο ότι το είχαν μιλήσει Shiv και Tom αλλά μετά κατάλαβα πως απλά ήταν απόφαση στιγμής. Θα μπορούσε να τελειώσει με ένα αρχαίο ρητό του Kendall " τι της έχω κάνει μωρέ της μαλακισμένης" 

 

 

Επεξ/σία από anthonykleis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...