Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Συμφωνώ με αυτά που λές, αυτό όμως που ίσως δέν λαμβάνεις υπόψην σου είναι οτι η τεχνική ανάλυση με το  market sentiment είναι διαφορετικά πράγματα (τα οποία αλληλοεπιδράνε το ενα με το αλλο) επίσης τα διάφορα που γίνονται γύρο μας οικονομικά (γεω)πολιτικά κτλ γεγονότα (πχ η κορόνα) επιρεάζουν το μαρκετ.  

Το οτι είναι πονεμένη ιστορία το ΧΡΠ είναι γεγονός. Δέν πετάμε όμως στα σκουπίδια την ΤΑ. 

👍 δεν την πεταω στα σκουπίδια, άλλωστε για αυτο ειμαι ακομα εδω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 ώρες πριν, Kostas808080 είπε

Τι γίνεται ρε παιδιά…θα δούμε καμία κίνηση και από το xrp μας..;πως το βλέπετε μέχρι τέλος του χρόνου,Υπάρχει προοπτική ή πάλι θα κοιτάμε τους αλλους να τα τσεπώνουν…

 

Μια καλη στρατηγικη  για τον πυραυλο με χαλασμενη μιζα που λεγετε xrp ειναι να πουλας ενα μερος του να το πολλαπλασιαζεις αγοραζοντας αλλα νομισματα και επειτα να γυρνας σε αυτο αυξανοντας τον αριθμο που εχεις.Ετσι δεν θα σπανε τα νευρα σου δεν βγαλεις καρκινο και δεν θα χωρισεις με την γυναικα σου.Οταν με το καλο το αντισκουριακο κανει την δουλεια του θα εχεις περισοτερα και βρουμμμ(Δεν συνιστατε βεβαια για το τελος ενος bullrun)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Λοιπόν, έχουμε και λέμε. 

Στο γράφημα βλέπουμε πως το τρίγωνο της τρέχοντας τρέντ κλείνει στις 25 νοέμβρη. 

Μικροπρόθεσμα προβλέπω μία πτώση στα 0.94 (περίπου μεταξύ 11-13 νοέμβρη) γιατί εκεί κάπου θα βρεί υποστίρηξη η τιμή στις ΕΜΑ/ΜΑ γραμμές. Εκεί λοιπόν 11-13 νοέμβρη με το που διασταυρωθούν οι γραμμές, θα αλλάξει και το τρέντ και θα πάμε προς τα πάνω. 

image.png.9c3098fdf7293544f7dffd421014868e.png

και μετά απο μία μικρή πτώση, θα πάμε μετά στο επόμενο γράφημα το οποίο εμένα μου φαίνετε για bull flag. 

image.png.c0b08a1a4c4803ad05e187ea9716bb04.png

XRP αν έχει κανείς διαφορετική γνώμη ευχαρίστως να την ακούσουμε. Μας αφορά όλους. 

Πρώτα θα πάμε φυσικά προς το 1.55 και μετά για πιό πάνω.  Έχει δύο μπουλ φλαγκς

Σε ακούω, έτσι το έχω παίξει, άμα βγει και πάει στα 1.85 κερνάω μπυρα στα όρθια, μη πληρώνουμε και ραπιντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, opcast είπε

Ερώτηση:το wxrp τι σχέση θα έχει με το "απλό" xrp.εννοω θα είναι ουσιαστικά το ίδιο νόμισμα, ίδια τιμή ή θα είναι δύο ανεξάρτητα νομίσματα; Μας επηρεάζει με κάποιο τρόπο εμάς;

Είναι ένα ανεξάρτητο token δεμένο με την τιμή του XRP, 1:1. Σε περίπτωση που τα US Exchanges βάλουν το wXRP, αν δημιουργηθεί διαφορά στην τιμή θα παίξει arbitrage και κατά συνέπεια σταδιακά θα έρθει η ισορροπία στην τιμή ξανά. 

Όπως και να έχει, και το XRP στην κανονική του μορφή, ως token του XRP Ledger μπορεί να βρίσκεται στα US Exchanges, κανείς δε τους απαγόρευει να το έχουν listed αφού δεν θεωρείται security μέχρι να αποφασιστεί το αντίθετο στο δικαστήριο. 

Αντικειμενικά τώρα, δε θεωρώ ότι θα φτάσουμε στο δικαστήριο αλλά όπως και να έχει τα US Exchanges από επιλογή δεν έχουν listed το XRP και όχι από εξαναγκασμό. 

Πχ το Uphold εξακολουθεί και το έχει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

Επιτέλους Ξεκόλλυσε 1.19$  Αντε να πάει 1.32$ να τα στείλω όλα..

Ναι αλλά αν βγει secur εκεί να δεις ανέβασμα... Είναι κρίσιμο σημείο και κανένας δεν μπορεί να πει κάτι με βεβαιότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι XRP related, όχι άμεσα αλλά! 

https://propy.com/browse/propy-big-launch/

Πήγε 3$ 

BRAD GARLING(HOUSE) ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ, ΕΞΩ ΟΙ ΜΙΖΕΡΟΙ ΑΠΟ ΔΩ 

Χαχαχαχα 

3 ώρες πριν, dream21 είπε

Επιτέλους Ξεκόλλυσε 1.19$  Αντε να πάει 1.32$ να τα στείλω όλα..

Άντε να τα στείλεις να πάρεις κότερα, ελικόπτερα 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Λοιπόν, έχουμε και λέμε. 

Στο γράφημα βλέπουμε πως το τρίγωνο της τρέχοντας τρέντ κλείνει στις 25 νοέμβρη. 

Μικροπρόθεσμα προβλέπω μία πτώση στα 0.94 (περίπου μεταξύ 11-13 νοέμβρη) γιατί εκεί κάπου θα βρεί υποστίρηξη η τιμή στις ΕΜΑ/ΜΑ γραμμές. Εκεί λοιπόν 11-13 νοέμβρη με το που διασταυρωθούν οι γραμμές, θα αλλάξει και το τρέντ και θα πάμε προς τα πάνω. 

image.png.9c3098fdf7293544f7dffd421014868e.png

και μετά απο μία μικρή πτώση, θα πάμε μετά στο επόμενο γράφημα το οποίο εμένα μου φαίνετε για bull flag. 

image.png.c0b08a1a4c4803ad05e187ea9716bb04.png

XRP αν έχει κανείς διαφορετική γνώμη ευχαρίστως να την ακούσουμε. Μας αφορά όλους. 

Πρώτα θα πάμε φυσικά προς το 1.55 και μετά για πιό πάνω.  Έχει δύο μπουλ φλαγκς

Πιστεύω αν σπάσει το 1,23 τότε θα πάει x 6 +++ και σίγουρα μέχρι τα μέσα Νοέμβρη θα εκτιναχθεί ........υπάρχουν συμφωνίες πολλών δις με το xrp και θα αρχίσουν να τρέχουν μια μια κολλητά ;)

Screenshot_2021-11-03-12-02-23-866_com.google.android.youtube.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να έχουμε συμφωνίες δις αλλά δεν χρησιμοποιούν ακόμα το χρπ. Νομίζω πρέπει να έρθει πρώτα το clarity και μετά θα αρχίσουν να το χρησιμοποιούν. Πρώτα χτίζονται οι συμφωνίες και σιγά σιγά θα αρχίσουν να το αξιοποιούν αφού πάρουν το σίγουρο οριστικό οκ σε ενδεχόμενη θετική κατάληξη με το δικαστήριο. Έτσι το βλέπω εγώ για να μην μπλεχτούν και αυτοί σε περίπτωση κακής  κατάληξης με το δικαστήριο (;)… 

Επεξ/σία από panosbel
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gre23 είπε

Πιστεύω αν σπάσει το 1,23 τότε θα πάει x 6 +++ και σίγουρα μέχρι τα μέσα Νοέμβρη θα εκτιναχθεί ........υπάρχουν συμφωνίες πολλών δις με το xrp και θα αρχίσουν να τρέχουν μια μια κολλητά ;)

Screenshot_2021-11-03-12-02-23-866_com.google.android.youtube.jpg

500135 χιλιάδες Χ θα πάει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosbel είπε

Μπορεί να έχουμε συμφωνίες δις αλλά δεν χρησιμοποιούν ακόμα το χρπ. Νομίζω πρέπει να έρθει πρώτα το clarity και μετά θα αρχίσουν να το χρησιμοποιούν. Πρώτα χτίζονται οι συμφωνίες και σιγά σιγά θα αρχίσουν να το αξιοποιούν αφού πάρουν το σίγουρο οριστικό οκ σε ενδεχόμενη θετική κατάληξη με το δικαστήριο. Έτσι το βλέπω εγώ για να μην μπλεχτούν και αυτοί σε περίπτωση κακής  κατάληξης με το δικαστήριο (;)… 

Αν πιστέψουμε στις θεωρίες συνωμοσίας ότι ξέρουν και ότι τα έχουν βρει και παίζουν θέατρο .......αλλά και ότι η elit δεν θέλει να κάνει όλους τους ανθρώπους στη γη πλούσιους...........τότε σίγουρα το XRP θα κάνει ένα PUMP τρελλο μέσα σε λίγα λεπτά της ώρας ......και ο λόγος είναι να φτάσει το κομμάτι σε τέτοιο ποσο που απλα δεν θα μπορεί να αγοράσει ο κάθε ένας 

Τότε θα αγοράζουν υποδιαίρεση του XRP και θα είναι χρήσιμο στις συναλλαγές παγκόσμιος........αλλά ο κοσμακης ο πολύς θα αγοράζει μόνο υποδιαίρεση .......

Λένε ότι ο Ρότσιλντ έχει το 12% του XRP..........για να δούμε .....

Εγώ το περιμένω να pumbαρει 300€+ με τη μία και να μείνουν οι περισσότεροι ......με το........κουμπί στο χέρι 

 

Άποψη μου 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Gre23 είπε

Αν πιστέψουμε στις θεωρίες συνωμοσίας ότι ξέρουν και ότι τα έχουν βρει και παίζουν θέατρο .......αλλά και ότι η elit δεν θέλει να κάνει όλους τους ανθρώπους στη γη πλούσιους...........τότε σίγουρα το XRP θα κάνει ένα PUMP τρελλο μέσα σε λίγα λεπτά της ώρας ......και ο λόγος είναι να φτάσει το κομμάτι σε τέτοιο ποσο που απλα δεν θα μπορεί να αγοράσει ο κάθε ένας 

Τότε θα αγοράζουν υποδιαίρεση του XRP και θα είναι χρήσιμο στις συναλλαγές παγκόσμιος........αλλά ο κοσμακης ο πολύς θα αγοράζει μόνο υποδιαίρεση .......

Λένε ότι ο Ρότσιλντ έχει το 12% του XRP..........για να δούμε .....

Εγώ το περιμένω να pumbαρει 300€+ με τη μία και να μείνουν οι περισσότεροι ......με το........κουμπί στο χέρι 

 

Άποψη μου 

Δυστυχως για αυτους ειναι πολυς ο κοσμος που έχει XRP στη κατοχη του και ετσι αν αυξηθει τοσο πολυ και πολυ αποτομα θα αποκτησει αρκετος κοσμος δυναμη και πλουτο, κατι το οποιο φυσικα δεν θελουν. Οπως το BTC μαζευεται σιγα σιγα σε χερια λιγων  (και λιγοστευει ταυτοχρονα) έτσι και το XRP εφοσον αποτελεσει asset διατραπεζικων ,διασυνοριακων συναλλαγων δεν ειναι δυνατον να το έχουν πολλοι. ΔΕΝ γινεται η τραπεζα να σε παρακαλαει να της δωσεις τα XRP σου για να κανει τη δουλεια της. Ψαχνει να βρει τρόπο να στα πάρει και να σου αφήσει λίγα για να νιώθεις "συνεργάτης". Μετα την πορεια του BTC ειναι πολλοι υποψιασμενοι και δεν πιστευω οτι θα γινει μεγαλο ξεπουλημα σε μια μεγαλη αυξηση τιμης ειδικα σε ενα τετοιο project. Γι αυτο και κανουν οτι μπορουν για να κουραστουμε και να τα δωσουμε. Οταν βλεπεις ολα τα υπολοιπα να ανεβαινουν ενω αυτο οχι, σε γαργαλαει η παλαμη να δωσεις την εντολη και να επενδυσεις σε κατι αλλο

Πονταρουν στο "γαργαλητο"...

Ευχομαι τα καλυτερα για ολους οτι κι αν επιλεξουν. Δεν νομιζω οτι εμεις οι μικροι ειμαστε αντιπαλοι μεταξυ μας. Απλα συνοδοιποροι με διαφορετικο οχημα.

Καλη μερα να εχουμε ολοι

 

Επεξ/σία από geoptik
  • Like 4
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...