Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση μάλλον έχει απαντηθεί..

Εχω στο Kraken τα xrp μου και εκανα την διαδικασία τότε για το Flare drop.. τώρα τι πρέπει να κάνω για να δω τα flare tokens? Έχω και μεταμασκ μήπως από εκεί; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

https://sologenic.medium.com/sologenic-solo-airdrop-ratio-for-xrp-and-solo-holders-official-report-7e2af9f2c337
 

τα πιασαμε τα λεφτα μας…0.004 solo / xrp

 

καταντησε το xdx το καλυτερο airdrop του χειμωνα

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι με όλα αυτά τα airdrops, «χάνουμε», εφόσον για να αυξήσουμε το απόθεμα σε κάποιο token που απαιτείται για το airdrop και να προλάβουμε τα snapshot dates, επενδύουμε σε λάθος στιγμή, όταν πολλές φορές η τιμή δεν είναι καλή. 
Στην πρόσφατη πτώση εκεί κοντά στα Χριστούγεννα εγώ δεν μπόρεσα για παράδειγμα να αγοράσω κάτι γιατί το budget είχε εξαντληθεί πιο πριν για να προλάβω τις ημερομηνίες των snapshot. Φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτάξτε, ας κανουμε λιγο αριθμιτική. 

Αν ειχαμε 1000 ΧΡΠ, με 0.2 : 1 ΧΡΠ θα παίρναμε 200 ΣΟΛΟ * 1.17$ τωρινή τιμή = 234 $. 

Να θυμίσω πως η τιμή του ΣΟΛΟ εφτασε τα 6+ $. Οπότε θα είχαμε τόκενς αξίας +1200$  με 1000ΧΡΠ. 

Παρα πολλά βασικά. Περισσότερη αξία απο την αξία των ΧΡΠ μας. 

 

Τώρα, μετά το τελικό 0,0445 : 1ΧΡΠ, τότε 1000 ΧΡΠ * 0,0445 ΣΟΛΟ = 44,5 Σολο οπότε 52$....με την τωρινή αξία. που σίγουρα θα γίνουν +6$ στο αμεσο μελον. οπότε +267$ 

 Tώρα μετά το τελικό 0,00445 * 1000 ΧΡΠ = 4,45 ΣΟΛΟ = 5,20$.... οκ ψίχουλα.... με την τωρινή αξία, όμως με σιγουρα στο αμεσο μελον τα +6$ οπότε 26,7$

Επίσης κάποια συναλλακτήρια που ΔΕΝ πήραν μέρος στο σνάπσοτ, αλλα είχαν κάνει το trustline και ήθελαν να πάρουν τα ΣΟΛΟ εις βάρος των κατόχων ΧΡΠ, ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑΝ απο την ομάδα του ΣΟΛΟ οπότε ΔΕΝ θα πάρουν τα ΣΟΛΟ. 

Τίμιο απο την ομάδα του ΣΟΛΟ. 

Επίσης να θυμίσω πως τα ΣΟΛΟ θα γίνετε κάθε μήνα ένα σναπσοτ και αναλόγος θα δίνονται Coreum οπότε έστω και έτσι θα μπορέσουμε να έχουμε μελοντικά έσοδα απο τα ΣΟΛΟ. 

 

 

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις κάνει λάθος Σταχτένιε. Στα 1000 χρπ παίρνουμε 4 solo...μιλάμε για 5,5$ πήραμε.

Εγώ ειδικά που έχω αγοράσει και 850 SGB είμαι πολύ μείον από το σύστημα αλλά θα περιμένω τώρα.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Έχεις κάνει λάθος Σταχτένιε. Στα 1000 χρπ παίρνουμε 4 solo...μιλάμε για 5,5$ πήραμε.

Εγώ ειδικά που έχω αγοράσει και 850 SGB είμαι πολύ μείον από το σύστημα αλλά θα περιμένω τώρα.

Θα το ξαναυπολογίσω αλλα καλά είναι να μου λέτε και που είναι το λάθος. 

Απο εκεί και μετά, το ΣΓΒ δεν εχει σχεση με το Σολο. 

Επίσης και εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση με σένα, με 

ΧΧ.ΧΧΧ ΧΡΠ (αγόρασα ακόμα και στα 1.96$) 

ΧΧ.ΧΧΧ ΣΓΒ (αγόρασα στα 0.31$ και νομίζω ακόμα και στα 0.45$) 

και περιμένω για το γαμωΜΟΥΝ απο το 2017-2018.

Στο ίδιο ταψί μας χορεύουν, εμένα συνήθισε ο πισινός μου xD οχι πως μου αρέσει όμως...αχχαχαχα

 

10 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Έχεις κάνει λάθος Σταχτένιε. Στα 1000 χρπ παίρνουμε 4 solo...μιλάμε για 5,5$ πήραμε.

Οκ οκ το βρήκα το λάθος. ένα μηδενικάκι..... xD 

1000XRP * 0.00445 = 4.45 SOLO = 5.20$ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ειπα βρε. Έχεις γράψει:

'Τώρα, μετά το τελικό 0,0445 : 1ΧΡΠ, τότε 1000 ΧΡΠ * 0,0445 ΣΟΛΟ = 44,5'

Δεν είναι 0,044. Είναι 0,004(άκα 1000=4solo).


Έχουμε ξαναμιλήσει και μεταξύ μας. Έχω αγοράσει κομμάτια στο 2.9$ :P. 

Ελπίζω να μη καταντήσουμε σαν το Monero & Dash που ήταν στο προηγούμενο κύκλο στη 10δα και πλέον τα πιστεύουν μόνο οι σκληροπυρηνικοί τους(το Monero όχι τόσο μιας και δουλεύεται πάρα πολύ από πολλές ομάδες). Έρχονται τόσα καλά πρότζεκτ από πίσω που μπορούν να ρίξουν το xrp(και το Cardano νομίζω κάποιος είχε βάλει του nexo την ανάλυση ότι και τα δύο παίζει να βγουν εκτός top10 marketcap).

Γενικά είμαι xrp κυρίως στο portfolio και αγόρασα μετά τον Απρίλιο ότι αγόρασα έξτρα :P οπότε δεν είμαι κερδισμένος σε σχέση με τυχερούς που αγόραζαν αρχή του 21-τελη του 20.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είμαι με 1700 ευρώ στην τράπεζα και έχω 20 ημέρες να βγάλω....ψωμία και ελιά και ΧΡΠ στην αγκαλιά <3 

2 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Σε ειπα βρε. Έχεις γράψει:

'Τώρα, μετά το τελικό 0,0445 : 1ΧΡΠ, τότε 1000 ΧΡΠ * 0,0445 ΣΟΛΟ = 44,5'

Δεν είναι 0,044. Είναι 0,004(άκα 1000=4solo).


Έχουμε ξαναμιλήσει και μεταξύ μας. Έχω αγοράσει κομμάτια στο 2.9$ :P. 

Ελπίζω να μη καταντήσουμε σαν το Monero & Dash που ήταν στο προηγούμενο κύκλο στη 10δα και πλέον τα πιστεύουν μόνο οι σκληροπυρηνικοί τους(το Monero όχι τόσο μιας και δουλεύεται πάρα πολύ από πολλές ομάδες). Έρχονται τόσα καλά πρότζεκτ από πίσω που μπορούν να ρίξουν το xrp(και το Cardano νομίζω κάποιος είχε βάλει του nexo την ανάλυση ότι και τα δύο παίζει να βγουν εκτός top10 marketcap).

Γενικά είμαι xrp κυρίως στο portfolio και αγόρασα μετά τον Απρίλιο ότι αγόρασα έξτρα :P οπότε δεν είμαι κερδισμένος σε σχέση με τυχερούς που αγόραζαν αρχή του 21-τελη του 20.

Ναι ναι το διόρθωσα, θένκς <3 

Δέν ασχολήθηκα περισσότερο με το Monero & Dash αν και σκεφτόμουν για μινιγκ ντάς για ένα διάστημα. Το Μονερο το βλέπω νομίζω αναγκαίο για mikropayments γιατί και εγώ θέλω την privacy. 

Καρντάνο ναί είναι στην λίστα του World Economic Forum, επίσης εύχομαι να μπεί την ομάδα μας του ΦΛΡ δυκτίου μαζί με LTC-XLM-XRP-Doge . Μακάρι να είχα αγοράσει αλλα είχα ματια μονο για το ΧΡΠ..... (Ο_Ο) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δικαιωθούμε κάποια στιγμή αδερφέ που τα κρατάγαμε και θα λέμε: ρε αγοράσαμε με 1-2-3$ και μας φαινόντουσαν πολλά.

15 χρόνια πήρε στο Bcoin...Ε είμαστε ακόμα νωρίς. Το έχουμε.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Κανένας που έχει πάρει τα ΣΓΒ απο το Bitrue ?

Χμ...βλέπω και άλλοι δεν τα πήραν. Το συστημα ίσως είναι φορτωμένο. 

Εγω στο bifrost τα πηρα, φιλος μου που τα ειχε στο bitrue δεν τα εχει παρει, εγω τα εβαλα ηδη για στακινγκ(πειραματικα)

72CBE1B8-70BA-4202-AA81-70E3BC76C6BE.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...