Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/1/2022 στις 7:04 ΜΜ, Sakis_Spooky είπε

Bitrue... τα πήρα από το μεσημέρι! Πολύ λιγότερα από αυτά που έπρεπε να πάρω... λείπει ένα 45% 

Η αναλογία σε μένα είναι 704:1

Μπέρδεμα...

image.png.ccb205000a774865daa6cd1009578608.png

Πάλι καλά, εμένα μου τα κλέψανε. Ενώ στο δύκτιο φαίνετε η συναλλαγή να έχει γίνει πρίν 20 ώρες, στο μπίτρου μου το βγάζει πως η συναλλαγή έγινε μετά το σναπσοτ. Επίσημα το Μπίτρου είναι κλέφτες in my book. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Πάλι καλά, εμένα μου τα κλέψανε. Ενώ στο δύκτιο φαίνετε η συναλλαγή να έχει γίνει πρίν 20 ώρες, στο μπίτρου μου το βγάζει πως η συναλλαγή έγινε μετά το σναπσοτ. Επίσημα το Μπίτρου είναι κλέφτες in my book. 

Μπορεις να τους στειλεις το αποδεικτικο οπου φαινεται ποτε εγινε η συναλλαγη? Κανε μια τελευταια προσπαθεια νομιζω αν τους πιεσεις λιγο θα το ξαναδουν. Στειλε email στο support και μην ασχοληθεις με το telegram. Ειναι κριμα. .

Επεξ/σία από geoptik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα tldr για το τι ειναι το exfi και πως δημιουργηθηκε? Σε μια, κατα τάλλα, ανοδικη περιοδο για τα υπολοιπα crypto, σε αυτο εγινε ενα μεγαλο sale πριν λιγες ωρες και επεσε και αλλο

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά!

Είχα αγοράσει και εγώ λίγα BSG από bitrue και έστειλα ένα μικρό ποσό στο bifrost για να δοκιμάσω το στακινγκ κλπ

Λοιπόν στο bifrost μου εμφανίσθηκαν τα EXFI βέβαια ένα ασήμαντο ποσό 0,0…EXFI

στο Bitrue που είχα περισσότερα ( κάτω από 200) δεν είδα τίποτα και έστειλα mail στο support περισσότερο από περιέργεια.

η απάντηση τους αφού τους εξήγησα ότι στο bifrost μου βάλανε κλάσμα EXFI ήταν :

«The ratio came up after the snapshot time and the distribution process is handled by Flare team.
Participant who are eligible for getting the airdrop is for the user that has at least 392.9776857232 $SGB during snapshot time as you can see from the link that we provided before.
User who should be receiving below 1 $EXFI doesn't eligible for getting the reward.»

Βέβαια η απάντηση δεν εξηγεί γιατί από αλλού μου δώσανε έστω και ένα πολύ μικρό κλάσμα EXFI…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω απλά ότι ο κόσμος καταλαβαίνει σιγά σιγά ότι άλλο το canary άλλο το xrpl.

 

Επίσης βλέπεις και το Solo. Το σολο είχε 6+$...Κατεντησε κάτω από 1$. 

 

Αν δε διαχειρίζεσαι σωστά τα πρότζεκτ νομίζω ότι ο κόσμος δε ξεχνάει. Και καλά κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, zaico είπε

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά!

Είχα αγοράσει και εγώ λίγα BSG από bitrue και έστειλα ένα μικρό ποσό στο bifrost για να δοκιμάσω το στακινγκ κλπ

Λοιπόν στο bifrost μου εμφανίσθηκαν τα EXFI βέβαια ένα ασήμαντο ποσό 0,0…EXFI

στο Bitrue που είχα περισσότερα ( κάτω από 200) δεν είδα τίποτα και έστειλα mail στο support περισσότερο από περιέργεια.

η απάντηση τους αφού τους εξήγησα ότι στο bifrost μου βάλανε κλάσμα EXFI ήταν :

«The ratio came up after the snapshot time and the distribution process is handled by Flare team.
Participant who are eligible for getting the airdrop is for the user that has at least 392.9776857232 $SGB during snapshot time as you can see from the link that we provided before.
User who should be receiving below 1 $EXFI doesn't eligible for getting the reward.»

Βέβαια η απάντηση δεν εξηγεί γιατί από αλλού μου δώσανε έστω και ένα πολύ μικρό κλάσμα EXFI…..

Έχω στα σκαριά ένα καυστικο βιντεο γιατί παρα πολύς κόσμος έχει ΕΞΦΙ και δέν μας τα έδωσε το Μπίτρου όπως και σε σένα. Εγώ πχ είχα 5ψήφιο αριθμό ΣΓΒ μέσα και αγόρασα και λίγα ακόμη απο το Μπίτρου για να "παρω" στρογγυλό ποσό ΕΞΦΙ....υπολόγιζα δίχως τον ξενοδόχο. Θα τους κάνω όμως ρεντίκολο. Δέν θα το αφήσω αυτό έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Νομίζω απλά ότι ο κόσμος καταλαβαίνει σιγά σιγά ότι άλλο το canary άλλο το xrpl.

 

Επίσης βλέπεις και το Solo. Το σολο είχε 6+$...Κατεντησε κάτω από 1$. 

 

Αν δε διαχειρίζεσαι σωστά τα πρότζεκτ νομίζω ότι ο κόσμος δε ξεχνάει. Και καλά κάνει.

Κανείς δε λέει όμως ότι το SOLO ήταν στο 0,05 πριν ανακοινώσει airdrop. Βέβαια εδώ το τοπικ ειναι για το XRP αλλά λέτε για το SGB, SOLO, EXFI κλπ 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Αν είχε σημασία το airdrop, γιατί τώρα που θα έχει κάθε μήνα η τιμή του πέφτει συνεχώς😛😛😛????

Γιατί το airdrop το μεγάλο έγινε και γιατί κατά δεύτερον οι XRP hodlers προδώθηκαν όταν ανακοίνωσαν δικό τους L1 οι άλλοι γιατί ουσιαστικά χρησιμοποίησαν τα λεφτά των XRP holders για να χρηματοδοτήσουν τη δικιά τους παπάτζα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μεγάλο ρε παιδιά; Μίνιμουμ ήταν.Κοροιδευομαστε?δλδ ήταν μεγάλο το Δεκέμβρη και 13 επόμενα airdrops είναι μικρά; seriously?

 

Θα είχε πέσει πολύ περισσότερο η τιμή πιο πριν από το airdrop(βασικά είχε χάσει 30?40% τότε θυμάμαι από 6$ πήγε σε 2 μέρες περιπου3+ αλλά καμία σχέση με αυτό το χάλι στο 0.85).

 

Πολύ σοβαρό πρότζεκτ είναι το Solo καθολου παπατζες σε σχέση με ελς(els)και εστζιβια(sgb)(άποψη μου ότι δε του συμπεριφέρθηκαν σωστά) και βιτζιμπι(vgb) (όσοι πήραν), και μοιάζει το μόνο που ίσως στο μέλλον να έχει κάποιο λόγο ύπαρξης και είναι και οι μόνοι που προσπάθησαν να δώσουν αξία στο νόμισμα τους προσφέροντας κίνητρα. Και το εχφι προσωπικά το πιστεύω.

 

Τώρα επειδή κάποιοι δεν έχουμε/έχουν όρεξη να ακολουθήσουν ένα πρότζεκτ που θα τρέχει παράλληλα ΚΑΙ ΣΕ xrpl είναι πρόβλημα του κοινού όχι του πρότζεκτ.

 

Ps: κατάφερα και έβγαλα άχρηστα τα περισσότερα πρότζεκτ τώρα που το ξαναβλεπω😛. Οπότε χρπ μόνο😂🤣.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Πάλι καλά, εμένα μου τα κλέψανε. Ενώ στο δύκτιο φαίνετε η συναλλαγή να έχει γίνει πρίν 20 ώρες, στο μπίτρου μου το βγάζει πως η συναλλαγή έγινε μετά το σναπσοτ. Επίσημα το Μπίτρου είναι κλέφτες in my book. 

 

20 ώρες πριν, geoptik είπε

Μπορεις να τους στειλεις το αποδεικτικο οπου φαινεται ποτε εγινε η συναλλαγη? Κανε μια τελευταια προσπαθεια νομιζω αν τους πιεσεις λιγο θα το ξαναδουν. Στειλε email στο support και μην ασχοληθεις με το telegram. Ειναι κριμα. .

 

3 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Έχω στα σκαριά ένα καυστικο βιντεο γιατί παρα πολύς κόσμος έχει ΕΞΦΙ και δέν μας τα έδωσε το Μπίτρου όπως και σε σένα. Εγώ πχ είχα 5ψήφιο αριθμό ΣΓΒ μέσα και αγόρασα και λίγα ακόμη απο το Μπίτρου για να "παρω" στρογγυλό ποσό ΕΞΦΙ....υπολόγιζα δίχως τον ξενοδόχο. Θα τους κάνω όμως ρεντίκολο. Δέν θα το αφήσω αυτό έτσι. 

Η απάντηση... σε μένα από το Bitrue!

image.png.3bf6f1574f23aa2a303c58c6e7054a10.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, shadowfax-1- είπε

Τι μεγάλο ρε παιδιά; Μίνιμουμ ήταν.Κοροιδευομαστε?δλδ ήταν μεγάλο το Δεκέμβρη και 13 επόμενα airdrops είναι μικρά; seriously?

 

Θα είχε πέσει πολύ περισσότερο η τιμή πιο πριν από το airdrop(βασικά είχε χάσει 30?40% τότε θυμάμαι από 6$ πήγε σε 2 μέρες περιπου3+ αλλά καμία σχέση με αυτό το χάλι στο 0.85).

 

Πολύ σοβαρό πρότζεκτ είναι το Solo καθολου παπατζες σε σχέση με ελς(els)και εστζιβια(sgb)(άποψη μου ότι δε του συμπεριφέρθηκαν σωστά) και βιτζιμπι(vgb) (όσοι πήραν), και μοιάζει το μόνο που ίσως στο μέλλον να έχει κάποιο λόγο ύπαρξης και είναι και οι μόνοι που προσπάθησαν να δώσουν αξία στο νόμισμα τους προσφέροντας κίνητρα. Και το εχφι προσωπικά το πιστεύω.

 

Τώρα επειδή κάποιοι δεν έχουμε/έχουν όρεξη να ακολουθήσουν ένα πρότζεκτ που θα τρέχει παράλληλα ΚΑΙ ΣΕ xrpl είναι πρόβλημα του κοινού όχι του πρότζεκτ.

 

Ps: κατάφερα και έβγαλα άχρηστα τα περισσότερα πρότζεκτ τώρα που το ξαναβλεπω😛. Οπότε χρπ μόνο😂🤣.

Δε ξέρω πως πρέπει να απαντήσω σε αυτά που γράφεις. Το ELS προφανώς ήταν παπάτζα (αλλά ήταν δωρεάν το airdrop), το Vagabond δε χρωστούσε σε κανέναν τίποτα, δωρεάν σου έδωσαν τα 500 VGB και όποιος ήταν έξυπνος πήρε οταν έπεσε στα τάρταρα και έβγαλε και κέρδος όπως έκανε ένας φίλος μου.

Επίσης μάλλον δεν παρακολουθείς το Vagabond για να δεις τις συνεργασίες τους ούτε έκανες κάποια έρευνα για να δεις η μητρική εταιρία τους με ποιους συνεργάζεται.

Τώρα να μου λες σοβαρό project το SOLO όταν χρησιμοποίεισαι τους χρήστες του XRPL για να χρηματοδοτήσει τη δημιουργία δικού του L1 blockchain  και ότι δεν κορόιδεψε κανέναν μάλλον δεν αντιλαμβάνεσαι τι έκαναν ή απλά εθελοτυφλείς. Μάλιστα στην περίπτωση του SOLO έπρεπε να πάρεις το τόκεν τους γιατί σε αυτούς έδωσαν (νομίζω) καλύτερο rate στο airdrop από ότι σε αυτούς που είχαν μόνο XRP.

Η μόνη αξία που έδωσαν στο νόμισμά τους ήταν μέσω του airdrop, τα 13 airdrop που θα ακολουθήσουν για το CORE chain δεν ενδιαφέρει τους χρήστες του XRPL και συνεπώς ντάμπαραν. 

Μακάρι να συνεχίσουν να υποστηρίζουν το προϊόν που έχουν στο XRPL γιατί πράγματι είναι καλό, αλλά το L1 blockchain που αποφάσισαν να κάνουν είναι ανούσιο, υπάρχουν ήδη άλλα τόσα L1 και μάλιστα υπόσχεται πράγματα που εκτός απροόπτου δε θα μπορέσει να προσφέρει. Ό,τι ήθελαν να χτίσουν θα μπορούσαν να το χτίσουν και μέσα στο XRPL, πράγματι το SOLO μου άρεσε και εμένα σαν πρότζεκτ και το είχα στο μάτι μέχρι που ανακοίνωσαν ότι θα κάνουν δικό τους L1γιατί το XRPL δε τους καλύπτει ( ; ) και εκεί ξεβρακώθηκαν πανηγυρικά. Έδωσαν αξία στο SOLO για να χρηματοδοτήσουν το blockchain τους, εγώ αυτό το λέω και απάτη εν μέρη αφού είχαν κρυφή agenda. 

Το SGB  είναι canary network του Flare Network και είναι εξίσου σοβαρό, το Flare θα είναι μεγάλο πρότζεκτ και το περιμένουν πολλοί, το SGB είναι ό,τι τo KUSAMA  για το Polkadot και φυσικά δε συγκρίνεται με το CORE και το SOLO. 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...