Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ψυχολογικό είναι Σάκη, άμα βλέπεις να έχεις χάσει πάνω από τα μισά από αυτά που έβαλες σε πιάνει το στομάχι σου. 

Υπομονή, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Αναμένουμε μεχρι το τελευταίο πήδημα προς τα πάνω. 

 

Δεν ξέρω σε πόσο καιρό έκανε μπαμ το Kusama, αλλά ας έχουμε λίγο υπομονή με το πουλί SGB! Έτσι κι αλλιώς το μεγάλο μπαμ το θέλουμε από το XRP! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

Δεν ξέρω σε πόσο καιρό έκανε μπαμ το Kusama, αλλά ας έχουμε λίγο υπομονή με το πουλί SGB! Έτσι κι αλλιώς το μεγάλο μπαμ το θέλουμε από το XRP! 

Δέν βιάζομαι, εγώ αγοράζω ότι μπορώ :P

image.png.a9a730fd44cff0f3497b1c2108c93d2c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, narta είπε

Οσον αφορα το $SGB ριξτε μια ματια εδω να δειτε τι arbitrage γινεται και ο Hugo πεταει χαρταετο 
 

 

Ευκαιρία για περισσότερες αγορές όσοι μπορούνε. Το ΣΓΒ έφτασε τα 0.90 την πρώτη μέρα του. Τώρα είναι στα 0.06σεντ. Μείον 95% είμαστε. Οπότε όποιος μπορεί αγοράζει για αργότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ευκαιρία για περισσότερες αγορές όσοι μπορούνε. Το ΣΓΒ έφτασε τα 0.90 την πρώτη μέρα του. Τώρα είναι στα 0.06σεντ. Μείον 95% είμαστε. Οπότε όποιος μπορεί αγοράζει για αργότερα. 

Υπάρχει σοβαρο loophole και εσυ λες οτι ειναι ευκαιρία; Αν συνεχισει το arbitrage η τιμη θα φτάσει στο 0. Καταλαβαινεις οτι οταν οι κινουντες τα νηματα κανουν τα στραβα μάτια για πανω απο μηνα τωρα, κατι τρέχει.

Επίσης, αν εμενα μου ελεγε κάποιος να του δωσω λεφτα να τεστάρει κάτι και μετα να παω να μπιπ (Ουσιαστικα αυτο ειπε ο Hugo) σε συνδιασμό με συνεχεις καθυστερήσεις δεν θα ηταν και οτι καλυτερο για την αξιοπιστία του αποτελέσματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ευκαιρία για περισσότερες αγορές όσοι μπορούνε. Το ΣΓΒ έφτασε τα 0.90 την πρώτη μέρα του. Τώρα είναι στα 0.06σεντ. Μείον 95% είμαστε. Οπότε όποιος μπορεί αγοράζει για αργότερα. 

Το ερωτημα μου ειναι για να δουμε το Sgb ξανα στις τιμες των 0,50$  θα πρεπει να γυρισει η αγορα σε bull η θα χρειαστει το flr δικτυο να βγει online? Η παιζεται κατι αλλο εδω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, narta είπε

Υπάρχει σοβαρο loophole και εσυ λες οτι ειναι ευκαιρία; Αν συνεχισει το arbitrage η τιμη θα φτάσει στο 0. Καταλαβαινεις οτι οταν οι κινουντες τα νηματα κανουν τα στραβα μάτια για πανω απο μηνα τωρα, κατι τρέχει.

Επίσης, αν εμενα μου ελεγε κάποιος να του δωσω λεφτα να τεστάρει κάτι και μετα να παω να μπιπ (Ουσιαστικα αυτο ειπε ο Hugo) σε συνδιασμό με συνεχεις καθυστερήσεις δεν θα ηταν και οτι καλυτερο για την αξιοπιστία του αποτελέσματος.

Καταρχάς έχω την εντύπωση πως ο κόσμος δέν διαβάζει το τί έχουνε γράψει οι προηγούμενοι ή διαβάζετε και δέν δίνετε σημασία, και απλά ποστάρετε και έχετε την εντύπωση πως το πόστ ξεκκινάει απο αυτό που γράψατε και πέρα. 

Είναι σάν να "μαλώνω" με τον καθένα σας ξεχωριστά. Γιά δώστε λιγάκι προσοχή στο τί γράφουμε γιατί δέν έχει νόημα μαζί να μιλάμε και να μήν καταλαβαινουμε ο ένας τον άλλον. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Καταρχάς έχω την εντύπωση πως ο κόσμος δέν διαβάζει το τί έχουνε γράψει οι προηγούμενοι ή διαβάζετε και δέν δίνετε σημασία, και απλά ποστάρετε και έχετε την εντύπωση πως το πόστ ξεκκινάει απο αυτό που γράψατε και πέρα. 

Είναι σάν να "μαλώνω" με τον καθένα σας ξεχωριστά. Γιά δώστε λιγάκι προσοχή στο τί γράφουμε γιατί δέν έχει νόημα μαζί να μιλάμε και να μήν καταλαβαινουμε ο ένας τον άλλον. 

Η πιέση στην τιμη του $SGB λογο arbitrage ειναι fact. Το τι υποθέτει ο καθενας οτι γίνεται ειναι ακριβως αυτο: υποθεση.
Το οτι το ολο project εχει καθυστερήσεις επι καθυστερήσεων (το 2021 δεν ηταν να κανει launch το Flare? ) είναι επίσης fact


Αν το γεγονος οτι ο Hugo και η παρέα του δεν θέλει να κλεισει το loophole για τους δικους του λόγους είναι κατι τελειως διαφορετικο, που δεν αναιρει ομως το γεγονός οτι η τιμη εχει φτάσει στο -90% απο το ΑΤΗ. 

 

Εσυ το βλέπεις ευκαιρία. Εγω το βλέπω κοροϊδια. Κριτής η ιστορία. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, narta είπε

Η πιέση στην τιμη του $SGB λογο arbitrage ειναι fact. Το τι υποθέτει ο καθενας οτι γίνεται ειναι ακριβως αυτο: υποθεση.
Το οτι το ολο project εχει καθυστερήσεις επι καθυστερήσεων (το 2021 δεν ηταν να κανει launch το Flare? ) είναι επίσης fact

Αυτό το έχει πεί καί ο @geoptik και άλλοι στο φόρουμ fact

3 λεπτά πριν, narta είπε

Αν το γεγονος οτι ο Hugo και η παρέα του δεν θέλει να κλεισει το loophole για τους δικους του λόγους είναι κατι τελειως διαφορετικο, που δεν αναιρει ομως το γεγονός οτι η τιμη εχει φτάσει στο -90% απο το ΑΤΗ. 

Αυτό το έχει πεί καί ο @geoptik και άλλοι στο φόρουμ και εχθές ή προχθές μαλώσαμε λιγάκι μιάς και μας είπαν και "conspiracy theorists" επειδή είπαμε το οφθαλμοφανές fact

5 λεπτά πριν, narta είπε

Εσυ το βλέπεις ευκαιρία. Εγω το βλέπω κοροϊδια. Κριτής η ιστορία. ;)

Αυτό το έχει πεί καί ο @geoptik και άλλοι στο φόρουμ fact

το γεγονός του οτι επαναλαμβάνεις τα ήδη ειπωθέντα πάει να πεί πως είτε απλά κάνεις επανάληψη ή απλά πως δέν διαβάζεις το τί γράφουν οι προηγουμενοι fact. 

35 λεπτά πριν, Maybedelete είπε

Το ερωτημα μου ειναι για να δουμε το Sgb ξανα στις τιμες των 0,50$  θα πρεπει να γυρισει η αγορα σε bull η θα χρειαστει το flr δικτυο να βγει online? Η παιζεται κατι αλλο εδω;

Κοιτα με φάνηκε πολύ περίεργο που είπε ο Φίλιον αυτό που είπε γιατί απευθυνόταν σε εμάς.

Δέν αναφέρθηκε ο Φίλιον στο arbitrage οπως φαγώθηκε ο @narta (που δεν διαβάζει τα πόστ των άλλων γιατί άν τα διάβαζε θα έβλεπε πως και εμείς το ίδιο αναρωτιόμαστε) 

Μονο θεωρίες μπορούμε να βάλουμε στο τραπέζι για το τί κρύβετε πίσω απο την κίνηση του αυτή. 

Είναι έτοιμο το ΦΛΡ να βγεί στον αέρα και θέλουν να μας βγάλουν απο την μέση ; δέν ξέρω. Το μονο που μπορώ να πώ είναι πως ο τρόπος του δέν αρμόζει στον χώρο. Δέν φέρεσε έτσι στον κόσμο. 

Αυτό που είπε για εμάς, θα έπρεπε καλύτερα να μήν το πεί ούτε και για αυτούς που κάνουν κατάχραση το συστημα και ρίχνουν την τιμή του ΣΓΒ. Αλλα θα έπρεπε να κλείσει το παραθυράκι και να μήν γίνει άλλο η κατάχραση αυτή. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι σχέση έχει ο Philion με τη πλατφόρμα του Flare Finance; Εκεί έκαναν το arbitrage.

Άλλα άτομα το διαχειρίζονται. Και φαντάζομαι από τότε το έφτιαξαν το bug, γιατί δεν έχω δει κάτι τώρα τελευταία.

Παιδιά είναι πλατφόρμες που τώρα τεσταρίζονται. Λογικό είναι να υπάρχουν τέτοια bugs. Το έχουν πει άλλωστε ότι καλό είναι να μην μπαίνεις με αρκετά χρήματα στη πλατφόρμα, λόγω αυτού. Όποιος δεν μπορεί να το καταλάβει, δεν ξέρω τι άλλο να γράψω...

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη γενικα βλεπω πολυ προβληματισμο(δεν ειναι κακο αυτο και εγω μαζι) και σαφως υπαρχει φοβος νευρα κλπ μιας και το sgb εχει χασει το 90% της αξιας του αλλά με μια ψύχραιμη ματιά είναι η τιμή του άξια ανησυχίας μιας και θεωρητικα ειναι long term project και εχει να προσφέρει πολύ value και potential σε ολο αυτο το community  που τώρα χτίζεται; Αν η τιμή τώρα ήταν στα 0.40$ θα ανησυχούμε οτι το προτζεκτ δεν πάει καλα; Θελω να πω μηπως ειναι λαθος που μας επηρεαζει η τιμη η όλο αυτο γίνεται λογο συγκεκριμένων αναρτήσεων σε συνδιασμο με αυτα που ειπωθηκαν και επικρατεί χάος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Maybedelete είπε

Επειδη γενικα βλεπω πολυ προβληματισμο(δεν ειναι κακο αυτο και εγω μαζι) και σαφως υπαρχει φοβος νευρα κλπ μιας και το sgb εχει χασει το 90% της αξιας του αλλά με μια ψύχραιμη ματιά είναι η τιμή του άξια ανησυχίας μιας και θεωρητικα ειναι long term project και εχει να προσφέρει πολύ value και potential σε ολο αυτο το community  που τώρα χτίζεται; Αν η τιμή τώρα ήταν στα 0.40$ θα ανησυχούμε οτι το προτζεκτ δεν πάει καλα; Θελω να πω μηπως ειναι λαθος που μας επηρεαζει η τιμη η όλο αυτο γίνεται λογο συγκεκριμένων αναρτήσεων σε συνδιασμο με αυτα που ειπωθηκαν και επικρατεί χάος;

Η τιμη μερικες φορες αντικατοπτριζει και την πορεία του project. Στην συγκεκριμενη περίπτωση, η καθυστερηση της καθυστερησης δειχνει σημαδια ανικανοτητας. 

Overengineering at it's best.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Maybedelete είπε

Επειδη γενικα βλεπω πολυ προβληματισμο(δεν ειναι κακο αυτο και εγω μαζι) και σαφως υπαρχει φοβος νευρα κλπ μιας και το sgb εχει χασει το 90% της αξιας του αλλά με μια ψύχραιμη ματιά είναι η τιμή του άξια ανησυχίας μιας και θεωρητικα ειναι long term project και εχει να προσφέρει πολύ value και potential σε ολο αυτο το community  που τώρα χτίζεται; Αν η τιμή τώρα ήταν στα 0.40$ θα ανησυχούμε οτι το προτζεκτ δεν πάει καλα; Θελω να πω μηπως ειναι λαθος που μας επηρεαζει η τιμη η όλο αυτο γίνεται λογο συγκεκριμένων αναρτήσεων σε συνδιασμο με αυτα που ειπωθηκαν και επικρατεί χάος;

Εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι το γεγονος οτι η τιμη εχει πεσει περισσοτερο απο 90% και τωρα σε κυκλοφορια ομως ειναι πολυ περισσοτερα τεμαχια απ' οταν η τιμη του ηταν 0,50$. Θεωρω πολυ δυσκολα θα ξανανεβει τοσο ψηλα (θα πρεπει να κανει Χ10  - προσωπικη παντα τοποθετηση).Περιμενα η τιμη να ειναι ψηλα πριν γινουν τα airdrops τα οποια παντα κατεβαζουν την τιμη. Θεωρω παντως οτι ακομα και τωρα και παρα τον ντορο που εγινε, καποιοι γνωστες των καταστασεων παιζουν μαζι μας. Σημερα για παραδειγμα και ενω η τιμη εχει πεσει στα 0,58$ μπαινει εντολη πωλησης 1,3 εκ, τεμαχιων στα 0.55$ χωρις να εχει κατεβει ποτε ξανα η τιμη τοσο χαμηλα τουλαχιστον στο Bitrue που βλεπω εγω (προλαβα screenshot στα 900.000 τεμαχια). Ποιος λοιπον κατοχος θα πουλαγε τοσο χαμηλα αφου δεν εχει δοθει η ευκαιρια να αγορασει καν σε αυτη την τιμη? Ακομα και να τα ειχε κερδισει απο airdrop δεν θα ηθελε να τα πουλησει ακριβοτερα? Κατι αναλογο εγινε λιγες μερες νωριτερα με το Exfi οπου ενω η τιμη του ηταν γυρω στα 0,95$ εβαλε καποιος πωληση πολλων χιλιαδων τεμαχιων στα 0,56$ (προλαβα επειδη το εβλεπα και αγορασα κατι λιγα). Γενικοτερα παιζει πολυ σορταρισμα σε αυτα τα δυο.

Να γυρισει με το καλο η αγορα , να τελειωσει και το θεατρο με τη δικη του XRP και ελπιζω οι προβλεψεις μου  να μην βγουν και να πανε ολα ψηλα.Νομιζω παντως οτι  το FLR θα το υποστηριξουν διαφορετικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εμας μας ενδιαφέρει το SEC vs Ripple, αλλά αν τελειώσει πρώτα αυτή η δίκη υπερ του Garlinghouse και Larsen είναι καλό σημάδι και για τη κυρίως υπόθεση.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ρε παιδιά όσα καλά και να ακούμε με τις εξελίξεις στη δίκη η τιμή δεν ανεβαίνει.

Να πάει σε μια τιμή ούτως ώστε να μην παίζουν μπάλα οι φάλαινες να κονομανε τα άντερα τους και εμείς να μένουμε με το σταυρό στο χέρι.

Είναι τόσο χαμηλή η τιμή που ο άλλος αν βάλει 1.000.000 βγάζει για πλάκα 100.000 σε μια βδομάδα άντε μήνα.

Και μπαίνουν εύκολα αυτά τα λεφτά.

Αν δεν πάει στα 100$ δεν υπάρχει σωτηρία.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...