Προς το περιεχόμενο

χαμηλή ταχύτητα ίντερνετ adsl από hol vodafon και μη επίλυση του προβλήματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μίλησα μαζί τους! έκανα λάθος κοιτούσα λάθος πακέτα! αλλά δεν με διαβεβαίωσαν ότι θα έχω αλλαγή στην ταχύτητα! οπότε δεν είμαι σίγουρος για την cosmote! γιατί άμα πάω εκεί και θα πληρώνω περισσότερα λεφτά και μπορεί και να μην δω αλλαγή στην ταχύτητα!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παλιότερα με τη HOL είχα 2mbps και όταν πήγα στην cosmote ήρθαν οι τεχνικοί και είχα πάλι καλά 3,5mbps και έκανα συμβόλαιο μέχρι 4mbps. Η θα το ρισκάρεις ή θα συμβιβαστείς με την υπάρχουσα απελπιστική κατάσταση, δυστυχώς. Καλού κακού πάνε στο κουτάκι που έρχεται η γραμμή του τηλεφώνου σου (έξω από το σπίτι) άνοιξέ το και ψέκασέ το με w40, για να φύγουν τυχών ακαθαρσίες και υγρασία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Εγώ παλιότερα με τη HOL είχα 2mbps και όταν πήγα στην cosmote ήρθαν οι τεχνικοί και είχα πάλι καλά 3,5mbps και έκανα συμβόλαιο μέχρι 4mbps. Η θα το ρισκάρεις ή θα συμβιβαστείς με την υπάρχουσα απελπιστική κατάσταση, δυστυχώς. Καλού κακού πάνε στο κουτάκι που έρχεται η γραμμή του τηλεφώνου σου (έξω από το σπίτι) άνοιξέ το και ψέκασέ το με w40, για να φύγουν τυχών ακαθαρσίες και υγρασία!!!

μίλησα με την hol και μου λέει ότι πρέπει να πληρώσω 240ε για να σπάσω το συμβόλαιο! ώστε να μπορέσω να πάω σε άλλο πάροχο! τι προτείνετε να κάνω? μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μην πληρώσω τόσα πολλά ή να μην πληρώσω καθόλου ώστε να καταφέρω να πάω στον ΟΤΕ ή κάπου αλλού? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Εγώ παλιότερα με τη HOL είχα 2mbps και όταν πήγα στην cosmote ήρθαν οι τεχνικοί και είχα πάλι καλά 3,5mbps και έκανα συμβόλαιο μέχρι 4mbps. Η θα το ρισκάρεις ή θα συμβιβαστείς με την υπάρχουσα απελπιστική κατάσταση, δυστυχώς. Καλού κακού πάνε στο κουτάκι που έρχεται η γραμμή του τηλεφώνου σου (έξω από το σπίτι) άνοιξέ το και ψέκασέ το με w40, για να φύγουν τυχών ακαθαρσίες και υγρασία!!!

Ναι να βάλει κ λίγο γρασσο περιμετρικά με έναν γρασαδορο . 

 

.

Κάνε καταγγελία στην εεετ γιατί έχεις αποσυνδέσεις και δεν σου δίνουν λύση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, aGka8l είπε

Ναι να βάλει κ λίγο γρασσο περιμετρικά με έναν γρασαδορο . 

.

Κάνε καταγγελία στην εεετ γιατί έχεις αποσυνδέσεις και δεν σου δίνουν λύση . 

κάτι δεν κατάλαβες από το όλο θέμα! δεν έχω αποσυνδέσεις εκτός από μερικές λογικές θεωρώ! έχω πολύ χαμηλό ίντερνετ (ταχύτητα) και δεν κάνουν κάποια κίνηση να το διορθώσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theo153 είπε

24μηνο και λήγει Ιανουάριο 2020

εδώ λέει: Τέλος διακοπής υπηρεσίας πριν το τέλος 24μήνου Vodafone Home telephony & Vodafone Home double play έως 24Mbps 120,98 € εφάπαξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Nikosmile είπε

εδώ λέει: Τέλος διακοπής υπηρεσίας πριν το τέλος 24μήνου Vodafone Home telephony & Vodafone Home double play έως 24Mbps 120,98 € εφάπαξ.

το βλέπω! φίλε δεν ξέρω εγώ σου είπα τι μου είπαν μέσα από την vodafon αν και τώρα αλάζη με αυτό που βλέπω και από δευτέρα που πρόκειται να επικοινωνήσω με έναν υπεύθυνο θα τα μάθω πως είναι απευθείας από μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, divo είπε

Για να κανεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ θελει πρωτα να εχεις επικοινωνήσει με την voda, πραγμα που εχεις κανει! Επειτα θελει ονοματα και ημερομηνιες και αν ειναι δυνατον ωρες,  της επικοινωνιας. οταν βρεχει ή εχεις 0 συγχρονισμο ειναι αποσυνδεση. 

το οτι εισαι απεναντι ή διπλα απο ενα σπιτι δε σημαίνει οτι πρεπει να παίρνεις απαραίτητα απο το ιδιο καλώδιο ή από το ίδιο μποξακι. Το σιγουρο ειναι οτι αν εισαι στον Οτε, τοτε σιγουρα ο τεχνικος θα ασχοληθει περισσοτερο. Οχι γιατι εισαι δικος του αλλα γιατι μπορει να κανει διαφορετικα πραγματα απο οτι σε παροχο. πχ. σε βλαβη τηλεφωνιας θα κοιταξει το καλωδιο και ΜΟΝΟ. δεν θα σου αλλαξει κεντρικο ή απερχομενο ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ. οι αλλαγες αυτες πληρώνονται απο τον παροχο δεν γινονται τσαμπα! Στους πελατες του δεν εχει τετοιες δικλίδες.  

Με λιγα λογια κοιτας το συμβολαιο σου ποσο γραφει για αποδεσμευση και την κανεις. Αν δεν το εχεις πας σε καταστημα και ΑΠΕΤΕΙΣ να στο δωσουν, το εχουν. Αν δεν κανω λαθος ειναι καπου εκει που σου ειπαν γυρω στο 120αρι. 

Μετα κανεις καταγγελεια στη ΕΕΤΤ για να παρεις τα χρηματα σου πισω!!! Η αιτιολογια ειναι χαμηλούς συγχρονισμους σε σχεση με την περιοχη, διακοπη υπηρεσιας, συχνες αποσυνδεσεις, και φισικα ζητας την απομαγνιτοφωνιμενη συνομιλια με τους εκπροσωπους τους για καθε νομιμη χρηση. Ιδιος αυτη που σου λεει οτι δεν εισαι ο μοναδικος πελατης τους!!

ευχαριστώ από δευτέρα θα αρχίσω να κινούμε ώστε να βρω τον τρόπο να φύγω και να πάω αλλού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μίλησα με μια υπεύθυνη μέσα στην vodafon και μου είπε πως πρέπει να δεχθώ ότι αυτή είναι η γραμμή μου και πως δεν πρόκειται να αλλάξει και πως σε όποιο άλλο πάροχο και να πάω δεν θα έχει απολύτως καμιά αλλαγή και ότι κανένας πάροχος δεν θα μπορέσει να μου αλλάξη το καλώδιο και πως θα είμαι για πάντα έτσι! άμα θέλετε τώρα να αλλάξετε πάροχο είναι δικαίωμά σας και πληρώστε την διαφορά και φύγετε! και να μην ξανά ενοχλήσω την υποστήριξη με αυτό το θέμα παρά μόνο άμα έχω κάποια βλάβη! ποια είναι η γνώμη σας? έχει δίκιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, divo είπε

Για ταχυτητα δεν μπορει κανενας να σου πει εκτος αν εχει παραπανω στοιχεια. Δλδ περιοχη και μποξακι που συνδεεσε. Αν θες μου τα στελνεις σε μνμ να δω τι μπορει να γινει. Για να εχουν παντως οι γείτονες σου αλλη ταχυτητα απο τη δικη σου εμενα κατι μου βρωμαει. 

Το ερωτημα για μενα ειναι αλλο. Εχεις αναγκη το ιντερνετ; Θα πλήρωνες παραπάνω για να εχεις μαγαλυτερη ταχυτητα; Μια λυση ειναι αυτη που σου προτειναν ασχετα με το τι ταχυτητα εχεις στο σταθερο σου. συνδυάζει σταθερό και κινητό (Booster). για να δεις πραγματικα τι κανεις κανε ενα speedtest με το κινητο σου. ΔΕν εχει καμια σχεση η γραμμες της λήψης με τα data. Μπορει να εχεις μια γραμμη και να κατεβαζεις με 40 ή 50. Προσωπικά αυτό έχω. Εχω μια γραμμη ληψη και data απο 35-50. 

Και κατι τελευταιο. Το εχουν δωσει ποτε βλαβη στον ΟΤΕ? εχεις δει τεχνικο του οτε να ερθει για ελεγχο?

την έχω ανάγκη! γιατί κάνω και την δουλειά μου και το gaming με το ίντερνετ! και τα 2 χρειάζονται γρήγορο ίντερνετ αλλά περισσότερο το gaming! δεν πιάνω ούτε 3g ούτε 4g εδώ που είμαι για να βάλω το speed booster που μου λες!

το κουτί που συνδέομαι δεν το ξέρω! περιοχή είναι άγιοι Θεόδωροι νομός Κορίνθου οικισμός κόκκινη σπηλιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...