Προς το περιεχόμενο

Η Huawei «τρολάρει» την Apple και την ευχαριστεί που «κράτησε ίδια τα πράγματα»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Apple παρουσίασε εχθές τα νέα iPhone Xs και iPhone Xs Max καθώς το iPhone XR και η Huawei, δίχως να χάσει χρόνο, την «τρόλαρε» ευχαριστώντας την Αμερικάνικη εταιρεία που διατήρησε τα πράγματα ίδια ενώ υπενθύμισε σε όλους ότι στο Λονδίνο, στις 16 Οκτωβρίου, θα παρουσιάσει τη νέα σειρά Mate 20. 

Η Κινέζικη εταιρεία αφήνει να εννοηθεί ότι, αφού η Apple διατήρησε τα πράγματα ίδια, εκείνη θα παρουσιάσει συσκευές που θα είναι ένα επίπεδο πάνω από τα προηγούμενα δικά της μοντέλα (ή και τις σημερινές συσκευές της Apple). Μάλιστα, όπως διαφημίζει η Huawei, τα νέα Mate 20 και Mate 20 Pro θα είναι «beyond consistency», «beyond horizon», ή ακόμα και «beyond intelligence».

Και οι δύο εκδόσεις του Mate 20 θα διαθέτουν στο εσωτερικό τους το HiSilicon Kirin 980 SoC, το οποίο κατασκευάζεται, όπως και το A12 Bionic της Apple, στα 7nm. Το Mate 20 Pro θα διαθέτει μεγάλη οθόνη τεχνολογίας AMOLED που θα καμπυλώνει στις άκρες –όπως για παράδειγμα η έκδοση Porsche Design του P20 Pro- και θα διαθέτει «εγκοπή», περίπου στο μέγεθος του «notch» που παρατηρείτε στο P20 Pro, ωστόσο το μικρότερο μοντέλο Mate 20 θα διαθέτει οθόνη με «waterdrop-like» εγκοπή. Η οθόνη του Mate 20 Pro θα διαθέτει ανάλυση 3120 x 1440 pixels ενώ του Mate 20 θα διαθέτει ανάλυση 2244 x 1080 pixels. Και οι δύο συσκευές αναμένεται στο πίσω μέρος να διαθέτουν μία διάταξη με τρεις κάμερες.

 

GSMArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ειμαι του android μπορω να της πω ότι τουλάχιστον τα iPhone αναβαθμιζονται στην ώρα τους για 4-5 χρόνια κάτι που δεν μπορώ να πω για τα δικά της τηλέφωνα!

  • Like 20
  • Thanks 6
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ένα διάστημα δούλευα στο ίδιο κτίριο με τους Χαβάη και κάθε πρωί τους έβλεπα να έρχονται με ένα iPhone X στο χέρι

Επεξ/σία από ignome4
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Για ένα διάστημα δούλευα στο ίδιο κτίριο με τους Χαβάη και κάθε πρωί τους έβλεπα να έρχονται με ένα iPhone X στο χέρι.. 🤣

Και δεν τους απέλυσαν; Ντροπή είναι. Σοβαρά έχω φίλο που δουλεύει σε μια εταιρία με ξυραφάκια και πριν αλλάξει το αφεντικό του είπα: "Ακαλαμ" ξυρισου (είχε γενιά Μωυσής) σε ξυραφάκια δουλεύεις.

Την επόμενη μέρα μου λέει να καλά μάντης είσαι; Αυτό μου είπε το νέο αφεντικό, που το ηξερες.

Τους είπε οποίος δεν ξυριστεί μην έρθει αύριο για δουλειά...!

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Για ένα διάστημα δούλευα στο ίδιο κτίριο με τους Χαβάη και κάθε πρωί τους έβλεπα να έρχονται με ένα iPhone X στο χέρι.. 🤣

Εργαζόμενοι σε corporate θέσεις να χρησιμοποιούν iPhone και όχι Android? Που ακούστηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Εργαζόμενοι σε corporate θέσεις να χρησιμοποιούν iPhone και όχι Android? Που ακούστηκε;

Αυτό είναι καλή απάντηση και στο προηγούμενο θέμα για το iPhone XS (iOS vs Android) παρ όλα αυτά, αυτό είναι τρολιά υπερατού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Και δεν τους απέλυσαν; Ντροπή είναι. Σοβαρά έχω φίλο που δουλεύει σε μια εταιρία με ξυραφάκια και πριν αλλάξει το αφεντικό του είπα: "Ακαλαμ" ξυρισου (είχε γενιά Μωυσής) σε ξυραφάκια δουλεύεις.

Την επόμενη μέρα μου λέει να καλά μάντης είσαι; Αυτό μου είπε το νέο αφεντικό, που το ηξερες.

Τους είπε οποίος δεν ξυριστεί μην έρθει αύριο για δουλειά...!

Καλά που δεν δούλευε σε εταιρία παραγωγής dildo δηλαδή...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Για ένα διάστημα δούλευα στο ίδιο κτίριο με τους Χαβάη και κάθε πρωί τους έβλεπα να έρχονται με ένα iPhone X στο χέρι

Κι εγώ έχω έναν φίλο που δουλεύει στην Vodafone αλλά έχει Cosmote.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το εμπόριο πρέπει να γίνετε με ήθος . Αυτό που κάνει η Huawei δεν είναι σωστό .

Πρωτα τους παίρνει την δεύτερη θέση και χωρίς να τους αφήνουν να πουλάνε στην Αμερική 

Μετα τους τρολαρει 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...