Προς το περιεχόμενο

Ποια η γνώμη σας για τα νέα iphones;


kolumvitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έχουν ή κάνουν το σκατό τους παξιμάδι για να τα αποκτήσουν γιατί θέλουν να φαίνονται ότι τα έχουν. Σε οποιαδήποτε περίπτωση βέβαια αυτό δεν αφορά τις ίδιες τις συσκευές. Απλά με τέτοιες τιμές κάπου χάνεται το νόημα. Από εκεί που μπορούσες να πάρεις iPhone με €600, τώρα θες minimum €900, δηλαδή 40% αύξηση. Δεν ξέρω αν αυτό θα αποδώσει, εδώ είμαστε να το δούμε. Δεν είναι μόνο για τον έλληνα πολλά αυτά τα λεφτά, είναι και για τον Ιταλό, τον Ισπανό, τον Κινέζο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ πάντως πουλάω το προηγούμενο μοντέλο τσοντάρω και κάτι και παιρνω τη καινουργια συσκευη ανά 1-2 χρόνια.

κάπως έτσι παλευεται η κατάσταση.

αλλά αυτη τη φορά λέω να πάω σε android αν και έχω iPhone X.

θα δοκιμάσω τη τυχη μου με One PLus 6

προσπάθησα και περισυ με S8 αλλά πολυ το λαγκαρισμα..

Επεξ/σία από γροσερισοπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω αρκετα υπερτιμημενα.

Δεν υπαρχει λογος πλεον να δινει κανεις τοσα χρηματα την ωρα που με το ενα τριτο των χρηματων πλεον παιρνεις τουμπανο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, elorant είπε

Από εκεί που μπορούσες να πάρεις iPhone με €600, τώρα θες minimum €900, δηλαδή 40% αύξηση. 

Αυτό μόνο αν θες να έχεις το "latest & greatest".  Γιατί μπορείς να πάρεις πχ το iPhone 7 που είναι στα 500 ευρώ το οποίο σου βγάζει άνετα 3 χρόνια. Για να μη πω παραπάνω (είχα το 4s για 4 χρόνια)

αλλά όπως είπαμε, είναι όλα θέμα branding. 

Επεξ/σία από onelonelystar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά δε μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω με τα νέα κινητά. Όλοι είμαστε μέσοι χρήστες - λίγο FB, viber, insta., κτλ. άντε και κάποια ελάχιστη επεξεργασία ενός doc σε cloud για να κλέψεις λίγο χρόνο στο τρένο - λεωφορείο κτλ., . Είναι δουλειά που την κάνεις άνετα με το 6s. Τι παραπάνω προσφέρει το Χ κτλ..Μόνο design και καμία πλέον καινοτομία! Ειλικρινά έχουν κουράσει με αυτές τις ανούσιες αναβαθμίσεις.

Καινοτομία θέλουμε - π.χ. αυτονομία Μπαταρίας 

Επεξ/σία από dkotanid
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2018 στις 8:32 ΜΜ, γροσερισοπ είπε

εγώ πάντως πουλάω το προηγούμενο μοντέλο τσοντάρω και κάτι και παιρνω τη καινουργια συσκευη ανά 1-2 χρόνια.

κάπως έτσι παλευεται η κατάσταση.

αλλά αυτη τη φορά λέω να πάω σε android αν και έχω iPhone X.

θα δοκιμάσω τη τυχη μου με One PLus 6

προσπάθησα και περισυ με S8 αλλά πολυ το λαγκαρισμα..

μια χαρα ειναι το Χ. εξωτερικα ειναι το πιο ομορφο κινητο που χω δει απο κοντα και εχει πολυ σωστο μεγεθος και κρατημα.

σα καμερα εμενα μου αρεσουν πιο καλα οι φωτο των πιξελ, αλλα και των μηλων ειναι ελαχιστα πισω σε αποσταση αναπνοης.

γενικα εχεις και γαμω τα κινητα και καλυτερα θα ταν να το κραταγες πολλα χρονια. μεσα στη τιμη ειναι και η υποστηριξη για πολλα χρονια, ειναι κριμη να μη το αξιοποιεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά έχουν κουράσει με αυτές τις ανούσιες αναβαθμίσεις.

Καινοτομία θέλουμε - π.χ. αυτονομίαΜπαταρίας 

Την έκανες...όμως την ρουφιανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση στο ερώτημα που έχει να κάνει με τις υψηλές τιμές

βρίσκεται στο ότι σε αυτά τα επίπεδα τιμών κρίνει η εταιρεία ότι μεγιστοποιεί το κέρδος της και την ίδια ώρα αυτά τα επίπεδα τιμών μπορεί να τα απορροφήσει η αγορά.

Το ερώτημα είναι ανάλογο με το αντίστοιχο που εχει να κάνει με το ποιά από τα παλιά μοντέλα θα αποσύρει κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες των κινητων ειναι τετοιες γιατι υποστηριζονται τοσο πολυ και τα προηγουμενα μοντελα.Κοινως πλεον στην αγορα περαν των νεων

Iphone XS

Iphone XS Max

Iphone XR

θα συνεχιζουν να πωλουνται κανονικα τα 

Iphone 7

Iphone 7 plus

Iphone 8

Iphone 8plus

Και απο την στιγμη που η τιμη του Iphone 8 plus θα ειναι και αυτη σχετικα υψηλη(ηδη το βλεπουμε να ξεκιναει στα 750+ευρω)δεν γινοταν τα νεωτερα μοντελα να ειναι φθηνοτερα.

Αξιζει να σημειωθει οτι και το κοστος επισκευης του Iphone xs max ανεβηκε στα 600δολλαρια απο 550 του Iphone x και 330 δολλαρια μονο για την οθονη.

Στις 17/9/2018 στις 9:56 ΠΜ, what_if είπε

κανενα κινητο ακομα κ αν κανει παπαδες δεν αξιζει τετοια ποσα 

για μενα κινητο πανω απο 200€ ειναι ηλιθιωδως πεταμενα λεφτα

Ενταξυ ειπαμε μην το τερματισουμε.Και εγω εχω δουλεψει τετοια κινητα(προσφατα redmi note 5)αλλα καλως ή κακως υπαρχουν καποια πραγματα που προσφερουν τα ακριβοτερα κινητα που τα φθηνοτερα δεν εχουν οπως

αδιαβροχοποιηση

ασυρματη φορτιση

στερεο ηχεια

amoled οθονες

κορυφαιες καμερες,κυριως στο κομματι του video

updates(ειδικα stock android κινητα ή τα iphones)

service και επισκευη.

Καλα τα κινεζικα των 200ευρω αλλα μην τα θεοποιουμε και τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για 200 ευρω ειναι θεϊκά........................

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τι ζητάει ο καθένας. Και ποσό βαθιά θέλει να βάλει το χέρι ατην τσέπη. 

Την δουλειά τους την κάνουν και τα 2. 

Δεν μπορώ να σου πω γιατί έδωσες 200 και δεν έδωσες 1000 , αλλά ούτε εσυ γιατί έδωσες 1000 και όχι 200.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...